12. 10. 2020

Vládní usnesení omezí provoz radnice. Krizové opaření vyhlášené Vládou ČR ovlivní od pondělí 12. října provoz Městského úřadu v Kopřivnici. Přestože vnitřní chod úřadu omezen nebude, osobní styk s klienty bude redukován na dva dny v týdnu plus objednané návštěvy. V období od 12. října do 25. října bude kopřivnická radnice otevřena veřejnosti pouze v pondělí a ve středu, a to dopoledne mezi 8. a 10. hodinou a odpoledne v době od 14 do 17 hodin. Lidé, kteří mají aktuálně rezervovanou návštěvu prostřednictvím objednávkového systému, mohou přijít v den, na který jsou objednáni. „Naši zaměstnanci budou klientům k dispozici každý den, pouze se omezí osobní kontakty. Mnoho záležitostí lze dnes vyřídit elektronicky nebo telefonicky, a proto nadále vyzýváme občany, aby nutnost návštěvy pečlivě zvážili a upřednostňovali neosobní druhy komunikace. Kontaktní údaje všech zaměstnanců jsou k dispozici na webu města a pro písemná podání bude opět zřízena schránka u vstupu do budovy. Pokud bude návštěva úřadu i přesto nutná, prosíme klienty, aby využili objednávkový systém nebo si schůzku domluvili telefonicky. Lidem, kteří budou takto objednáni k návštěvě, bude vrátným umožněn vstup na radnici i mimo pondělí a středu,“ uvedla tajemnice MÚ Kopřivnice Jana Klímová s tím, že cílem je zabránit kumulaci většího počtu lidí na jednom místě a zajistit všem bezpečné a pohodlné odbavení.

Nepříznivá epidemická situace bohužel neovlivnila jen otevírací dobu úřadu. Vládní usnesení omezilo již od dnešního dne také provoz sportovišť, restaurací, zdravotnických zařízení atd., od pondělí zasáhne do provozu škol, zruší všechny kulturní akce a sportovní soutěže, možnost návštěvy muzeí, zámků či dalších historických objektů. Všechna aktuálně platná mimořádná opatření jsou zveřejněna v Aktualitách na webu města www.koprivnice.cz.

 

Projekt Na Bílou horu pokračuje novou výzvou. Dejte svému výkonu jiný rozměr! 23. 10. až 24. 10. 2020 můžete každým výstupem na Bílou horu pomáhat. Rozhodli jsme se podpořit mobilní dětský hospic Plamienok. Ve výzvě se měří počet výstupů na Bílou horu za 24 hodin. Tedy od 00:00 dne 23.10.2020 do 00:00 dne 24.10.2020. Výstupy se započítávají i do celoroční soutěže. Podporu lze provést čtyřmi způsoby.

  • Jako jednotlivci – Borci, kteří se rozhodnou stoupat mezi Štramberkem a Bílou horou 24 hodin v kuse. Přispějí částkou 500,-Kč za startovné.
  • Týmy 2 – 10 borců, kteří se rozhodnou stoupat mezi Štramberkem a Bílou horou 24 hodin. Mohou se střídat, stoupá vždy jeden. Přispějí částkou 50,-Kč za každý jednotlivý výstup.
  • Lanovka – Kdokoli, kdo chce podpořit akci výstupy pro Plamienok. Přispěje částkou 50,-Kč za každý jednotlivý výstup.
  • Pronájem nohou – Sami nesportují, ale příspěvkem si pronajmou nohy někoho jiného. Přispějí částkou 50,-Kč na jeden výstup.Informace a registrace zde: https://nabilouhoru.cz/udalosti/24-hodin-na-bh/JEDNOTLIVCILANOVKA 
  • Kopřivnická miminka o vítání nepřijdou. Slavnostní vítání občánků nyní probíhá v netradičním pojetí. Kvůli epidemické situaci se první letošní vítání občánků konalo až v září, takže zájemců o tento obřad je hodně. Obřady jsou upraveny tak, aby mohly proběhnout v plánovaných termínech za dodržení všech platných hygienických opatření. Z toho důvodu nejsou vítána všechna miminka najednou, ale pouze po dvou a jako doprovod mohou s dětmi přijít jen jejich rodiče. Zájem občanů města trvá ve většině případů i přes nutná omezení. Evidenci vede referentka vnějších vztahů Ilona Mazalová. Účastníky čeká osobní uvítání starostou města Miroslavem Kopečným, drobný dárek a květiny pro maminky.
  • PRONÁJEM NOHOU
  • TÝMY
  •  
  • Cílem projektu je chritativní sbírka pro dětský mobilní hospic Plamienok n.o. Chceme upoutat pozornost k palčivému problému, kterým je předčasná ztráta dítěte. Chceme podpořit naše přátele na Slovensku a spolu s nimi podporovat hoření plamínku způsobem, který je nám blízký. Připojení umožníme každému, komu je téma sympatické, bez očekávání ultra výkonů. Chceme myslet maximálne pozitivně a ukázat, že my šťastnější v našich životech se umíme spojit pro vážnou věc. Start, registrace, časomíra a kompletní zázemí je na náměstí ve Štramberku. Organizátor: Mgr. Jiří Klein – 603307107 – klein.jiri@gmail.com

 

V pátek 2. října se ve 14 hodin otevřelo v Kopřivnici a místních částech 21 volebních okrsků, v nichž je zapsáno 17 774 oprávněných voličů. Z nich k volbám dorazilo 35,32 procent což je o pět procent více než roce 2016. V rámci Moravskoslezského kraje přišlo volit 32,71 % osob, s více než 30 procenty hlasů vyhrálo ANO 2011. Náš kraj už má i novou koalici. Kromě dosavadních členů ANO, ODS a KDU-ČSL, kteří si i po volbách udrželi v zastupitelstvu převahu, se rozrostla o sociální demokraty. Hejtmanem zůstává Ivo Vondrák. Ze všech okresů v Moravskoslezském kraji ve volbách do zastupitelstev krajů měl nejvyšší volební účast novojičínský okres, v rámci něj k volebním urnám přišlo přes 44 tisíc voličů, což přes 36 procent. Ve městech našeho okresu byla nejvyšší účast ve Štramberku, tam došlo volit něco málo přes 42 procent oprávněných osob, druhá nejvyšší účast byla v Příboře, a to bezmála 38 a půl procenta. V Kopřivnici a místních částech odevzdalo hlas do zastupitelstva kraje přes 35 procent voličů. Z toho největší podporu a to přes 27 procent hlasů v našem městě získalo hnutí ANO 2011. To si oproti roku 2016 polepšilo o více jak 5 procent hlasů. Na dalších místech skončilo KDU-ČSL téměř 12 a půl procent hlasů, těsně za nimi se umístila v Kopřivnici koalice ODS a TOP09 s více než 12 procenty hlasů a velký úspěch zaznamenala česká pirátská strana, která oproti předchozím volbám nejvíce posílila. SPD tentokrát samostatně oslovilo více než 7 procent voličů a Koalice ODA, Hlas, SNK ED získala v našem městě bezmála 7 procent hlasů, v rámci kraje neuspěla a udělala pouze půl procentní výsledek. KSČM dalo hlas v našem městě téměř 6 procent voličů. Další politické subjekty získaly v Kopřivnici méně než 5 procent a největší propad zaznamenali sociální demokraté ti z roku 2012, kdy měli přes 25 procent, spadli nyní v Kopřivnici pod 5 procent. V rámci celého Moravskoslezského kraje přišlo volit necelých 33 procent osob, což je druhý nejslabší výsledek od roku 2008. Zato v Kopřivnici to byl druhý nejlepší výsledek za posledních 12 let. Celkem bude v zastupitelstvu kraje zastoupeno 7 politických subjektů. Vyhrálo hnutí ANO 2011 a získalo o 4,5 procenta více než před 4 lety, kdy kandidovali v kraji poprvé. Koalice ODS a TOP 09 si také polepšila oproti předchozím výsledkům, kdy kandidovali samostatně. Třetí piráti se poprvé dostali do zastupitelstva kraje a to se ziskem devíti mandátů. O dva méně má KDU-ČSL, které má v kraji tradiční podporu. SPD minule v koalici a nyní samostatně zaznamenalo podobný výsledek přes 7 procent. Přesto že výrazně oslabila komunisté i sociální demokracie, druzí jmenovaní jsou součástí nové krajské koalice. Ta má nyní dohromady 46 mandátů z 65 potřebných.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice