15. 11. 2022

V sobotu se v Praze na Olympu konalo Mistrovství ČR ve vzpírání mužů, kde měl po dlouhých letech zastoupení i náš klub a hned z toho bylo medailové umístění. Ve váhové kategorii do 73 kg nastoupil trenér Martin Mičulek a nejúspěšnější mládežnický reprezentant našeho klubu Bao Tran. Váhovou kategorii s přehledem ovládl jeden z nejlepších vzpěračů a dlouholetý úspěšný reprezentant Petr Petrov z Bohumína a naši chlapi si to spolu rozdali o 2.místo, kde byl o pouhé 1 kg ve dvojboji úspěšnější Bao Tran, pro kterého to v letošní sezoně byla už 3. medaile z národních mistrovství.

1.místo – Petr Petrov – 300kg ve dvojboji

2.místo – Bao Tran – 226kg ve dvojboji

3.místo – Martin Mičulek – 225kg ve dvojboji.

 

Pozvánka na letos poslední akci Aktivního seniora: PŘEDVÁNOČNÍ TVOŘENÍ. Přijďte si vyrobit vánoční ozdoby a nasát předvánoční atmosféru. Tvořit budeme zejména z papíru.Klub seniorů Kopřivnice, Sokolovská 393, 1. 12. 2022 v 9:00. Vstup zdarma.  Materiál budete mít k dispozici.

 

Technika zimní údržby 2022/2023 – Ředitelství silnic a dálnic ČR

To spravuje zhruba sedm tisíc kilometrů dálnic a silnic I. třídy. Zimní údržbu na dálnicích zajišťují tak zvaná Střediska správy a údržby dálnic (SSÚD), jejichž působnost přesahuje hranice sousedních krajů. Údržbu dálnic D1, D46 a částí D35 a D48 v Olomouckém a Moravskoslezském kraji provádí SSÚD Ivanovice na Hané, SSÚD Kocourovec, SSÚD Mankovice a SSÚD Ostrava. Tato střediska mají ne sezónu 2022/2023 k dispozici 46 sypačů, 11 nakladačů, 4 sněhové frézy a plné sklady hlásí více než 18 tisíc tun soli.

Mimo SSÚD se o údržbu některých částí dálnic a silnic I. třídy starají subdodavatelské subjekty, které dodržují krajské hranice. V rámci Moravskoslezského kraje je letos připraveno 38 vybavených sypačů s radlicí, 9 nakladačů, 4 sněhové frézy, 4 šípové pluhy, 9 traktorů s radlicí a 1 ledořez. Pro zimní údržbu 2022/2023 je naskladněno 13 700 tun soli a 3 600 tun inertního posypového materiálu.

Způsob zimní údržby přesně popisuje vypracovaný plán podložený tuzemskými zákony. Například doba od zjištění závady ve sjízdnosti komunikace do výjezdu první údržbové techniky nesmí překročit 30 minut (udává zákon). Časová lhůta pro zmírnění závad ve sjízdnosti je opět legislativně stanovena (dálnice do 2 hodin, silnice v I. pořadí důležitosti do 3 hodin, silnice v II. pořadí do 6 hodin, v III. pořadí do 12 hodin). 

 

Parkoviště je téměř hotovo, pokračuje rekonstrukce chodníku.  Stavba parkoviště na ulici Zdeňka Buriana postupuje rychleji, než se předpokládalo. Přestože stavební firma měla na realizaci 70 dní, i díky velmi příznivému počasí budou práce hotovy zhruba o 20 dní dříve. Čtyřiadvacet nových parkovacích míst tak bude občanům k dispozici již příští týden. Kromě výstavby samotného parkoviště probíhá v lokalitě rovněž rekonstrukce navazujícího chodníku. Původní, značně poškozený, chodník byl vybourán, konstrukční vrstvy budou nahrazeny novými a povrch pokryje betonové dlažba. Přibudou také prvky pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. „Abychom stavbou příliš neomezili parkování v této lokalitě, byl 118metrový chodník rozdělen do tří úseků, na kterých se bude pracovat postupně. S ohledem na blížící se zimu nebylo možné rekonstrukci odkládat. Díky dřívějšímu dokončení parkoviště a etapizaci stavebních úprav však budou omezení minimalizována. Oba projekty na sebe navážou a výsledkem bude ucelený úsek v jednotném stylu,“ uvedl Adam Ondrašík z odboru majetku města. Parkoviště vyjde městský rozpočet na téměř 5 milionů korun, náklady na rekonstrukci chodníku se pohybují kolem milionu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice