16. 11. 2022

Začíná podzimní úklid města

Pracovníci Slumeka zahájili pravidelné komplexní čištění komunikací a parkovišť. Důvody nejsou pouze estetické, ale zejména praktické. V zimě by totiž opadané listy mohly ucpávat kanálové vpusti, zhoršovat sjízdnost a schůdnost komunikací či znehodnocovat trávníky.

Harmonogram čištění se plánuje podle vývoje počasí a v součinnosti s odborem životního prostředí, neboť snahou je maximálně koordinovat úklid komunikací s úklidem okolních travnatých ploch. Celé město bývá vyčištěno v první polovině prosince. „V letošním roce vyjely čistící stroje do ulic ještě před zveřejněním finálního harmonogramu, ale týkalo se to pouze do míst, kde se neparkuje. Nyní už máme harmonogram hotov a je zveřejněn na webech Slumeka i města. V důsledku nečekaného počasí může samozřejmě výjimečně dojít k menším odchylkám od plánu prací, ale o tom občany vždy informujeme na webu i sociálních sítích,“ uvedla Dagmar Šmiřáková ze společnosti Slumeko.

Před plánovaným čistěním jsou jednotlivé úseky komunikací vždy označeny přenosným dopravním značením, značkou zákaz stání a dodatkovou tabulkou upřesňující datum provádění prací. Majitelé vozidel jsou v uvedených termínech povinni z dotčených ulic přeparkovat. Práce probíhají od 7 hodin. „Žádáme řidiče, aby respektovali zákazové značky a v avizovaných termínech přeparkovali svá vozidla jinam. Čištění je vždy plánováno tak, aby bylo možné zaparkovat v blízkém okolí,“ doplnila Dagmar Šmiřáková. Majitelům automobilů, které budou mechanizovanému čištění ulic překážet, hrozí sankce za nerespektování dopravního značení. I přesto se však stále najde mnoho řidičů, kteří nepřeparkují a čištění tím značně komplikují – během jarního úklidu města muselo být odtaženo 108 vozidel.

 

STŘEDA  | 16. listopadu 2022

Lampionový průvod s ohňostrojem  | Hukvaldy

Lampionový průvod odstartuje od pomníku padlých v Rychalticích a v Hukvaldech. Součástí akce bude také projev starosty a ohňostroj. Následně v sále školy bude připravená diskotéka, klauni, bublinková show a balónková dílna.
Občerstvení zajištěno.

Kde: ZŠ a MŠ Leoše Janáčka | Kdy: 17:00 |  Vstup je volný.

 

Osvětová beseda Mniší a MŠ Mniší vás srdečně zvou na lampionový průvod ve středu 16. 11. 2022. Sraz u Kulturního domu Mniší v 16:30 hodin. Lampion s sebou. Připraveno je posezení v Kulturním domě. Občerstevní zajištěno – bramboráky, hot-dog, svařák.

 

KONCERT: Studenti Masarykova gymnázia Příbor | Příbor

Rozehraný podzim v bistru Viktorina Loca.

Studenti MGP Příbor vám zahrají, známe i neznámé písničky ve svých vlastních úpravách.

Kde: Bistro Viktorina Loca | Kdy: 17:00

 

ČTVRTEK | 17. listopadu 2022

KONCERT: Swingový orchestr Bedřicha Pukovce | Příbor

Největší světové hity swingové éry.
Slavnostní koncert swingového orchestru Bedřicha Pukovce.

Kde: Kulturní dům | Kdy: 17:00 | Vstupné: 200 Kč.

 

Město Kopřivnice Vás srdečně zve na oslavy Dne boje za svobodu a demokracii. A to ve  Čtvrtek 17. 11. | od 17.00 – u ZŠ dr. Milady Horákové, průvod pak půjde na Masarykovo náměstí.

 

V prostoru bývalé kolárny Tatry za radnicí vznikají 4 cykloboxy, každý pro 2 kola. Bude je hlídat kamera. Cykloboxy mohou využívat nejen občané města, ale i návštěvníci. Maximální doba pro uschování je 72 hodin. Úschova na prvních dvanáct hodin stojí 10 korun. Za tři dny úschovy zaplatí zájemce maximálně 170 korun. Ceník bude po schválení radou města včetně provozního řádu vyvěšen na cykloboxech. Úschovna bude sloužit výhradně k uzamčení kol či jiného sportovního náčiní. P pořízení cykloboxů přišlo rozpočet města na 526 tisíc korun.

 

Město Kopřivnice nabízí k pronájmu Nebytový prostor v objektu č.p. 684, ul. Česká, za Penny marketem, v objektu č.p. 244, ul. Štefánikova, v domu podnikatelů, a v č.p. 393, ul. Sokolovská, Kopřivnice. Prohlídka nebytových prostor je možná po dohodě s pracovníky Odboru majetku města, na radnici v 8. poschodí.

 

O víkendu proběhly první myslivecké lovy, na ně si posvítily i policejní hlídky. S počátkem listopadu začíná pro moravskoslezské policisty období kontrol na mysliveckých lovech. Na jednotlivá místa v rámci celého Moravskoslezského kraje vyráží policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál krajského ředitelství.  Policisté kontrolují: doklady nutné k držení a nošení zbraně, technický stav používaných zbraní a provádějí dechové zkoušky. V loňské sezoně provedli policisté v kraji celkem 101 kontrol mysliveckých lovů, při kterých zkontrolovali 1 404 účastníků lovů. Na Novojičínsku zjistili jednu osobu pod vlivem alkoholu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice