15. 10. 2012

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dnes 15. října probíhá odstávka pitné vody na ulici Janáčkově, Na Luhách, 1. května, Dělnické a Mírové. Ukončení odstávky proběhne okolo 15. hodiny odpolední.

ČEZ Distribuce, a.s. vám oznamuje, že z důvodu práce na vedení vysokého napětí bude dne 17. října od 7:30 – 12:00 hodin přerušena dodávka elektrické energie na ulici Dukelské.

Tipgames extraliga – 6. Kolo: Kopřivnice – Přerov 34:29 (19:15). V prvním poločase byli Hanáci Kopřivnici více než vyrovnaným soupeřem. Nepustili si soupeře z dostřelu jedné branky a zdálo se, že diváci v Kopřivnici uvidí maximálně vyrovnaný zápas. V závěru poločasu ale Kopřivnice zlepšila hru v obraně a svému soupeři nepříjemně odskočila. Do kabin odcházeli Přerované s čtyřbrankovou ztrátou. Druhý poločas už ovládli domácí. Hru kontrolovali a udržovali si asi čtyřbrankový náskok. Ve 45. minutě vedli dokonce o osm gólů! Činili se hlavně Hojník, Gřes a Reček. V závěru se sice Přerovu podařilo tuto státu výrazně snížit, na obrat nebo zisk bodu už jim ale nezůstával ani čas ani síly. Hanáci tak v tabulce extraligy zůstávají bez bodu poslední. Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 6, Reček 5, Gřes 5/1 Nejlepší střelci Přerova: Pernička 8/č, Kovařík 6, Kavka 6/1.

V pátek 12. října odstartoval projekt České rady dětí a mládeže s názvem  72 hodin – Ruku na to! . Jednalo se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, kdy se zájemci v celé republice snažili pomoci druhým lidem, přírodě či svému okolí. Zapojila se také Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje (RADAMOK), která s pomocí dobrovolníků zvelebuje hájenku na Janíkově sedle.

Art té kafé Mandala:

Středa 17. října v 17 hodin Marek Ščotka: Seminář psychosomatiky a etikoterapie

Čtvrtek 18. října ve 20 hodin Jazz v Mandale – Waiting Room Trio (Sardinie/UK)

Sobota 20. října ve 20 hodin 27 + Kittchen – koncert

Kočkoběh – 18. 10. 2012 – Mateřské centrum Klokan. Kontakt: DDM Kopřivnice.

Malí, ale šikovní. Mateřská škola I. Šustaly ve spolupráci s Besipem zve všechny, kdo si chce zajezdit a vyzkoušet si jízdu zručnosti na kole, koloběžce, odrážedle apod., ve čtvrtek 18. 10. v 15 hodin na dopravní hřiště. Otevřena bude i zahrada mateřské školy, kde si můžou děti hrát, nebo opéci špekáčky. Vozidla si vezměte s sebou. Děti pouze s doprovodem rodičů. Za deště se akce nekoná.

V pátek 19. října po 19. hodině – koncert skupiny Klika NJ blues, který tentokrát bude něčím jedinečný! Novojíčínská skupina představí nový hudební směr – Gastroblues na chatě Dr. Hrstky ve Štramberku.

K galerie v Šustalově vile je od 12. do 21. října zavřena. Následuje výstava obrazů a kreseb Timeline Ľubomíry Peručić Smolinské v termínu od 23. 10. do 25. 11. 2012. Vernisáž se koná 23. 10. 2012 v 17.00 hod.

Koncert duchovní hudby DOTKNI SE SVĚTLA, v provedení Pěveckého sboru Ondráš a Komorního orchestru Kopřivnice. Zazní REQUIEM  Gabriela Faurého a dále skladby J. S. Bacha, C.Francka a Leoše Janáčka. Sobota 3. 11. 2012 v 15 hod.  v Chrámu sv. Bartoloměje v Kopřivnici a v 18 hod. v kostele Nanebevzetí P. Marie v N. Jičíně, neděle 4. 11. 2012  v 15 hod. v kostele Narození P. Marie v Příboře a v 18 hod. v kKostele P. Marie Královny, Ostrava – Mariánské Hory. Vstupné dobrovolné.

Pořádáte akce pro veřejnost? Zveřejněte je v městském kalendáři! Město Kopřivnice připravuje stolní kalendář na rok 2013, jehož součástí bude mimo jiné přehled kulturních, společenských a sportovních událostí. Pokud v příštím roce plánujete v Kopřivnici nějakou zajímavou akci a chcete, aby byla zveřejněna v kalendáři distribuovaném do všech kopřivnických domácností, neváhejte nás kontaktovat. Informace o Vašich akcích zasílejte do 12. 11. 2012 na e-mailovou adresu ic@koprivnice.cz.