12. 8. 2013

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 16. – 19. srpna v Lubině za kruhovým objezdem, v Lubině Na hrázi, u mostu, vedle domu s č.p. 437, č.p. 4, v Lubině na točně autobusů, na rozcestí pod přehradou, ve Vlčovicích u mostu a u KD.

 

 

Upozorňujeme občany, že od úterý 13. srpna po dobu zhruba jednoho týdne bude probíhat nutná údržba lávky přes Kopřivničku pod mateřskou školou Krátká (L06). Po dobu prací bude předmětná lávka uzavřena.

 

 

Sbor dobrovolných hasičů Lubina II. Větřkovice slaví 90 let a při této příležitosti Vás zve na letní odpoledne s ukázkami cvičení, dětským koutkem a vystoupením kapely Apači. Letní odpoledne se uskuteční v sobotu 17. srpna od 14 hodin na hřišti TJ Spartak v Lubině.

 

 

Kopřivničané dostanou parkovací kotouče zdarma. Nejpozději do konce prázdnin bude v Kopřivnici dokončena instalace značek upozorňujících řidiče na zavedení časově omezeného parkování. V souvislosti regulací, která má řešit nedostatek odstavných míst v centru města, získají všechny kopřivnické domácnosti parkovací kotouče zdarma. Týká se to parkovišť u Alberta, před radnicí a poštou, na ulici Štefánikově před Tatrovankou a poliklinikou, na ulici Hanse Ledwinky a částečně také u kasáren. Regulace však platí pouze ve vyhrazených časech, které se liší v závislosti na provozních hodinách přilehlých obchodů a veřejných budov. Cílem regulace je zabránit blokování parkovišť dlouhodobě odstavovanými vozidly a umožnit pohodlné parkování lidem, kteří si v centru potřebují vyřídit své záležitosti na úřadech, navštívit lékaře či nakoupit. Na distribuovaných kotoučích budou uvedena také přímá telefonní čísla na Městskou policii Kopřivnice a místní obvodní oddělení Policie ČR, na která se mohou lidé obracet v případě dopravních přestupků. Rozdávání parkovacích hodin do kopřivnických schránek proběhne pravděpodobně poslední týden v srpnu. Kotouče lze také zakoupit na Informacích ve vestibulu radnice nebo v městském informačním centru.

  

 

Upozorňujeme občany, kteří se zapojili do společného nákupu energií formou elektronické aukce, že došlo k prodloužení termínu pro podpis smluv s novým dodavatelem. Pokud máte zájem smlouvy na dodávky energií podepsat, můžete tak učinit v úterý 13. srpna od 10 do 14 hodin a ve čtvrtek 15. srpna od 10 do 14. hodin. Smlouvy lze podepsat výhradně na kontaktním místě ve vestibulu městského úřadu.

  

 

Taneční všehochuť  – pondělí  12.8.2013, Kulturní dům Kopřivnice (Kopřivnice).  Akce v rámci programu Teen In. Přijď si zatančit nebo se naučit jednotlivé tance! K dispozici ti budou odborníci ze skupiny Dream.

 

 

Slavnostní otevření rozhledny na Velkém Javorníku  – čtvrtek  15. 8. 2013, 11:00. Velký Javorník – rozhledna (Bordovice)

 

 

Provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje o výluce na trati:

STUDÉNKA – ŠTRAMBERK nepřetržitě: od 9. srpna 2013, 4.00 hod. do 12. srpna 2013, 18.30 hod.

Upozornění: spoje 23140, 23141, 23142, 23143, 23144, 23147 a 23148 v úseku Kopřivnice- Štramberk a 23145 a 23146 v úseku Příbor –Štramberk nebudou nahrazeny autobusovou dopravou – pojede vlak!!!

Dne 12. 8. 2013 u spoje 23121 odjezd ze Štramberku 18.21 hod. už pojede vlak.

PŘÍBOR – ŠTRAMBERK  dne 13. srpna 2013 v době od 7.20 do 13.32 hodin

KOPŘIVNICE – ŠTRAMBERK dne 14. srpna 2013 v době od 7.20 do 13.35 hodin

 

Upozornění: Z provozních důvodů budou autobusovou dopravou nahrazeny vlaky 23145 a 23146 v úseku Štramberk – Příbor.

Umístění zastávek  NAD:

Příbor                                  před prodejnou tabáku – vedle nádražní budovy

Kopřivnice zast.            autobusové nádraží na označeném   stanovišti                          

Kopřivnice                        před nádražní budovou

Štramberk                        před nádražní budovou

 

 

Novojičínská nemocnice obohatila svůj zdravotnický arzenál o „drtič kamenů“, který pomáhá pacientům s urologickými problémy. S novým, moderním přístrojem za jeden a půl milionu korun pracují lékaři jen v několika málo dalších zdravotnických zařízeních v Moravskoslezském kraji. Odborně se novinka jmenuje lithotriptor, volně přeloženo jako drtič kamenů, a dokáže efektivně a cíleně drtit kameny v močových cestách. Pro samotného pacienta to znamená výrazně účinnější léčbu a zároveň zkrácení pobytu v nemocnici, a tudíž jeho dřívější návrat do běžného života. K lithotriptoru v novojičínské nemocnici rovnou přibyl další pomocník s obdobně neromantickým názvem, ureterorenoskop, a slouží pro endoskopické vyšetření ledvin a močovodů. Díky stále modernějším metodám pacienty čeká mnohem méně otevřených operací, kameny v ledvinách a močovodech je možné rozbíjet mimotělním drcením rázovými vlnami. Důležité pro operatéra je také významné rozšíření nástrojů pro endoskopické miniinvazivní řešení. „Tyto takzvané endourologické nebo endoskopické techniky zůstávají důležitým faktorem jak pro primární léčbu těchto kamenů, tak pro sekundární léčbu, tedy odstranění zbytků konkrementů po mimotělním drcení,“ dodává primář s tím, že v minulosti hojně užívané klasické otevřené operace jsou dnes, až na výjimky, již minulostí.

 

 

Úpravy bazénu proběhnou najednou. Nových šaten a umýváren se návštěvníci krytého bazénu v Kopřivnici dočkají zřejmě až příští rok. Avizovaná rekonstrukce návštěvnického zázemí by se měla uskutečnit zároveň s dalšími plánovanými úpravami, jako je instalace turniketů, elektronických zámků skříněk či vybudování nové přístavby se saunou, vířivkou a parní kabinou. Ačkoliv první etapa modernizace sportoviště byla plánována na letošní rok, radní se na své mimořádné schůzi rozhodli pro její odložení: „Soutěž na dodavatele stavby byla zrušena, neboť všechny předložené nabídky překročily stanovený finanční limit. Úpravy by nemohly být realizovány v takovém rozsahu, jaký bychom si přáli, a proto se budeme snažit do rozpočtu města na příští rok prosadit částku, která umožní provést vše najednou a neomezovat provoz zařízení dva roky po sobě,“ zdůvodnil oddálení rekonstrukce starosta Josef Jalůvka. Na základě podnětů návštěvníků bazénu byla letos v květnu vypracována studie modernizace celého objektu, která mimo jiné počítá se vznikem přístavby nabízející lidem nové možnosti relaxace. „Velkým přínosem bude zavedení turniketů, díky nimž se bude návštěvníkům počítat do zaplacené doby pouze čistý čas v prostoru u bazénu, nikoliv minuty strávené v převlékárně,“ doplnil starosta s tím, že odbor majetku města již pracuje na přípravě projektové dokumentace.

 

 

Lašské muzeum Vás srdečně zve na výstavu „Svatováclavská legenda“, otevřena do 1. 9. 2013. Výstava formou obřího komiksu na 14-ti plátnech přiblíží dětem i dospělým svatováclavskou legendu a život sv. Václava, patrona České země.

 

 

16. 8. 2013, 18:00, zřícenina hradu Hukvaldy- Moravské hrady CZ 2013 – 4. ročník festivalu  

 

 

17. 8. 2013, 9:00, Kopřivnice, volejbalové kurty – 27. ročník mezinárodního volejbalového turnaje mužů a žen

 

 

17. 8. 2013, 11:00, Lichnov – 23. ročník štafetového závodu cyklistických dvojic

 

 

18. 8. 2013, 14:00-18:00, Kopřivnice, Technické muzeum – Techno Trasy: soutěž Fajné léto 2013

14:00 The Challenge

 15:00 HTK BAND

 16:30 FLERET

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice