18. 11. 2013

 

Týdeník Ekonom poslal do Kopřivnice dvě uznání. Ve středu 13. listopadu 2013 byly v Ostravě vyhlášeny krajské výsledky průzkumu Město pro byznys. Přestože celkově skončila Kopřivnice na 18. místě, dílčí ocenění si kopřivničtí zástupci odvezli. Uznání týdeníku Ekonom, který toto srovnávací šetření realizuje, získalo jednak kopřivnické informační centrum a jednak společnost Brose CZ, která byla oceněna za příkladnou spolupráci se zdejší radnicí.

Cílem iniciativy týdeníku Ekonom je nalézt mezi více než dvěma sty českých obcí s rozšířenou působností takové, jež nabízejí nejlepší podmínky pro podnikání. Vyhodnocováno je dvaačtyřicet kritérií, která jsou rozdělena do dvou oblastí – kvalita podnikatelského prostředí a přístup veřejné správy. Jak se již poněkolikáté ukázalo, Kopřivnice boduje především v druhé ze zmiňovaných oblastí, již může radnice aktivně ovlivňovat. Kromě činnosti městského informačního centra patří mezi nejlépe hodnocená kritéria vstřícnost a ochota úředníků, rychlost vyřizování agendy na městském úřadě nebo podpora webových stránek. Velmi dobře byly ohodnoceny i ekonomické ukazatele jako podíl kapitálových výdajů obce či množství prostředků získaných z Evropské unie. Jelikož letošní ročník průzkumu Město pro byznys se nesl v duchu motta „Radnice s podnikateli na jedné lodi – není to utopie!“, mohli starostové navrhnout na speciální ocenění také firmy, s nimiž nejvíce spolupracují. Na základě kopřivnické nominace obdžela uznání týdeníku Ekonom společnost Brose CZ. Ta působí v Kopřivnici od roku 2004 a kromě toho, že se stala lídrem zaměstnanosti na Kopřivnicku, snaží se také všemožně podporovat a zpříjemňovat život zdejších obyvatel. Angažuje se při mnoha akcích pro děti a mládež, finančně se podílí na rozvoji městské infrastruktury, podporuje společné projekty a její zástupci se aktivně zapojují do přípravy rozvojových dokumentů města. Nominaci na cenu starosty a uznání týdeníku Ekonom získala Brose CZ za příkladnou spolupráci s kopřivnickou radnicí a skutečné naplnění významu slova partnerství.

 

 

Nabídky města na nájem jednoho městského bytu 1+2 za podmínky přistoupení k závazku, který je určen široké veřejnosti s tím, že nabídka platí od 12. 11. 2013 do 27. 11. 2013. Jde o byt 1+2 o celkové ploše 54,50 m2, ul. Obránců míru 876, 5 v 2. nadzemním podlaží, 2 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC,  sklep, horní hranice závazku není omezena, minimální vklad – 40 000 Kč.

 

 

Klub Daymoon  v centru Kopřivnice  připravil pro veřejnost  nový hudební program, od  listopadu je na každý víkend připraveno hudební vystoupení. První zahajovací velký koncert přilákal do klubu především příznivce tvrdší muziky – přijela kapela Salamandra z Ostravy se zpěvákem Ivanem Borovským. V pátek 22. listopadu od 21 hodin punk rock festival.

 

 

Koncem týdne byla zahájena oprava povrchu další místní komunikace v Kopřivnici – nového asfaltového krytu se dočká silnice na ulici Na Pinkavce. Jedná se o panelový úsek mezi napojením na ulici Severní a křižovatkou s odbočením k čistírně odpadních vod. Po dobu rekonstrukce bude komunikace zcela uzavřena a na objízdné trasy bude řidiče upozorňovat přechodné dopravní značení. Vše by mělo být hotovo do konce tohoto měsíce.

 

 

Kopřivnické informační centrum zahájilo prodej Senior slevenek. Jedná se o kartičky, díky nimž mohou lidé starší 55 let získat řadu slev a výhod například v oblastech zdravotnictví, lázeňství, kultury, sportu či cestování. Slevu na své služby již nabízí více než tři sta poskytovatelů a jejich počet neustále roste.

 

 

19. 11. 2013, 19:00, Frenštát p. R, kino,  Divadlo Vizita  – Improvizační představení Jaroslava Duška

 

 

19. 11. 2013 – 20. 11. 2013m Kopřivnice, ZŠ sv. Zdislavy, Jarmark naděje 2013 

 

 

Od úterý 19. do středy 20. listopadu pořádají ve škole sv. zdislavy – Jarmark naděje 2013.

 

 

Ve středu 20. listopadu bude od 19 hodin zahájen recitál STK, ve velkém sále KDK. Vokální skupina v programu představí písničky z celého světa a z různých časových období a nebudou chybět písně v sólovém podání členek STK.

Ve stejný den ale již od 14.00 hodin můžete navštívit ve středisku volného času Luna Příbor – Sportovní odpoledne.

 

 

Kateřinský jarmark začíná 21. Listopadu od 17.00 hodin před ZŠ Lubina.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice