22. 11. 2013

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že 25. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody na ulici Francouzské č.p. 1016, 1017a 1018.

 

 

Změna původního plánu – oprava menšího mostu směrem z Lubiny do Kopřivnice bude pokračovat až příští rok na jaře, nyní jsou průjezdné obě části mostu.

 

 

Kopřivnický krytý bazén bude v příštím roce rozšířen o přístavbu a současně projde rekonstrukcí.

 

 

V Novém Jičíně odvolali ředitele Městské policie. Rozhodli o tom zastupitelé na svém posledním zasedání.

 

 

Vzpěrači z ASK tatra Kopřivnice vybojovali vítězství v třetí lize mužů.

 

 

Krasobruslaři FSC Kopřivnice získali ve Slovinsku v závodě Evropského poháru mládeže 4. místo v soutěži družstev a 3 individuální medaile.

 

 

Celkem 55 škol věnujících se oblasti životního prostředí se letos přihlásilo do soutěže Ekologická škola v Moravskoslezském kraji. Certifikát v kategorii základních škol získalo Mniší, za založení živého arboreta s venkovní učebnou. Žáci spolu se svými rodiči navíc svépomocí upravili školní zahradu a vysadili tam více jak 150 stromků a rostlin. V průběhu docházky také každý žák pečuje o svůj minizáhon. Do školy v Mniší kromě certifikátu putují i dárkové poukazy na nákup pracovních pomůcek, knižního zboží a experimentálního vybavení pro přírodovědné obory v hodnotě 25 tisíc korun.

 

 

Taneční soutěž Tatra 2013 již tuto sobotu v KDK. Již tuto sobotu roztančí velký sál Kulturního domu Kopřivnice 47. ročník tradiční přehlídky Tatra. Prestižní soutěž dospělých párů třídy A ve standardních a latinskoamerických tancích je nejen skvělou příležitostí vidět na vlastní oči české i zahraniční taneční špičky, ale také jednou z nejoblíbenějších společenských událostí celého roku.  I letos je program rozdělen na odpolední a večerní část. Základní kolo soutěže odstartuje ve 14 hodin a galavečer, v rámci něhož proběhne semifinále, finále i vyhlášení vítězů, bude zahájen v 19 hodin. Mimo soutěž bude probíhat i pestrý doprovodný program, jehož obsah bude stejný odpoledne i večer. Představí se v něm mistři v salse Jakub Mazůch s Michaelou Gatěkovou, krasojezdci na kole bratři Petr a Kamil Bartůňkovi, mistr ve stepu Miroslav Spáčil se skupinou, vítěz v tanci odzemek a obuškový Vojtěch Goláň, stříbrné medailistky světa v synchro dance Happy N.-D, umělecké flamenco taneční skupiny THARA D.C., moderní gymnastky z klubu Kalokaghátia Rožnov pod Radhoštěm a chybět nebude ani taneční vystoupení žaček ZUŚ Zdeňka Buriana.

 

 

První Mikulášský večírek v sálu ZŠ a MŠ Leoše Janáčka na Hukvaldech. V sobotu od 19:30 hodin zde bude zahájen první letošní Mikulášský večírek v Lašské bráně Beskyd! Čertovská, mikulášská či andělská maska přijde vhod. Vyhrát díky ní můžete bohémskou cenu. Akci pořádá TJ Sokol Hukvaldy a o hudbu se během večera postará hudební skupina TNT.

 

 

Nový Zéland, pěšky i stopem zemí protinožců. V sobotu se na turistické chatě Dr. Hrstky ve Štramberku rozjede další ročník seriálu cestovatelských přednášek „Moje cesta“. První díl se koná již tuto sobotu v 19:00 hodin a nese název Nový Zéland, pěšky i stopem zemí protinožců. Přednáškou provází Dominika Sommrová a Martin Hessler. Ostrovy na druhém konci zeměkoule jsou plné přírodních kontrastů – od dýmajících vulkánů, přes ledovce, neprostupnou buš, dramatické pobřeží až po ovčí pastviny. K tomu svébytná maorská kultura či nekonečné sady jabloní. To všechno s námi můžete spatřit na cestovatelském promítání. Vedle série obrázků Vás čeká povídání o přírodě, kultuře a historii či osobní zážitky z cestování po této kouzelné zemi. Vstupné je tradičně dobrovolné.

 

 

Příznivci parkouru či stolního tenisu si o víkendu přijdou na své. Od pátku do neděle bude probíhat celorepublikové setkání parkouristů – 13. Parkour Kopr Jam. Ojedinělá třídenní akce, která se pořádá čtyřikrát do roka! Začátek akce je v pátek mezi 17:00 a 18:00 hodinou v DDM Kopřivnice a skákat se bude až do neděle do 12:00 hodin. Program se bude pružně měnit podle složení a vašich nálad. Cílem je potkat se, zatrénovat spolu, navzájem se inspirovat a podělit se o nové poznatky z tréninků,.

 

 

Seminář v pátek od 17:00 do 20:00 hodin v Klubu Balsamina na Sokolovské ulici v Kopřivnici – Jednohubky z arteterapie vám pomohou zbavit se stresu z domácího, pracovního či jiného stereotypu.

 

 

V neděli bude probíhat workshop se Svatoplukem Němcem na téma Cesta hlasu – objevování hlasu a jeho léčivého potenciálu. Seminář se uskuteční od 10:00 hodin v čajovně [árt té kafé] Mandala v Kopřivnici. Akce by vám měla pomoci otevřít hlas, zbavit se trémy či strachu ze zpěvu a pomoci tak vašemu fyzickému i psychickému zdraví.

 

 

Před koncem roku budou připravenu v centru města trhy. Nejprve se na pěší zóně ve dnech  4. – 5. 12. 2013 objeví MIKULÁŠSKÝ JARMARK a poté ve dnech 18. – 19. 12. 2013 VÁNOČNÍ JARMARK. Město Kopřivnice zve rukodělné výrobce a prodejce vánočního zboží coby vystavovatele.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice