14. 10. 2020

Pozvánka na 13. zasedání zastupitelstva města, které se uskuteční 15. října 2020 od 16 hodin v 10. patře radnice. V přímém přenosu můžete sledovat zasedání i na našem kanálu nebo prostřednictvím našeho youtube účtu. Původně plánovaný program je zkrácen. Premiéru můžete sledovat na kanálu KTK, reprízy budou zařazeny v tradičních časech a to v neděli 18. 10. 2020 od 14:00 hod. a v pondělí 19. 10. 2020. od 19:00 hodin. Záznam následně najdete na internetových stránkách města v záložce usnesení.

 

Radnice vyhlásila nový ročník sbírky brýlí pro Afriku. Nepotřebné dioptrické i nedioptrické brýle mohou zájemci nosit do 31. prosince 2020 na pobočku knihovny v komunitním centru Pětka nebo na informace městského úřadu. Spolu s brýlemi můžete darovat i obaly. Odevzdané brýle putují do sběrného místa v Praze. Následně se přepravují do italského Turína, kde je proškolení dobrovolníci třídí podle dioptrií, vyčistí a zabalí a brýle jsou pak rozděleny na jednotlivá distribuční místa v Asii a Africe.

 

Nejpozoruhodnější stavby v regionu byly oceněny v rámci 14. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje 29. 9. 2020. Do soutěže se přihlásilo podobně jako v minulém roce pět desítek staveb. Ceny byly letos kvůli pandemii vyhlášeny v náhradním termínu, navíc v omezeném režimu. Tato okolnost ovšem nijak nesnížila prestiž ocenění. Hned 3 x uspěly projekty studia Kamil Mrva Architects, s.r.o. Hlavní cenu získal Václav Kocián aTomáš Šenovský za rodinný dům v Kojetíně, a další ceny za domy ve FM a firemní sídlo v Polsku.

 

Do konce října lze získat grant ve výši 25 až 140 tisíc korun od Nadace Partnerství. Program je určen obcím, školám, neziskovkám, dalším organizacím či jednotlivcům a je určen na proměnu svého okolí v zelené oázy. Grantový program Nadace Partnerství a společnosti MOL rozdělí letos příspěvky ve výši 1,4 milionu korun. Cílem výzvy je podpora výsadby stromů, obnovy a zřizování zelených prvků a lepšího hospodaření s vodou ve městech a obcích i jejich blízkosti. Inspirace předchozími vítězi a další informace najdete na www.nadacepartnerstvi.cz/Zelene-oazy

 

Po celý říjen vestibul radnice informuje o sociálních službách, které poskytuje Kopřivnice. V současné době u nás působí dvanáct poskytovatelů sociálních služeb pro více než tisícovku klientů. Pracují zde desítky zaměstnanců, kteří ctí individuální potřeby klientů a pomáhají řešit nepříznivou sociální situaci v jejich přirozeném prostředí tak, aby byli schopni začleňování do společnosti. Říjnový termín pro výstavu nebyl zvolen náhodně, protože v týdnu od 5. do 11. října se koná dvanáctý ročník celonárodního Týdne sociálních služeb. Expozice představuje přehledně ve fotografiích poskytované sociální služby na území města a rozsah jejich aktivit.

 

Nezaměstnanost v Česku se v září nezvýšila a zůstala na srpnové a červencové míře 3,8 procenta. Úřady práce evidovaly přes 277 tisíc nezaměstnaných, v nabídce je celkem 316 500 volných míst. Na jedno volné pracovní místo připadá v průměru 0,9 žádosti. V Moravskoslezském kraji bylo koncem září bez práce 44 665 evidovaných uchazečů, zaměstnavatelé přitom prostřednictvím úřadů práce nabízeli 14 312 volných míst. podíl nezaměstnaných činí 5,4 procenta. Na Novojičínsku je bez práce 3813 lidí, míra nezaměstnanosti je 3,72 %. V nabídce bylo 2257 pracovních pozic. Na jedno pracovní místo připadá 1,69 žádostí. V Kopřivnici se v březnu nově registrovalo 185 uchazečů o práci, celkem jich je 1139, podíl nezam. osob se mírně snížil ze 4,5 na 4 %. V nabídce je 871 volných míst. Podle analytiků nárůst nezaměstnaných teprve přijde.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice