9. 8. 2013

 

Společnost Komterm oznamuje, že z důvodu údržby zařízení bude ve dnech od 8. – 11. srpna probíhat odstávka dodávky teplé vody v Kopřivnici. V uvedené dny bude provedena  nezbytná údržba zařízení, kterou nelze  bez úplné odstávky provést.

 

 

V pátek 9. 8. 2013 na programu KTK z archivu: Rytmus léta 1998 – festival tance a zpěvu, který se konal u příležitosti kopřivnické pouti v roce 1998, kdy Kopřivnice slavila 50. výročí povýšení na město.

 

 

Kopřivnická pouť (24. a 25. 8.) omezí dopravu v centru města. Parkoviště u Alberta bude uzavřeno od 19. do 28. 8 kvůli umístění atrakcí.

 

 

Naplno probíhají práce na stavbě cyklostezky z Lubiny do Vlčovic. Dokončena má být koncem září.

 

 

Nových šaten a umýváren se návštěvníci krytého bazénu v Kopřivnici dočkají zřejmě až příští rok. Soutěž na dodavatele stavby byla zrušena, neboť všechny předložené nabídky překročily stanovený finanční limit 3 milionů korun.

 

 

Teen-In. Minulý týden odstartoval v Kopřivnici pilotní prázdninový projekt Teen-In, díky kterému si mohou místní teenageři nejen vyzkoušet řadu zajímavých volnočasových aktivit, ale zároveň vyhrát tablet či mobil. Stačí se zapojit, sbírat speciální placky a fotit. Nejaktivnější účastníci a autoři nejlepších fotek budou odměněni na závěrečném koncertu v klubu Nord. „Projekt je určen především mladým lidem od 14 do 19 let, ale určitě nevyhodíme nikoho, kdo přijde a bude si chtít přichystané aktivity vyzkoušet. První akce se konala v klubu Nord, kde se příchozí učili pracovat s různými zvukařskými přístroji a mixážními pulty, aby sami dokázali uspořádat pořádnou hudební párty. Následovat budou aktivity spíše pohybové, ale rozhodně nepůjde o nic náročného – hlavní bude, aby se účastníci dobře pobavili a třeba si zkusili něco nového. Například ve čtvrtek 8. srpna se budou moci povozit na dvoukolkách segway, následující pondělí se naučí různé moderní tance, později vyzkouší diskgolf nebo svislou chůzi po lezecké stěně. Kdo bude mít chuť, může si přijít zahrát i fotbálek,“ uvedl Petr Minarčík z pořádajícího sdružení Kultura srdcem, které na projektu spolupracuje s městem a dalšími organizacemi. Do konce prázdnin se v Kopřivnici uskuteční šest různorodých Teen-In akcí, na které bude vstup zdarma. Celý projekt zakončí 31. srpna velký multižánrový koncert, o jehož možných interpretech probíhá právě v těchto dnech facebookové hlasování. „Na každé akci obdrží lidé speciální button, který si budou moci připnout na tašku či oblečení. Pokud takto nasbírají minimálně tři, budou mít zvýhodněné vstupné na závěrečný koncert v klubu Nord. Nejaktivnější účastníci budou navíc zařazeni do losování o mobil. Kdo na akcích pořídí nějaké zajímavé fotky, může vyhrát také skvělý tablet,“ doplnil Petr Minarčík. Informace o jednotlivých akcích a podmínkách fotografické soutěže: www.facebook.com/koprteen.

 

 

Taneční všehochuť  – pondělí  12.8.2013, Kulturní dům Kopřivnice (Kopřivnice).  Akce v rámci programu Teen In. Přijď si zatančit nebo se naučit jednotlivé tance! K dispozici ti budou odborníci ze skupiny Dream.

 

 

Slavnostní otevření rozhledny na Velkém Javorníku  – čtvrtek  15. 8. 2013, 11:00. Velký Javorník – rozhledna (Bordovice)

 

 

Žáci rekonstruované školy usednou do lavic později. Na základní škole dr. Milady Horákové se v těchto dnech rozbíhají stavební práce, jejichž výsledkem bude výměna oken a kompletní zateplení všech školních budov. Kvůli realizaci energetických opatření usednou žáci této školy do lavic o týden později. Již od 2. září však bude možné využít celodenní provoz školní družiny. Z důvodu rekonstrukce zahájí žáci ZŠ Milady Horákové nový školní rok až v pondělí 9. září v kulturním domě. Prvňáčci a druháci poté zřejmě zamíří do již zrekonstruované části budovy, starší školáci se však budou několik dní učit v náhradních prostorách: „Po dobu dvou týdnů budou učitelé každé ráno čekat na své žáky na dohodnutém místě v blízkosti školy, odkud je odvedou do náhradních učeben. Po výuce je samozřejmě přivedou zpět k naší škole, kde bude již od začátku září fungovat jídelna i družina. V současné době probíhají jednání s řediteli ostatních škol, kteří nám přislíbili pomoc. Celkem se to týká zhruba čtyř stovek dětí, pro které potřebujeme zajistit osmnáct tříd,“ uvedl ředitel Lumír Pospěch s tím, že o náhradních prostorách budou rodiče včas informováni prostřednictvím školního webu. Do nově zateplené školy by se měli žáci vrátit 23. září. Ačkoliv v době letních prázdnin je škola prázdná, dřívější zahájení rekonstrukce nebylo možné. „Letos v únoru se nečekaně objevila mimořádná výzva Operačního programu Životní prostředí k podávání žádostí o dotace na zateplení veřejných budov. Na podání jsme měli jen dva týdny a stejně šibeniční byly i ostatní termíny. O přidělení dotace jsme se dozvěděli počátkem června a s ohledem na dodržení všech zákonných lhůt pro vyhlášení výběrového řízení na dodavatele stavby, odvolání účastníků apod. nebylo možné postupovat rychleji. Odložení na příští prázdniny také nepřipadalo v úvahu, jelikož podmínkou dotace je čerpání v letošním roce,“ objasnila Lenka Šimečková z odboru rozvoje města. Náklady na rekonstrukci školy přesahují 23 milionů korun a předpokládaná úspora tepla, jíž by mělo díky realizovaným opatřením dosáhnout, činí 2 305 GJ za rok. Devadesát procent tzv. uznatelných nákladů, které představují 11,3 milionů korun, pokryje dotace z Operačního programu Životní prostředí. K dofinancování projektu použije radnice komerční úvěr, stejně jako v případě ZŠ 17. listopadu a ZŠ Alšovy zateplených již v roce 2010. Poslední ze čtyř kopřivnických škol, jejichž zřizovatelem je město – ZŠ Emila Zátopka, bude v případě zisku dotace rekonstruována příští rok.

 

 

Hodně svérázným způsobem se před několika dny rozhodl „pobavit“ své okolí šestatřicetiletý muž z Kopřivnice. Bylo 8.45 hodin, když městská policie Kopřivnice hlásila kopřivnickému policejnímu obvodnímu oddělení, že na komíně v areálu podniku Tatra Kopřivnice je muž. „Muž pokřikoval, že chce vyjednávat, o čem, ale neví. Na místě bylo zjištěno, že muž nechce spáchat sebevraždu, jen sdělil a opakoval, že neskočí, že chce vyjednávat,“ sdělil novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Na místě byli podnikoví hasiči společnosti Tatra Kopřivnice, vyjela také slaňovací jednotka Hasičského záchranného sboru Nový Jičín. Minutu před devátou hodinou dopolední začal muž slézat z komína dolů, což mu trvalo asi jedenáct minut. „Cestou dolů zopakoval, že neměl sebevražedné úmysly,“ poznamenal Zbyněk Tomšík s tím, že policejní hlídka po zjištění totožnosti muže u něj také provedla dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Ta skončila na hodnotě 2,11 promile. „Muž pak uvedl, že chtěl jen udělat šou, a to obrovskou šou,“ doplnil Zbyněk Tomšík. Policisté zjistili, že, že komín byl zabezpečen proti vniknutí, nezvaný host tak musel překonat překážky. Podle zákona se dopustil přestupku proti veřejnému pořádku, to si ale plně uvědomil zřejmě až po návratu z frýdecko-místecké protialkoholní léčebny, kam jej dvacet minut před polednem policisté převezli.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 9. – 12. srpna na ulici Sluneční, Pod Bílou horou, Sadově, Příborské, Na Pinkavce, Na Luhách, v Lubině Sýkorci a v Lubině za benzinkou.

 

 

„1000 veteránů“ – volné setkání historických automobilů a motocyklů, spojené s jízdami historických formulí, závodních aut a motorek (dříve samostatná akce: „Setkání pod Trůbou“, https://zavodypodtrubou.webnode.cz ). Tato společná akce proběhne v sobotu 10.8.2013 v atraktivním prostředí zkušebního polygonu tatra trucks a.s..

Příjezd je od Lubiny – Vlčovic přes průmyslovou zónu (brána č.6). Vozidla budou rozdělena na tři navzájem sousedící asfaltové parkovací plochy. Na jedné budou historické, sportovní a jinak zajímavé automobily a motocykly + depo závodních vozů, na dalších dvou parkoviště pro běžné vozy návštěvníků. Celková plocha parkovišť je 60000m2.

Součástí akce je také burza náhradních dílů. Vjezd do areálu je možný od 9.00h, akce končí cca v 17.00h. Na akci budou k dispozici velké párty stany – koná se za každého počasí.

 

 

KAM ZA ZÁBAVOU:

Dechový orchestr Města Nový Jičín

 • ne 11.8.2013 16:00

Nové Slunce (Nový Jičín) pohodové odpoledne s muzikou

Promenádní koncert – Stanley´s Dixie street band

 • ne 11.8.2013 15:30

Štramberk

1. ročník pouti valašských dechových kapel na Sv. Hostýn

 • ne 11.8.2013 10:15

Hostýn – klášter a poutní místo (Chvalčov) V neděli 11. srpna 2013 se na Sv. Hostýně uskuteční první ročník pouti valašských dechových kapel. Mši svatou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie bude celebrovat otec biskup Josef Hrdlička v 10:15 hodin…

Cena SK Valašského království

 • ne 11.8.2013 10:00

Frenštát pod Radhoštěm – přespolní běh všech kategorií 6. závod Frenštátského běžeckého poháru

Jezdecké závody v Kozlovicích

 • ne 11.8.2013 9:00 – 23:59

Paint Horse (Kozlovice) Jezdecké závody WCR typu B.

Letní jógová dovolená v horské přírodě

 • ne 11.8.2013 – ne 18.8.2013

Horská chata Antarik (Valašská Senice) Jógová dovolená, která změní váš život! Týdenní odpočinek v horské přírodě s nabitým jógovým programem. Budeme se věnovat studiu jógových textů – Patanjaliho Yoga suter, čekají vás přednášky o různých…

III. ročník Kočárkyády

 • ne 11.8.2013

Starý Jičín – zřícenina hradu (Starý Jičín) Velké setkání kočárků

Dny řemesel a setkání kovářů 2013

 • ne 11.8.2013
 • so 10.8.2013

Valašské muzeum v přírodě – Amfiteátr na Stráni (Rožnov pod Radhoštěm) Ve spolupráci s Lesy ČR, s.p., 23. ročník setkání mistrů starých řemesel: kovářů, kameníků, bednářů, klempířů a dalších řemeslníků. V neděli v 15 hodin vystoupí cimbálová muzika Hradišťan z Uherského Hradiště…

Já a Ty

 • ne 11.8.2013

Dům U Písařů (Štramberk) Čtrnáctiletý Lorenzo nemá rád lidi. Tím pádem ani školu a vlastně celou řadu dalších věcí, která přináší sociální kontakty. Jeho matka se rozhodne léčit ho u psychoterapeuta a je nadšena, že je léčba úspěšná…

Pouť v Metylovicích

 • so 10.8.2013
 • ne 11.8.2013

Fotbalové hřiště (Metylovice)

Kinematograf bratří Čadíků

 • pá 9.8.2013
 • so 10.8.2013
 • ne 11.8.2013

náměstí Sigmunda Freuda (Příbor) Filmové večery.

Taneční pobyt

 • ne 11.8.2013 – čt 15.8.2013

Hotel Rusava (Rusava) Sk Dance Company připravil pro děti od 6 do 13 let Taneční pobyt na Rusavě. Naučíme se mažoretkový sport, zumbu, folklorní tance, břišní tance, aerobik, základy baletu a gymnastiky. Součásti pobytu v hotelu…

Vodka Pravda Party

 • so 10.8.2013 20:00

Spa hotel Lanterna (Velké Karlovice) Výborná polská vodka Pravda a jednoduché osvěžující Pravda long drinky. Dj Solo.

24. valašské folkrockování

 • so 10.8.2013 18:00

Valašské muzeum v přírodě – Amfiteátr na Stráni (Rožnov pod Radhoštěm) Multižánrový festival. Hosté letošního ročníku: Marta Kubišová s kapelou, Trio Michala Pavlíčka, Gang Ala Basta a MIG 21.

Zafúkaný hradní džbánek

 • so 10.8.2013 17:00

Brumov – zřicenina hradu (Brumov-Bylnice) Hudební festival na hradě s kapelami Šveholníci, Skaláci, Schelinger Revival a skupinou Fleret.

Letní odpoledne s tanečním večerem

 • so 10.8.2013 16:00

Frenštát pod Radhoštěm Hasiči z Frenštátu p. R. zvou v rámci oslav 135. let od založení Sdh Frenštát p. R. na Letní odpoledne s tanečním večerem. Soutěže pro děti, kouzelník, guláš, grilované klobásy, teplé a studené nápoje…

Plackové hody – STP Pražmo-Morávka

 • so 10.8.2013 14:00

Pražmo

Malé pivní setkání 2013

 • so 10.8.2013 13:00

Minipivovar a pohostinství U zastávky (Hukvaldy) Pivní nabídka, soutěže o ceny, překvapení. Vystoupí kapely Cizinci, Jen tak a Kotel. Akce se koná za každého počasí!

O pohár starosty města

 • so 10.8.2013 13:00

Ubytovna FC Elseremo (Brumov-Bylnice) 46. ročník hasičské soutěže a 10. kolo Slovensko-moravské hasičské ligy pořádá SDH Brumov na fotbalovém stadionu FC Bylnice.

O putovní pohár starosty obce Horní Lideč

 • so 10.8.2013 12:00

Kulturní dům Horní Lideč – Kačabar (Horní Lideč) Srdečně zve SDH Horní Lideč. Soutěž se uskuteční ve sportovním areálu a je zařazena do Vsetínské ligy.

Zvěřinové hody a sokolnictví na hradě

 • so 10.8.2013 9:00 – 18:00

Hukvaldy – zřicenina hradu (Hukvaldy) Hradní rožnění a grilování. Sokolnické ukázky dravého ptactva. K poslechu hraje Michal Tučný Revival Band.

Veteráni – závod do vrchu

 • so 10.8.2013 9:00

Valašská Bystřice Závody veteránů, jízda pravidelnosti do vrchu, akce navazuje na historickou tradici závodu, který se jel 6.6.1976 pod názvem Radegast – Závod automobilů do vrchu, na trati Prostřední Bečva – Pustevny….

Jezdecké závody WRC

 • so 10.8.2013 9:00

Paint Horse (Kozlovice) WRC závody typu B.

Svátek dřeva 2013

 • so 10.8.2013 9:00

Frenštát pod Radhoštěm Svátek dřeva je velkou společenskou akcí. Stěžejním bodem programu tohoto festivalu je dřevorubecká soutěž dvoučlenných týmu. Součástí programu II. ročníku Svátku dřeva bude také bohatý doprovodný program…

Hostýnská osma

 • so 10.8.2013 8:00

Rajnochovice Dokážeš překonat Hostýnské vrchy? Přihlas se na běžecko-turistický závod jednotlivců a dvoučlených týmů, který se uskuteční v sobotu 10. 8. 2013. Start závodu je v 8.00 hodin u Obecního úřadu v Rajnochovicích…

Oslavy 120 let TJ Sokol Příbor

 • so 10.8.2013

TJ Sokol Příbor (Příbor) K tanci i poslechu bude hrát hudební skupina Largo. Zajištěno bude také bohaté občerstvení. Uvidíte vystoupení mažoretek, parkour, bubnování, bojová umění, stolní tenis, kynologické ukázky a další. Pro…

Finále MŠMK

 • so 10.8.2013 – po 12.8.2013

Trojanovice soutěže pro mladé koně

Wolverine 3D

 • pá 9.8.2013
 • so 10.8.2013

Kino Puls (Kopřivnice) Wolverine, nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis…

Letní odpoledne s KSČM Příbor

 • so 10.8.2013

Hostinec U Čechů (Příbor) Občerstvení, reprodukovaná hudba, malá tombola. První porce guláše od 12:30 hodin.

Nabité léto 2013 – Expedice Lysá Hora

 • so 10.8.2013

Lysá hora – vrchol (Ostravice)

Slet orlů a sokolů na Trúbě

 • so 10.8.2013

Štramberská Trúba – hrad (Štramberk) Nebojte se, nejedná se o sraz cvičící mládeže na Trúbě, ale o opravdový slet dravých ptáků s odborným výkladem jejich pánů – sokolníků. Těšit se můžete na focení s dravci i na ukázky letů dravých ptáků…

Univerzita pro příšerky

 • pá 9.8.2013
 • so 10.8.2013

Kino Puls (Kopřivnice) Už od té doby, kdy byl Mike Wazowski jenom malé monstrum, snil o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A všichni přeci vědí, že ty nejlepší příšerky pocházejí z Univerzity pro příšerky. Ale hned během prvního…

Velký Javorník – výlet s kočárkem

 • so 10.8.2013

Trojanovice Premiéra v rámci projektu. Kdo by neodolal užasným výhledům a stylové hospudce na vrcholu.

1000 veteránů

 • so 10.8.2013

Kopřivnice Setkání historických automobilů a motocyklů, jízdy historických formulí, závodních aut a motocyklů.

Komponovaný letní večer s ON AN

 • so 10.8.2013

Čajovna Mandala (Kopřivnice) Komponovaný letní večer místní dvojice ON AN představuje na domácí půdě svoji inscenaci Z 00 a u této příležitosti dodá také nadměrnou zásilku inspirativních lidí ze svého blízkého okolí, zabývajících…

Taneční zábava

 • so 10.8.2013

Valašská Senice

100 let Sboru dobrovolných hasičů

 • so 10.8.2013

Raškovice

Sto zvířat support: Vasilův Rubáš

 • pá 9.8.2013 20:00

Masarykovo nám. (Nový Jičín) Sto zvířat má za sebou více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice