25. 11. 2013

 

 

Před koncem roku budou připravenu v centru města trhy. Nejprve se na pěší zóně ve dnech  4. – 5. 12. 2013 objeví MIKULÁŠSKÝ JARMARK a poté ve dnech 18. – 19. 12. 2013 VÁNOČNÍ JARMARK. Město Kopřivnice zve rukodělné výrobce a prodejce vánočního zboží coby vystavovatele.

 

 

Dny otevřených dveří můžete navštívit v úterý 26. Listopadů na Vyšší odborné škole, Střední odborné škola a Středním odborné učilišti v Kopřivnici.

 

 

V rámci akce „podzimní úklid“, která proběhne od 1. 11. do 22. 11 získají dárek lidé, kteří odevzdají ve sběrném dvoře starý elektroodpad.

 

 

Úterý 26. listopadu 2013 – 18.00 hodin – Akademická posluchárna:  ŠITKREDIT. „Chtějí po mně 300 000 za jeden podpis a za to, že jsem si od nich žádný peníze nevzala,“ zpovídá se v dokumentu Šitkredit žena, kterou, stejně jako mnoho dalších, zlákala možnost snadné a rychlé půjčky. Martin Řezníček ve snímku Šitkredit divákům a divačkám přibližuje neetické praktiky těchto firem a jejich dopady na osudy konkrétních dlužníků, většinou lidí s nízkými příjmy. Dokument produkovaný společností Člověk v tísni dává kromě hlavního tématu – novodobé lichvy – nahlédnout i do problematiky chudoby a sociálního vyloučení. Vstup volný.

 

 

Středa 27. listopadu 2013 – 19.00 hodin – Kinosál  – LENKA DUSILOVÁ – sólový akustický koncert. Několikanásobná zpěvačka roku LENKA DUSILOVÁ vyjíždí v mezidobí před turné domovské Baromantiky na sérii sólových vystoupení. Jen s pomocí hlasu, kytary a nejrůznějších krabiček vás provede svým repertoárem s důrazem na aktuální tvorbu a písničkovou podstatu.

 

 

Nové sběrné místo pro akci Kola pro Afriku bylo otevřeno v Příboře, v areálu Technických služeb.  Jsou na světě místa, kterým se můžete přiblížit jen pěšky nebo na kole. V Africe jsou pro děti obtížně dostupné i školy – dostat se do školy v Africe, v malé zemi Gambii, je mnohdy velmi nesnadné. Většina dětí do školy chodí pěšky, některé kvůli velkým vzdálenostem zůstávají doma. Darováním opotřebovaného jízdního kola můžete i Vy změnit život dítěte v Africe.“ Technické služby města Příbor, Štramberská 483, 742 58 Příbor se od 01.11.2013 zapojují do projektu „Kola pro Afriku“. Darujte své nepotřebné jízdní kolo (nejlépe horské, nebo širokoplášťové), náhradní díly a kolařské nářadí a umožněte tak africkým dětem přístup ke vzdělání.

 

 

Město Kopřivnice vyhlásilo trojici dotačních programů na rok 2014: a to na podporu sportovních aktivit v Kopřivnici formou dotací na  nájmy, činnost, tradiční akce a trenérskou činnost. Termín pro podávání žádostí pro 1. kolo je 29. listopad 2013. Účelem dalšího dotačního titulu  je podpora kulturně-společenských a osvětových aktivit v Kopřivnici (včetně místních částí) formou dotací na nájmy, činnost a akce.termín pro podávání žádostí pro 1. kolo je 14. leden 2014.

Třetím programem je podpora mezinárodní spolupráce se zaměřením především na aktivity s oficiálními partnerskými městy města Kopřivnice. V této kategorii lze o dotaci žádat průběžně.

 

 

Vernisáž výstavy Věry Horákové-Martini s názvem Ke kořenům se koná ve čtvrtek 28. listopadu 2013 v 17h v Muzeu Fojtsví v Kopřivnici. Hodně daleko, až ke kořenům i drobným kořínkům se často obrací vzpomínání paní Věry. Už v raném dětství obdivovala rychlost obratně pracujícího háčku v rukách své babičky, naslouchala tiché melodii jehly procházející látkou a ráda pomáhala odvíjet přízi z drobných klubíček. Ukázkou svých prací zhotovených podomácku v koutku u okna spolu se zapůjčenými cennostmi od přátel by nám paní Věra ráda odkryla kousek minulého času. Kochat nádhernými pracemi paní Věry Horákové-Martini se můžete do 2. února 2014.

 

 

Sanace kopřivnické skládky se protáhla. Kvůli pracím, které měly původně již skončit, kolem ní motoristé směrem do Štramberka zatím neprojedou. Uzavírka komunikace K Očnímu je naplánovaná do 20. listopadu.

 

 

Benefiční utkání hokejových legend – HC Kopřivnice / HC Sparta se uskuteční v sobotu 30. 11. v 18.00 na místním zimním stadionu. Pořádá místní klub jako uznání ke jmenování Stanislava Hajduška do sparťanské síně slávy.

 

 

Od listopadu dochází na štramberské Trúbě ke změně provozní doby. Městskou dominantu je možné navštívit pouze o víkendech v době od 10.00 do 16.00 hodin. Zkrácenou provozní dobu má také turistická chata Dr. Hrstky, která je otevřena od pátku do neděle.

 

 

MUZIKOTERAPEUTICKÁ RELAXACE s živě hranou hudbou na lidové hudební nástroje z celého světa, jako jsou tibetské mísy, zvonky, šengy, zvonkohra Shanti, ústní harfa, retní brumle, píšťala koncovka, didgeridoo, šamanské a africké bubny a intuitivní zpěv. Datum: čtvrtek 28. listopadu 2013 od 18:00 hodin, CENTRUM ŽIVOTNÍ CESTA. Nutné přihlášení nejpozději den před konáním akce na   e-mail: j.zaludova@centrumzivotnicesta.cz

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. prosince od 8:00 – 12:00 hodin na ulici Štramberské 1092, v Mniší a Tiché – trafostanice Pružinky a 13. prosince od 7:30 – 10:00 hodin na ulici I. Šustaly 1078 a 1080.

 

 

Nabídky města na nájem jednoho městského bytu 1+2 za podmínky přistoupení k závazku, který je určen široké veřejnosti s tím, že nabídka platí od 12. 11. 2013 do 27. 11. 2013. Jde o byt 1+2 o celkové ploše 54,50 m2, ul. Obránců míru 876, 5 v 2. nadzemním podlaží, 2 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC,  sklep, horní hranice závazku není omezena, minimální vklad – 40 000 Kč.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice