14. 5. 2021

V Kopřivnici byla odhalena pamětní deska. Na Základní škole a Mateřské škole Motýlek v Kopřivnici byla odhalena pamětní deska Dagmar Jančálkové. Dlouholetá ředitelka školy a zastupitelka města patřila k výrazným osobnostem místního veřejného života. Právě dnes by oslavila narozeniny. Dagmar Jančálková byla dlouholetou ředitelkou ZŠ a MŠ Motýlek pro děti se speciálními potřebami. Tu vedla od jejího vzniku v roce 1994 a spolu se svým týmem se jí z ní podařilo vybudovat specializovanou vzdělávací instituci s velkým renomé. Jméno Dagmar Jančálkové je také neodmyslitelně spjato s přehlídkou zpěvu, tance a dramatické tvorby handicapovaných dětí Motýlek, jejíž hlavní myšlenkou je integrace dětí s handicapem a speciálními potřebami mezi zdravé vrstevníky.

 

Do prvních tříd by mělo podle předběžných údajů nastoupit od září 211 dětí.

Od 3. do 12. 5. probíhají zápisy dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021-22.

Od 10 5. obnoví provoz nejen školky, obchody a muzea, částečně také DDM Kopřivnice.

Radnice spustila první letošní aukci nevyužitého městského majetku, trvá do 12. 5. 2021.

Ve dnech 8. až 16. 5. proběhne 13. ročník celorepublikové kampaně Týden pro rodinu.

V pondělí 10. 5. bude zahájena rekonstrukce komunikace a chodníku na ulici Kpt. Jaroše.

Setkání v místních částech přeložila epidemie na podzim

 

Nenechte si ujít Týden s filmy Slezské univerzity z dílen studijních programů Audiovizuální tvorba, Multimediální techniky a projektu Dobré vědět. Týden s filmy Slezské univerzity si můžete užít pod širým nebem ve dnech od 24. května do 28. května u Ptačího vrchu v sadech Svobody v Opavě. Promítat se bude pod širým nebem (za příznivého počasí) vždy od 20.00, a to nejméně dvě hodiny, za dodržení aktuálních hygienických opatření (rozestupy). Pro diváky, kteří se náhodně na akci jen zastaví, budou mít organizátoři akce připravené podsedáky a deky. Ke zhlédnutí budou během pěti večerů desítky snímků, u některých z nich půjde o premiéru. Jejich přesný přehled univerzita zveřejnila na svém webu 30let.slu.cz.

 

Informační centrum Kopřivnice se v pondělí 10. května otevřelo v omezeném provozu. Všechny náležitosti bude možné vyřídit od pondělí do pátku v čase 9 – 17 hodin a v sobotu 9 – 14 hodin. Nadále platí hygienická opatření v běžném rozsahu. Veřejný internet není k dispozici.

  • vstup je povolen pouze hlavním vchodem informačního centra,
  • vstup je povolen pro max. 2 osoby v jednu chvíli,
  • vstup je povolen pouze s respirátorem nebo chirurgickou rouškou,
  • prosíme o dodržování rozestupů min. 2 metry,
  • při vstupu použijte dezinfekci

 

Příroda se probouzí – soutěž o nejkrásnější jarní fotografii

Na konci března naše fb soutěž o nejkrásnější kopřivnickou vyhlídku skončila. Nyní vyhlašujeme v pořadí již druhou, tentokrát zaměřenou na téma jara a k životu se probouzející přírody. Vaší fantazii se meze nekladou, můžete zasílat do komentářů pod tento příspěvek fotografie kvetoucích keřů, rašících stromů, pilných včeliček, západů Slunce, mláďat rozličných zvířátek, prostě čehokoliv, co vám připomíná námi toužebně očekávaný příchod jara, a tím i turistické sezóny. Po 31. květnu, kdy soutěž ukončíme, opět vybereme šťastného vítěze, který si od nás převezme zaslouženou odměnu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice