20. 11. 2013

 

V pondělí proběhl v areálu Tatra Trucks v Kopřivnici oficiální odjezd závodního speciálu Tatra 815 – Buggyra na slavnou Rallye Dakar. Světlo světa tak spatřila konečná verze kamiónu Fat Boy, na jehož vývoji se společnými silami podílely v motoristickém sportu etablované a vysoce ceněné společnosti Tatra a Buggyra. Více v pátek v Kopřivnickém magazínu na programu KTK.

 

 

Celkem 15 cen rozdala porota Kafky 2013, z toho 4 ocenění zůstala v Kopřivnici. V pátek 15. listopadu 2013 ve 21:30 hodin skončil v kopřivnickém kině Puls 17. ročník přehlídky tvorby regionálních a malých televizních studií KAFKA 2013.

V šesti kategoriích (Zpravodajství, Dokument, Publicistika, Reklamní spot/Propagační snímek a Tematická reportáž) soutěžilo 13 televizních studií z České a Slovenské republiky s 33 přihlášenými snímky.  V letošním roce porota udělila pouze 15 ocenění.  Čtyři ceny zůstaly v našem městě. Studio KTK získalo první cenu v kategorii Publicistika za snímek o ukončení provozu kopřivnické dialýzy. Ve stejné kategorii byl třetím místem oceněn pracovník KTK Miroslav Hofmann za snímek Bezpečně na kole. Další první místo studiu KTK porotci přidělili za reklamní spot prezentující studium v Praktické škole NJ a poslední ocenění získali pořadatelé akce od poroty za 17 let organizace přehlídky.

Složení poroty KAFKY 2013, kategorie Publicistika, Dokument, Zpravodajství, Tematická reportáž:

Martin Lokšík – vysokoškolský pedagog se zaměřením na audiovizuální žurnalistiku, Karlova univerzita, Praha

Jiří Venclík – zpravodajský kameraman ČT24  a zástupce šéfkameramana pro mobilní zpravodajské štáby, Praha

Vladimír Mráz – kameraman, režisér, scénárista, producent dokumentárních a animovaných filmů, Ostrava

Korespondenční hodnocení v kategorii Reklama/Propagační snímek:

Jiří Mikeš – lektor komerčních komunikací na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, Praha

Jitka Vysekalová – prezidentka České marketingové společnosti, nezávislý poradce v oboru psychologie

Přehlídka byla podpořena z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu Podpory aktivit v oblasti kultury na rok 2013.

 

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně ve dnech  4.- 5. 12. 2013 MIKULÁŠSKÝ JARMARK  A 

ve dnech  18.-19. 12. 2013 VÁNOČNÍ JARMARK. Město Kopřivnice zve rukodělné výrobce a prodejce vánočního zboží i prodejce dalšího sortimentu spotřebního zboží, k nákupu obyvatele našeho města i okolí (bližší informace na  tel.  556 879 658, 737 160 184).

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že 20. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody na ulici Obránců míru – hokejka a 26. listopadu od 8.00 – 10:00 hodin na ulici Francouzské a Družební.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. prosince od 8:00 – 12:00 hodin na ulici Štramberské 1092, v Mniší a Tiché – trafostanice Pružinky a 13. prosince od 7:30 – 10:00 hodin na ulici I. Šustaly 1078 a 1080.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácnosti budou přistaveny dle harmonogramu od 15:00 – 18:00, 20. listopadu na ulici  Komenského.

 

 

Sezona nachlazení a chřipek pomalu začíná. Krajská hygienická stanice v Ostravě v minulém týdnu zaznamenala osmnáctiprocentní nárůst akutních respiračních infekcí.

 

 

Nabídky města na nájem jednoho městského bytu 1+2 za podmínky přistoupení k závazku, který je určen široké veřejnosti s tím, že nabídka platí od 12. 11. 2013 do 27. 11. 2013. Jde o byt 1+2 o celkové ploše 54,50 m2, ul. Obránců míru 876, 5 v 2. nadzemním podlaží, 2 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC,  sklep, horní hranice závazku není omezena, minimální vklad – 40 000 Kč.

 

 

Klub Daymoon  v centru Kopřivnice  připravil pro veřejnost  nový hudební program, od  listopadu je na každý víkend připraveno hudební vystoupení. První zahajovací velký koncert přilákal do klubu především příznivce tvrdší muziky – přijela kapela Salamandra z Ostravy se zpěvákem Ivanem Borovským. V pátek 22. listopadu od 21 hodin punk rock festival.

 

 

Ve středu 20. listopadu bude od 19 hodin zahájen recitál STK, ve velkém sále KDK. Vokální skupina v programu představí písničky z celého světa a z různých časových období a nebudou chybět písně v sólovém podání členek STK.

Ve stejný den ale již od 14.00 hodin můžete navštívit ve středisku volného času Luna Příbor – Sportovní odpoledne.

 

 

Kateřinský jarmark začíná 21. Listopadu od 17.00 hodin před ZŠ Lubina.

 

 

47. Tatra roztančí kulturní dům již tento víkend! V sobotu 23. listopadu 2013 roztančí velký sál kopřivnického kulturního domu tradiční přehlídka Tatra. Prestižní soutěž dospělých párů třídy A ve standardních a latinskoamerických tancích je nejen skvělou příležitostí vidět na vlastní oči české taneční špičky, ale také jednou z nejoblíbenějších společenských událostí celého roku. Přijďte se podívat a načerpat inspiraci pro nadcházející plesovou sezonu! Stejně jako v předchozích ročnících bude program přehlídky rozdělen do dvou částí. Základní kolo soutěže odstartuje ve 14 hodin a galavečer, v rámci něhož proběhne semifinále, finále i vyhlášení vítězů, bude zahájen v 19 hodin. Kromě vystoupení soutěžních párů se mohou návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program. Během odpoledne a večera se představí například letošní mistři Evropy v salse Jakub Mazůch a Michaela Gatěková, pětinásobní bronzoví medailisté z mistrovství světa v krasojízdě na kole Petr a Kamil Bartůňkovi, vicemistryně světa v synchro dance Happy N.-D, finalista mistrovství světa ve stepu Miroslav Spáčil a další. Kopřivnici bude reprezentovat Taneční soubor Základní umělecké školy Zdeňka Burian a tanečnice flamenca ze skupiny Thara DC.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice