27. 11. 2013

 

Nabídky města na nájem jednoho městského bytu 1+2 za podmínky přistoupení k závazku, který je určen široké veřejnosti s tím, že nabídka platí od 12. 11. 2013 do 27. 11. 2013. Jde o byt 1+2 o celkové ploše 54,50 m2, ul. Obránců míru 876, 5 v 2. nadzemním podlaží, 2 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC,  sklep, horní hranice závazku není omezena, minimální vklad – 40 000 Kč.

 

 

 Středa 27. listopadu 2013 – 19.00 hodin – Kinosál  – LENKA DUSILOVÁ – sólový akustický koncert. Několikanásobná zpěvačka roku LENKA DUSILOVÁ vyjíždí v mezidobí před turné domovské Baromantiky na sérii sólových vystoupení. Jen s pomocí hlasu, kytary a nejrůznějších krabiček vás provede svým repertoárem s důrazem na aktuální tvorbu a písničkovou podstatu.

 

 

Vernisáž výstavy Věry Horákové-Martini s názvem Ke kořenům se koná ve čtvrtek 28. listopadu 2013 v 17. hodin v Muzeu Fojtsví v Kopřivnici. Hodně daleko, až ke kořenům i drobným kořínkům se často obrací vzpomínání paní Věry. Už v raném dětství obdivovala rychlost obratně pracujícího háčku v rukách své babičky, naslouchala tiché melodii jehly procházející látkou a ráda pomáhala odvíjet přízi z drobných klubíček. Ukázkou svých prací zhotovených podomácku v koutku u okna spolu se zapůjčenými cennostmi od přátel by nám paní Věra ráda odkryla kousek minulého času. Kochat nádhernými pracemi paní Věry Horákové-Martini se můžete do 2. února 2014.

 

 

Benefiční utkání hokejových legend – HC Kopřivnice / HC Sparta se uskuteční v sobotu 30. 11. v 18.00 na místním zimním stadionu. Pořádá místní klub jako uznání ke jmenování Stanislava Hajduška do sparťanské síně slávy.

 

 

MUZIKOTERAPEUTICKÁ RELAXACE s živě hranou hudbou na lidové hudební nástroje z celého světa, jako jsou tibetské mísy, zvonky, šengy, zvonkohra Shanti, ústní harfa, retní brumle, píšťala koncovka, didgeridoo, šamanské a africké bubny a intuitivní zpěv. Datum: čtvrtek 28. listopadu 2013 od 18:00 hodin, CENTRUM ŽIVOTNÍ CESTA. Nutné přihlášení nejpozději den před konáním akce na   e-mail: j.zaludova@centrumzivotnicesta.cz

 

 

Město Kopřivnice hledá partnera, který by měl zájem o komerční využití vily v parku Edvarda Beneše. V listopadu schválila rada města záměr pronajmout nebytové prostory v suterénu a prvním podlaží této novorenesanční stavby č. p. 243, většině Kopřivničanů známé jako „Závodní klub“. Na minulém zasedání zastupitelstva proto byla vytvořena pracovní skupina, která projednala možnosti budoucího využití budovy a stanovila jeho základní parametry. Objekt potřebuje nové rozvody, hydroizolaci, okna a dveře, sociální zařízení i další úpravy. Přestože v záměru nejsou stanoveny žádné svazující podmínky budoucího využití, město bude preferovat zájemce, kteří budou alespoň částečně respektovat architektonickou studii z roku 2009 navrhující zřídit v suterénu restauraci a v prvním podlaží víceúčelový prostor vhodný jako obřadní síň či místo pro reprezentativní akce. Zájemci o spolupráci si budou moci nabízené prostory prohlédnout ve středu 4. prosince 2013 mezi 14. a 15. hodinou a své písemné žádosti o pronájem mohou zasílat až do 15. ledna 2014.

Bližší informace na www.koprivnice.cz, pod záložkou Radnice, v sekci Prodej a pronájem.

 

 

Sbírka vršků pokračuje, tentokrát pomůže Tomáškovi. Po skvělých zkušenostech se sběrem víček pro Karolínku, vyhlašuje kopřivnická radnice sbírku vršků pro Tomáška! Pokračujte ve sběru různých typů plastových uzávěrů a pomozte přispět na léčbu šestiletého kopřivnického chlapce, který by se navzdory své těžké nemoci rád naučil samostatnosti. Tomáškovi byla po narození diagnostikována Chiariho malformace (vrozený strukturální defekt mozečku) a Hydrocefalus (zvýšená akumulace tekutiny mozkomíšního moku v dutinách mozku), posléze také epilepsie. Kvůli svému onemocnění pobývá Tomášek často v nemocnici a již několikrát muset podstoupit operaci hlavičky. Zdravotní stav mu nedovoluje chodit, samostatně se najíst a napít, ani správně mluvit. Pravidelně chodí cvičit k fyzioterapeutovi a rehabilitačnímu pracovníkovi s cílem naučit se samostatnosti. Chcete-li Tomáška podpořit a přispět na jeho náročnou léčbu, můžete začít hned příštím víčkem, které nevyhodíte, ale odevzdáte jej na některém ze sběrných míst v místních školách, dětském centru Motýlek, domě dětí a mládeže, městské knihovně nebo vestibulu městského úřadu. Sbírka vršků pro Tomáška potrvá do 31. července 2014 a tři nejlepší sběratele odmění radnice drobnými dárky.

 

 

Před koncem roku budou připravenu v centru města trhy. Nejprve se na pěší zóně ve dnech  4. – 5. 12. 2013 objeví MIKULÁŠSKÝ JARMARK a poté ve dnech 18. – 19. 12. 2013 VÁNOČNÍ JARMARK. Město Kopřivnice zve rukodělné výrobce a prodejce vánočního zboží coby vystavovatele.

 

 

Nové sběrné místo pro akci Kola pro Afriku bylo otevřeno v Příboře, v areálu Technických služeb.  Jsou na světě místa, kterým se můžete přiblížit jen pěšky nebo na kole. V Africe jsou pro děti obtížně dostupné i školy – dostat se do školy v Africe, v malé zemi Gambii, je mnohdy velmi nesnadné. Většina dětí do školy chodí pěšky, některé kvůli velkým vzdálenostem zůstávají doma. Darováním opotřebovaného jízdního kola můžete i Vy změnit život dítěte v Africe.“ Technické služby města Příbor, Štramberská 483, 742 58 Příbor se od 01.11.2013 zapojují do projektu „Kola pro Afriku“. Darujte své nepotřebné jízdní kolo (nejlépe horské, nebo širokoplášťové), náhradní díly a kolařské nářadí a umožněte tak africkým dětem přístup ke vzdělání.

 

 

Město Kopřivnice vyhlásilo trojici dotačních programů na rok 2014: a to na podporu  sportovních aktivit v Kopřivnici formou dotací na  nájmy, činnost, tradiční akce a trenérskou činnost. Termín pro podávání žádostí pro 1. kolo je 29. listopad 2013. Účelem dalšího dotačního titulu  je podpora kulturně-společenských a osvětových aktivit v Kopřivnici (včetně místních částí) formou dotací na nájmy, činnost a akce.termín pro podávání žádostí pro 1. kolo je 14. leden 2014. Třetím programem je podpora mezinárodní spolupráce se zaměřením především na aktivity s oficiálními partnerskými městy města Kopřivnice. V této kategorii lze o dotaci žádat průběžně.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice