16.3.2023

Moravskoslezský kraj se může pochlubit řadou zvučných jmen ze sportovního světa. 21 let již uděluje ocenění Sportovec Moravskoslezského kraje. Na slavnostním galavečeru ve čtvrtek 2. března v Ostravě byla v kategorii sportovců do 19 let na podium pozvaná i naše Adéla Tkáčová. Kopřivnická dorostenka Adéla Tkáčová má za sebou velmi vydařenou loňskou sezónu, dokázala se nečekaně vysoko prosadit v soutěži vícebojařek a vytvořila si několik osobních rekordů. Adéla trénuje už od první třídy na kopřivnických sportovištích, po celou dobu tedy 11 let pod vedením trenérky Jany Feilhauerové v barvách atletického klubu Emila Zátopka.

 

Kopřivnice se stejně jako vloni připojí ke klimatické kampani Hodina Země. Zhasíná se na celém světě v sobotu 25. března od 20.30 do 21.30.  Více o kampani najdete zde https://hodinazeme.cz/  V Kopřivnici se daný večer nerozsvítí Ringhofferova vila v Sadu E. Beneše a letos také kostel sv. Bartoloměje.

 

Přednáška Dany Drábové na téma jaderná energetika v pondělí  13. 3. byla zrušena.

 

PŘEDNÁŠKA: Muzejní hrátky s pamětí a Lucií Kazlepkovou se konají V úterý 14. 3.  v 16 hodin  v Muzeu nákladních automobilů Tatra.

 

Zakončení tradiční pěvecké soutěže  KOPRSTAR 2023 proběhne v  úterý  14. 3.  Kinosál otevřen od 15.00 hodin. přijďte podpořit finalisty letošní pěvecké soutěže a zapojte se do hlasování o vítězi.

 

Jak trénovat paměť poradí Kamila Mičková ve středu 15. 3. na přednášce Mozkový jogging. V Akademická posluchárna v kulturním domě od  09:00 .

 

Vernisáží ve čtvrtek 2. března v Muzeu Fojtství byla zahájena výstava paličkované krajky- s názvem  Kouzlo nití, křížit, kroutit – autorek Jarmily Heimerlové a Marie Mikoškové, k prohlídce je připraveno téměř 500 exponátů. Paličkovaná krajka má mnoho podob. Od tradičních jemných deček a obrázků až po moderní a neobvyklé oděvní doplňky. Ve vitrínách je k vidění tvorba Jarmily Heimerlové, na stěnách jsou obrázky Marie Mikoškové. Paličkování je způsob spojování dokonce až 800 nití vzájemným překřížením a stáčením. Příze je navinuta na paličky, jednotlivé nitě jsou zachyceny špendlíky zapíchnutými v herduli, na ni je upevněn papír s nákresem předlohy. Obě krajkářky se paličkováním zabývají dlouhá léta, spolupracují 15 let. Zatímco Marie vystavuje práci posledních tří let, Jarmila připravila průřez svou třicetiletou tvorbou. Obě krajkářky dlouhodobě spolupracují také s příborským Centrem tradičních technologií a mají za sebou řadu výstav. Na Fojtství bude paličkovaná krajka do 23. dubna.

 

Pionýrský sedmikvítek. Kopřivnická pionýrská skupina připravila na 25.2.2023 další ročník zájmové soutěže sedmikvítek. V pionýrské klubovně na ulici sokolovské proběhlo jako první oblastní kolo výtvarné a rukodělné činnosti. Kde jsme obdrželi 93 výtvarných prací 25 rukodělných a 7 kolektivních prací od dětí z DD Frýdku Místku, PS Přátelství Staříč, ŠD při ZŠ Staříč, ZŠ a MŠ Staříč, PS Kopřivnice a okolí. V tento den probíhal klub vytvarných činnohrátek, kde děti z oddílu ještě vyrobili kolektivní práce, aby se stihli ještě účastnit soutěže. Veškeré práce vyhodnotila v pondělí porota, která udělila místa v různých kategoriích a nominovala tak nejlepší práce na poslání do Holešova, kde bude celostátní finále. Tam poslala porota 18 výtvarných prací, 10 rukodělných prací a 7 kolektivní prací.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice