29.11. 2013

 

Setkání fanoušků filmové, literární a herní fantastiky KOPRCON 2013. zítra načne kopřivnické setkání fanoušků filmové, literární a herní fantastiky z celé České republiky, Slovenska i Polska druhou dekádu své existence. Jedenáctý ročník KoprConu bude od pátku 29. 11. do neděle 1. prosince hostit ZŠ Milady Horákové. Připraveno je 8 programových linií a v souhrnu zhruba 150 hodin programů zahrnujících vše od hudebních a divadelních vystoupení, přes odborné i humorně laděné přednášky, hry a soutěže, diskuze, workshopy až po výtvarný happening, který patří ke specifickým rysům kopřivnického setkání sci-fistů a další program. Představí se lidi, kteří jsou známí jako experti na imaginární světy, i jako odborníky na nejrůznější reálné, ale rozhodně ne méně zajímavé obory. Účastníci se tak dozvědí zajímavosti ze zákulisí telekomunikací, e-komerce, sociálních sítí, energetiky, vývoje speciálního softwaru, politiky a mnoha dalších oborů. V programu bude mít má největší prostor právě fenomén Star Wars (Hvězdných válek), na své si ale přijdou milovníci Star Treku, počítačových a konzolových her, milovníci japonské kultury a tamní specifické animované tvorby. Mezi hosty KoprConu budou rovněž zajímavé osobnosti, kromě několika autorů literární fantastiky a výtvarníků etablovaných v tomto žánru, tradičně také známý spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček, který představí své zkoumání Indických záhad. Velmi se těšíme také na vystoupení unikátního ÚDIF (Úžasného divadla fyziky) z Brna, kteří dokáží, že věda může být nejen zábava, ale také fantastická podívaná.

 

 

V neděli se koná 1. adventní koncert v Malém sále Kulturního domu Kopřivnice. Od 15.00 hodin se můžete těšit na hudební zážitek s názvem Dixielandové Vánoce. Tradičnější vánoční zážitek pak nabízí 1. adventní koncert v Příboře. Ten se uskuteční v neděli od 17:00 hodin v kostele sv. Valentina. Vystoupí zde Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena s programem Adventus Domini.  S adventem nerozlučně souvisí také výroba adventních věnců. Přijďte si vyrobit ten svůj do Střediska volného času Luna v Příboře! Dílničku tady zřídí v pátek od 9.00 do 12.00 hodin a poté od 14.00 do 18.00 hodin. Zúčastnit se mohou jak děti tak i dospělí! A kdybyste v pátek výrobu věnců nestihli, pak máte další příležitost v sobotu v Katolickém domě v Lubině.

 

 

Pokud i v prosinci chcete navštívit hrad Hukvaldy, pak využijte jeho otevření po dobu Ondřejské pouti. Ta se koná již tuto neděli mezi 8.00 a 16.00 hodinou. Tradiční předvánoční setkání přátel na hradě zahájí mše svatá v kapli sv. Ondřeje v 9.00 hodin. Těšit se můžete také na tradiční občerstvení – čaj, vařonku, medovinu, svařák, párky a jiné dobroty.

 Na území obce Hukvaldy v současné době probíhá výstavba kanalizace. Z toho důvodu je ztížen pohyb vozidel a výrazně je omezena možnost parkování. Jediná parkovací plocha je v centru obce na placeném parkovišti s kapacitou 250 míst. Prosíme proto návštěvníky o využití hromadné dopravy!

 

 

Turistická chata Dr. Hrstky ve Štramberku bude o víkendu hostit další ze série cestovatelských přednášek. Tentokrát se v pátek od 19.00 hodin můžete těšit na cestovatelskou přednášku Silvestra Tkáče s názvem Kurdistánem se stanem, aneb táboření za minovými poli. Země, kterou na mapě nenajdete, země mnoha kultur a náboženství. Během putování divokým Kurdistánem na severu Iráku se cestovatel stává obětí sladkého čaje, skalnatých hor a upřímné pohostinnosti. Trek přes minová pole na nejvyšší horu Iráku a dál…  V sobotu pokračuje dokumentární cyklus Otevři oči. Od 17.00 hodin bude Jan Bartoš promítat snímek s názvem „Všichni spolu“. Portrét několika dětí ukazuje, co to znamená moderní vzdělávání a co se stane, když i znevýhodněné dítě dostane šanci a je zařazeno do výuky s dětmi „normálními“.  Vstupné zdarma!

 

 

Mikulášský běh parkem. Akci pořádá Atletický klub Emila Zátopka a jedná se o již o její 4. ročník. Prezentace závodníků se koná od 9.00 hodin v parku E. Beneše v Kopřivnici a první závodníci vyběhnout na start v 10.00 hodin. Starty jednotlivých věkových kategorií závodníků jsou naplánovany po deseti minutách, takže do půl 12.00 budete určitě doma na oběd. Takže, přijďte si zaběhat s Mikulášem!

 

 

 

Mateřská školka v Hájově  pořádá v sobotu od 15.00 hodin taneční přehlídku předškolních dětí a dětí raného školního věku s názvem „Moje trdlování“! Akce se bude konat ve velkém sále Kulturního domu v Kopřivnici.

 

 

V sobotu od 10.00 hodin se v Kulturním domě v Kopřivnici uskuteční kulturně-umělecká soutěž pro kolektivy i jednotlivce – Sedmikvítek. Cílem je vytvoření podmínek pro systematickou konfrontaci umělecké úrovně mladých umělců s možným postupem do závěrečného finále na celostátní úrovni. Snahou pořadatelů je především posílit sebevědomí, technické a společenské úrovně začínajících umělců a představit je veřejnosti.  Soutěž představí sedm oblastí – zpěv, hudbu, tanec, film a fotografii, divadlo, literární tvorbu, výtvarnou a rukodělnou činnost. Vyhlašovatelem soutěže je Česká rada Pionýra, která ji řadí do kulturního projektu Pionýrský Sedmikvítek.

 

 

Dělali jste už předvánoční úklid a zjistili, že máte doma nepotřebné věci, které je vám líto vyhodit? Pak využijte blešího trhu! Můžete zde prodat své věci, nabídnout vlastní výrobky nebo se naopak podívat, jestli někdo levně neprodává to, co právě potřebujete. Také zde můžete nakoupit regionální dobroty, občerstvit se v čajovně Mandala a kávou od baristů Petry&Adama. S dětmi si můžete před Vánoci něco vyrobit nebo jen potkat staré známé. Bleší trh, který se koná v sobotu od 9.00 do 18.00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici, bude spojen se sběrem zimního ošacení pro NDC Racek a dětského ošacení a potřeb pro azylový dům Salus.

 

 

Mimo adventních koncertů můžete zavítat například do kopřivnické čajovny Mandala na Memoriál Radka Rusnáka aneb veselé smutnění o spřízněném souznění. Tradiční večer věnovaný vzpomínce na dobrého kamaráda bude zahájen v 21.00 hodin. O hudební doprovod se postará kapela Zahrádkáři a jejich hosté Milano.

 

 

Sparťanské legendy se utkají s Kopřivnicí. V sobotu 30. listopadu od 18 hodin se na kopřivnickém ledě uskuteční hokejová exhibice HC Kopřivnice a Sparty Praha. Exhibiční zápas starých gard se bude konat u příležitosti jmenování kopřivnického rodáka a odchovance zdejšího hokejového klubu Stanislava Hajduška do síně slávy sparťanských legend. Kromě samotného Stanislava Hajduška přislíbili účast také další hokejisté zvučných jmen, většinou bývalí českoslovenští reprezentanti. Na ledě by se měl objevit například Pavel Richter, David Volek, Jiří Hrdina, Josef Řezníček, Oldřich Válek a další. Nenechejte si ujít utkání opravdových legend!

 

 

Tradičnější hudba zazní v sobotu od 15.00 hodin v Kulturním domě v Příboře. Uskuteční se zde Slavnostní koncert Dechového orchestru mladých z Příbora k 40. výročí založení orchestru.

 

 

Nové výstavy budou během několika nadcházejících týdnů zdobit kopřivnické galerie. Ve výstavním prostoru Muzea Fojtství bude 28. listopadu zahájena výstava Ke kořenům, která návštěvníkům odkryje kousek minulého času prostřednictvím jemných výšivek Věry Horákové-Martini. V K-galerii v Šustalově vile pak budou moci příchozí od 3. prosince obdivovat kresby, malby a zajímavé kostýmní návrhy Aleny Schäferové. Přijďte se potěšit a inspirovat dílem obou výtvarnic! A v Katolickém domě se chystá tradiční výstava betlémů od 6. do 10. 12. 2013, otevřeno denně od 8. do 18. hodin.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice