9. 10. 2020

Rada města po projednání ROZHODLA s účinností od 12. 10. 2020 do dne 25. 10. 2020 na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 8. 10. 2020, č. 994, o stanovení otevírací doby Městského úřadu Kopřivnice pro veřejnost na pondělí a středu vždy od 8:00 hod do 10:00 hod a od 14:00 hod do 17:00 hod a mimo tuto otevírací dobu pouze po předchozím potvrzení termínu ze strany Městského úřadu Kopřivnice. Starosta města Kopřivnice může aktuálně rozhodovat o stanovení otevírací doby Městského úřadu Kopřivnice pro veřejnost v souvislosti s vývojem epidemiologické situace.

 

Oprava motorového vozu „Slovenská strela“ se posunula do závěrečné fáze. Restaurátoři kompletují interiér vozidla a především dochází k oživení srdce Slovenské strely – motorů Tatra a na ně

navazujícího soustrojí elektromechanického přenosu výkonu. Jednotlivé části pohonu jsou před definitivním zapojením znovu kontrolovány, postupně se ladí ovládání motorů z obou stanovišť. Kontroluje se funkčnost sytému ovládání elektrické části pohonu. V brzké době dojde ke zkušebnímu popojetí a zkušebním jízdám v rámci areálu opravárenské firmy ČMŽO, a až bude vše odladěno a připraveno, vyrazí Slovenská strela na svou první zkušební jízdu na širou trať.

 

Společnost ISMM, která u nás podporuje hokejovou ligu mužů a extraligu házené, otevřela ve svém areálu v Jistebníku na Novojičínsku novou halu pro strojírenskou prvovýrobu, ve které zahajuje zkušební provoz.

z přestavěného kravína. Rekonstrukce haly přišla na 25 milionů korun a dalších zhruba 30 milionů korun stálo strojní vybavení. Novinářům to potzvrdil majitel a generální ředitel skupiny ISMM Miloslav Cváček.

V nové hale bude na tři směny pracovat 30 lidí, celkem má skupina přibližně 350 zaměstnanců. Kromě haly firma upravila i návazné budovy a manipulační plochy, v závodě bude dělat prvovýrobu dílů pro celou skupinu ISMM.

„Jsou to strojírenské díly, ze kterých se potom svařují svařence a montují do finálních podskupin. Potom se 99 procent produkce ISMM exportuje do deseti zemí Evropské unie,“ řekl Cváček.

 

 

Projekt Vstupy do atraktivit Moravskoslezského kraje zdarma pokračuje. Současný vývoj situace a přibývající vládní opatření s sebou ovšem přinesou několik omezení, na které se návštěvníci musí připravit. Provozovatelé zapojených atraktivit musí reagovat na nouzový stav a přibývající krizová opatření. Turisté musí počítat se změnami, které se mohou týkat například snížení počtu návštěvníků v jeden čas, nutnosti předchozí rezervace termínu návštěvy nebo například snížení počtu prohlídkových skupin. Návštěvníci, než někam vyrazí, by si měli zjisti na webových stránkách či sociálních sítích provozovatele, jaká omezení u něj aktuálně platí. Je třeba počítat s tím, že v některých atraktivitách bude nutné déle čekat, do jiných se bez rezervování termínu nebude možné dostat vůbec. Projekt Vstupy do atraktivit Moravskoslezského kraje zdarma měl za cíl oživit oblast cestovního ruchu po nepříznivé první polovině letošního roku. Dle reakcí provozovatelů se kraji podařilo cíl splnit, protože některé atraktivity měly už za září stejnou návštěvnost jako za září a říjen loňského roku, zároveň padaly rekordy v denní návštěvnosti.

 

Farmářský trh v Kopřivnici. V pátek 9. října v sadu Eduarda Beneše se od 9.00 hod. uskuteční tradiční Farmářský trh. Nenechte si ujít možnost nakoupit si různé domácí rukodělné výrobky, ovoce, zeleninu, mléčné i sýrové speciality, rostliny užitkové i okrasné a mnoho dalšího. Mykolog Jaromír Durček se na vás potěší s tradiční výstavou právě rostoucích hub a houbařskou poradnou.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice