15. 3. 2023

Pro děti a rodiče je určeno Podvečerní čtení s Michalem -Baltské pohádky-ve čtvrtek 16. 3. od 17 hod, v dětské oddělení knihovny v kulturním domě.

 

Společný koncert plný harmonie -místního Komorního orchestru Kopřivnice a Komorního orchestru Iši Krejčího z Olomouce se koná v pátek 17. 3. od 18 hodin v katol. domě v Kopřivnici. Vstupné je dobrovolné.

 

Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm dostane novou sportovní halu a multifunkční sportoviště. Mimo školních hodin tělocviku budou areál využívat také místní sportovní spolky a organizace. Projekt vyjde celkově na 145 milionů korun, Moravskoslezský kraj by na něj měl dostat zhruba 60milionovou dotaci od Národní sportovní agentury. Na halu a následný provoz bude přispívat také město.

 

Bezpečnostní situace v Kopřivnici a okolí je příznivá, vyplývá to ze zprávy Obvodního oddělení Policie ČR Kopřivnice. Míra kriminality v roce 2022 byla třetí nejnižší od roku 1998. Pachatele trestných činů se podařilo zjistit v 66,67 % případů, což je historicky nejlepší výsledek. K tomu bylo dodatečně objasněno 22 deliktů z předchozích let. Úspěšnost při zjišťování pachatelů trestné činnosti v ČR byla 44,77 %.

 

Ve středu 22. března se sejdou ke společnému jednání členové všech pracovních skupin včetně poskytovatelů sociálních služeb, aby zhodnotili, jak se plnil III. Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb, a domluvili se, jak bude postupováno v plnění aktivit v roce 2023 z nového IV. Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb na období 2023–26.  Na veřejné jednání, které je určeno jak pro členy pracovních skupin Senioři, Osoby se zdravotním postižením a Osoby v tíživé životní situaci, je zvána i veřejnost, která se o danou problematiku zajímá.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice