15. 11. 2013

 

Nabídka města na nájem jednoho městského bytu 1+2, na ul. Obránců míru 876 za podmínky přistoupení k závazku. Byt je určen široké veřejnosti s tím, že nabídka platí od 12. do 27. listoapdu, horní hranice závazku není omezena, minimální vklad – 40 000 Kč.

 

 

Klub Daymoon  v centru Kopřivnice  připravil pro veřejnost  nový hudební program, od  listopadu je na každý víkend připraveno hudební vystoupení. První zahajovací velký koncert přilákal do klubu především příznivce tvrdší muziky – přijela kapela Salamandra z Ostravy se zpěvákem Ivanem Borovským. V pátek 22. listopadu od 21 hodin punk rock festival.

 

 

Koncem týdne byla zahájena oprava povrchu další místní komunikace v Kopřivnici – nového asfaltového krytu se dočká silnice na ulici Na Pinkavce. Jedná se o panelový úsek mezi napojením na ulici Severní a křižovatkou s odbočením k čistírně odpadních vod. Po dobu rekonstrukce bude komunikace zcela uzavřena a na objízdné trasy bude řidiče upozorňovat přechodné dopravní značení. Vše by mělo být hotovo do konce tohoto měsíce.

 

 

Kopřivnické informační centrum zahájilo prodej Senior slevenek. Jedná se o kartičky, díky nimž mohou lidé starší 55 let získat řadu slev a výhod například v oblastech zdravotnictví, lázeňství, kultury, sportu či cestování. Slevu na své služby již nabízí více než tři sta poskytovatelů a jejich počet neustále roste.

 

 

Alasdair Bouch vystoupí na chatě Dr. Hrstky. Všichni milovníci dobré hudby jsou srdečně zváni na další podzimní koncert na turistické chatě Dr. Hrstky. Tento pátek zde opět zavítá charismatický Alasdair Bouch, který zazpívá a na kytaru zahraje své vlastní písně. Koncert začne v 19:00 hodin a „výstupné“ je tradičně dobrovolné.  Britský zpěvák Alasdair Bouch žije už několik let v Praze a letos vydal svou již třetí desku s názvem „Third Time Lucky“. Jeho vlastní písně zahrnují alt-folk, melodický power-pop a blue-eyed soul. 

 

 

Dokumentární cyklus Otevři oči potřetí. V sobotu bude pokračovat dokumentární cyklus Jana Bartoše Otevři oči. Druhá část cyklu nabídne snímky Kvetoucí byznys a Na sever od slunce. Akce se uskuteční v klubovně na Chatě Dr. Hrstky ve Štramberku od 17:00 hodin a vstupné je zdarma. Kromě samotného promítání se můžete těšit i na diskuzi a představení komunitního projektu OdKomunity.  Kvetoucí byznys – růže v našich květinářstvích pocházejí z plantáží v Keni. Poeticky laděný snímek svědčí o hrůzných podmínkách zaměstnanců i zvrácenosti obchodních pravidel ve zdánlivě nevinné oblasti podnikání.  Na sever od slunce je příběhem dvou surfařů, kteří se rozhodli prožít spojení s vodou a přírodou a strávili 9 měsíců za polárním kruhem.

 

 

Ten, kdo nechce zahálet ani o víkendu, jistě ocení nabídku kopřivnického klubu Balsamina. V pátek se můžete zúčastnit Setkání s intuitivní kresbou s Petrem Krysou. Seminář bude probíhat od 17:00 do 20:00 hodin a představí vám intuitivní kresbu jako nástroj pro zastavení se, věnování času pohledu do svého nitra a možnosti navázat jemný vnitřní dialog. C

V sobotu bude následovat seminář z oblasti fyziologie. Zaměřen bude na horní kříž – hrudní a krční část páteře a pletenec ramenní. Seminář je určen laické veřejnosti a naučí vás inteligentně používat své tělo a vyhnout se bolestem zad. Přednáškou provází Mgr. Eva Blahoušková. Konat se bude mezi 10. a 17. hodinou.

 

 

V sobotu můžete navštívit hned dvě zábavné akce. První z nich se koná od 17:00 hodin v Katolickém domě v Lubině. Večírek nejen pro starší pořádá Místní komise Lubina, Český svaz žen Lubina a Město Kopřivnice. O hudbu se postarají Unruhovi, senioři z Kopřivnice předvedou tance v řadě a nebude chybět ani občerstvení a tombola.

 I pro mladší ročníky je na sobotu připraven program. Kulturní dům Mniší pořádá od 20:00 hodin tradiční krmášovou zábavu. Vystoupí na ní skupina KopRock.

 

 

Hudební nabídka Lašské brány Beskyd. Máte rádi literaturu a klasickou hudbu? Ideálním spojením je Literárně hudební večer v Příboře. Konat se bude v pátek od 17:00 hodin v Refektáři piaristického kláštera a bude spojen se křtem nové knihy autorek Ireny Kopecké a Anny Pustowkové „Proměny mysli“. V programu dále vystoupí Vladimír Artz, Ludmila Hanáková, Tereza Hasserová, Irena Kopecká, Marie Machková, Irena Nedomová, Jiří Prokeš, Jana Rubínová, Adéla Rulíšková, Dennis Schneiderka, Tereza Šimečková a Věra Šťastná. Na akci je vstup volný.  V pátek se uskuteční také tématický program ve Štramberku. V tamním kulturním domě se od 18:00 hodin uskuteční posezení u cimbálu. Zahraje cimbálová muzika Ladislava Kokeše z Frenštátu pod Radhoštěm. Přijďte se pobavit, potěšit, zazpívat si a ochutnat letošní úrodu vín z Jižní Moravy, které vám nabídnou manželé Střechovi z Galerie vín pod radnicí.

 Netradiční projekt představí také čajovna Mandala z Kopřivnice. V sobotu od 20:30 zde bude ke shlédnutí kabaret s názvem Vítrholc. Ten vypráví do hudby příběhy – vulgárně, nasraně, obyčejně i sklesle. Stojí na straně outsiderů a sází na odlišnost. Hlavně aby byla zábava! Vítrholc představuje hlasy a zvuky. Přitom však počítá s náhodou, se shovívavostí světa, šéfa, manželek i milenek… hlavně však přátel a známých.

 

 

Oslavy Dne boje za svobodu a demokracii. Na neděli vyšel státní svátek a mnohé organizace připomínají události 17. listopadu 1989. Například místní sdružení ODS Příbor pořádá od 17:00 hodin na Náměstí Sigmunda Freuda Vzpomínkový akt se zapálením svíčky.  Vzpomínat se bude také na Náměstí TGM a před ZŠ dr. Milady Horákové v Kopřivnici. Oslava Dne boje za svobodu a demokracii bude zahájena v 17:00 hodin u pomníku TGM, kde se uskuteční také krátký umělecký program. Následovat bude lampiónový průvod k budově nově zrekonstruované ZŠ dr. Milady Horákové, která bude tímto slavnostně otevřena. Zakončení akce bude patřit koncert hudební formace skvělých místních muzikantů – bratrů Galiových.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice