14. 8. 2013

 

Upozorňujeme občany, že od úterý 13. srpna po dobu zhruba jednoho týdne bude probíhat nutná údržba lávky přes Kopřivničku pod mateřskou školou Krátká. Po dobu prací bude předmětná lávka uzavřena.

 

 

Upozorňujeme občany, kteří se zapojili do společného nákupu energií formou elektronické aukce, že v e čtvrtek je poslední termín pro podpis smluv s novým dodavatelem. Pokud máte zájem smlouvy na dodávky energií podepsat, můžete tak učinit ve čtvrtek 15. srpna od 10 do 14. hodin. Smlouvy lze podepsat výhradně na kontaktním místě ve vestibulu městského úřadu.

 

 

V pondělí 12. 8. 2013 museli hasiči zasahovat u tří případů. Nejprve došlo k úniku oleje z nezjištěného vozidla na ulici Školní. Skvrna 4×1 m byla zasypána sorbentem. K ohrožení životního prostředí naštěstí nedošlo. Dále hasiči zasahovali u dopravní nehody na křižovatce ulic Husova x Záhumenní. Hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidel, likvidaci uniklých pohonných hmot a zabezpečili místo dopravní nehody. Při nehodě došlo ke dvěma lehkým zraněním, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do zdravotnického zařízení.

 

Ke třetímu zásahu vyjížděli hasiči za Kopřivnici směrem na Závišice k dopravní nehodě nákladního vozu, který skončil na boku mimo silnici. Z vozidla unikalo menší množství PHM, které se naštěstí nedostalo do půdy. Hasiči provedli zasypání úniku a zabezpečili místo nehody. Po domluvě s řidičem bylo dohodnuto, že vozidlo bude vyproštěno pomocí vlastní techniky. Vozidlo bylo pracovním strojem vráceno zpět na kola a poté vyproštěno dalším nákladním vozem. Při odjezdu na základnu musely ještě obě jednotky řešit únik hydraulického oleje v délce cca 500 m, unikající z pracovního stroje, který vyprošťoval poškozené vozidlo.

 

 

Diakonie ČCE zahájila v tomto týdnu provoz bezplatné telefonické poradny (800 915 915) v rámci rozsáhlého projektu PEČUJ DOMA. Pro nejširší veřejnost byl v červenci spuštěn nový webový portál www.pecujdoma.cz, který nabízí aktuální informace, rady a návody pro pečování a ošetřování.

 

 

Pokles nezaměstnanosti posledních měsíců se zastavil a vzrostl počet volných pracovních míst. V červnu to bylo o necelých sto, o měsíc později o více než sedmdesát, na konečných 447. Jedna volná pozice tak připadá v okrese na osmnáct uchazečů. Největší zájem je o číšníky, servírky či svářeče, operátory, řidiče nákladních vozidel, zámečníky, seřizovače nebo obchodní referenty. I přes její nárůst však zdaleka neuspokojí bezmála osm tisíc lidí, kteří byli na konci července v evidenci novojičínského úřadu práce. Aktuální míra nezaměstnanosti povyskočila na 7,4 procenta, což je meziměsíční nárůst o dvě desetiny.

 

 

V sobotu 10. srpna opět ožil kopřivnický polygon díky akci 1000 veteránů, na kterou se sjeli majitelé a fanoušci historických automobilů a motocyklů. K vidění byly jízdy formulí, motorek a dalších závodních aut na tatrováckém ovále, návštěvníci se mohli také svézt na zkušebním polygonu v nákladní tatře nebo se proletět vrtulníkem.

 

 

Minulý týden skončila 37 dní dlouhá a náročná pouť čtyř mladých dobrodruhů z Tiché o délce 10 535 kilometrů a vedoucí přes dvanáct států a dva kontinenty, a to vše na třech českých strojích značky Jawa, i několik desítek let starých. Expedice bratrů Martina a Lukáše Badače, Patrika Gonose a ženské účastnice Andrey Šímové na jawách do Marrakeche dorazila domů do Tiché v sobotu 10. srpna a na návsi je přivítaly její členy rodiny i přátelé. Poruch zažili bezpočet, se všemi se však dokázali úspěšně vypořádat.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 16. – 19. srpna v Lubině za kruhovým objezdem, v Lubině Na hrázi, u mostu, vedle domu s č.p. 437, č.p. 4, v Lubině na točně autobusů, na rozcestí pod přehradou, ve Vlčovicích u mostu a u KD.

 

 

Retro festival připomene bigbítové hity. V sobotu 17. srpna od 15 hodin se bude v centru Kopřivnice konat 2. ročník retro festivalu „Zlatý bigbít“. Na pódiu před kulturním domem se během odpoledne a večera vystřídá šest kapel z Kopřivnice a okolí, které svým repertoárem potěší především příznivce bigbítové muziky 60.-80. let 20. století. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován Dětskému centru Motýlek. 

 

 

Sbor dobrovolných hasičů Lubina II. Větřkovice slaví 90 let a při této příležitosti Vás zve na letní odpoledne s ukázkami cvičení, dětským koutkem a vystoupením kapely Apači. Letní odpoledne se uskuteční v sobotu 17. srpna od 14 hodin na hřišti TJ Spartak v Lubině.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice