15. 6. 2018

 

Informace Českých drah: Výluka na trati 325 Studénka – Veřovice ve dnech 18. až 22. června. Vývěska (pdf 78 kB)

 

V rámci oslav 70. výročí povýšení Kopřivnice na město se radnice rozhodla ocenit osobnosti v oblasti kultury.
Osobnosti navržené na ocenění vybrala pracovní skupina složená ze zástupců města, kulturních organizací a pracovníků v oblasti kultury. Hlasování veřejnosti bylo spuštěno minulý pátek. Široká veřejnost má nyní možnost na adrese: goo.gl/forms/7Z0wMDTb10Ln2Q682 hlasovat pro tři z nominovaných osobností nebo skupin. Hlasovat je možné také prostřednictvím kuponu, který je k dispozici na informacích ve vestibulu radnice a zveřejněn byl v Kopřivnických novinách. Kupony je možné vhodit do schránek umístěných na informacích, v městské knihovně a v informačním centru v kulturním domě, hlasování potrvá do konce července letošního roku. Slavnostní akt ocenění kulturních osobností, který zahájí hlavní oslavy výročí města, je naplánován na čtvrtek 23. srpna, a to v prostorách před zrekonstruovanou Ringhofferovou vilou v parku dr. E. Beneše.

 

V pátek 15. června se na pěší zóně uskuteční další letošní Farmářský trh. V době od 9 do 16 hodin budou moci návštěvníci v centru města zakoupit ovoce, zeleninu, masné výrobky a sýry, mléčné výrobky, koření, včelařské produkty a mnoho dalšího od místních výrobců, chovatelů a farmářů.

 

Farmářský trh v Kopřivnici. Již tento pátek 15. června od 9.00 hod. budete mít možnost nákupu výrobků, které jsou typické i netypické pro trh. Budete mít možnost nákupu ovoce, zeleniny, chleba, pečiva a koláčů, těstovin, masa a uzenin, mléčných výrobků, sýrových specialit, včelích produktů, bylin a květin, čajů, koření a mnoho dalšího.

 

Youtuberská show v Příboře. V pátek 15. června od 16.00 hod. se můžete těšit na talk show se známými youtubery. V talk show s českými youtubery vystoupí DenisTV, David Mrázek, Mína, Pjay a Ňakej McCitron.

 

Otevřené nebe. V pátek 15. června od 17.00 hod. se piaristické zahrady v Příboře rozeznění v tónu moderní křesťanské hudby. Účinkují Pavla a Luba Halamíkovi. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v refektáři Piaristického kláštera.

 

Hudební večer skupiny Proměny ve společenském sále vily Machů v Kopřivnici, tentokrát bude vystoupení na téma Čaj o šesté. Koncert je připraven na pátek 15. června od 18.00 hod. ve společenském sále Vily Machů. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

Projekce filmu Trojjediná Pavly Sobotové a workshop v rámci Divotvůrny Kopřivnice. Workshop o tvorbě, kreativním procesu, filmu. O zrození, umírání, životě, zrcadlech, o stínohře, protože film je hrou světla a tmy. Akce se uskuteční pátek 15. června od 19.00 hod. Divotvůrnou Kopřivnici naleznete na ulici Kadláčková 553. Více na emailu: dominika@divotvurna.cz.

 

Divadelní představení: Pygmalion ve Štramberku. Bezpochyby nejslavnější hru Bernarda Shawa (1856–1950) inspiroval příběh o bájném sochaři Pygmaliónovi, jenž zatoužil vdechnout život soše, do které se zamiloval. V Shawově moderní variaci je oním Pygmaliónem londýnský profesor fonetiky Henry Higgins, který si zamane, že pouliční prodavačku květin Lízu Doolittlovou, vyjadřující se otřesným jazykem trhovkyně, přetvoří v dámu, která svými způsoby (výslovností i vystupováním) obstojí i mezi těmi nejvyššími společenskými vrstvami. Rozhodnutí, učiněné částečně z plezíru a v sázce s přítelem plukovníkem Pickeringem, má však pro Higginsův život nečekané dopady – neboť zcela proměněn jejich vzájemným zápolením neodchází pouze „objekt experimentu“ Líza, ale samotný její vychovatel. Premiéra divadelní hry v podání Divadla Pod věží Štramberk se odehraje v pátek 15. června od 19.30 hod. v Kulturním domě Štramberk.

 

Symfonický koncert na Hukvaldech. I sto třicet let po své premiéře patří Čajkovského „Pátá“ k nejoblíbenějším světovým symfoniím. Totéž platí o Mendelssohnově koncertě, který je jen o čtyřicet čtyři let starší. Jihokorejský orchestr se tedy ve své festivalovém debutu předvede v typickém evropském repertoáru. Účinkují Jiří Vodičkam Nikolai Alexeev a Ulsan Philharmonic Orchestra. Představení se uskuteční v sobotu 16. června od 17.00 hod v Hukvaldské oboře.

 

Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. Večerní posezení s cimbálovou muzikou Buriánek z Kopřivnice se uskuteční v sobotu 16. června od 18.00 hod. v Městském pivovaru.

 

Noc s hvězdářem na Trúbě ve Štramberku. Nenechte si ujít jedinečnou akci ve Štramberku, která je připravena na sobotu 16. června od 21.00 hod. Budete mít jedinečnou možnost pozorovat hvězdy s astronomy z Valašského Meziříčí. Astronomické pozorování s populárně-odborným výkladem astronomů z hvězdárny ve Valašském Meziříčí. Pomocí výkonných přenosných dalekohledů prozkoumáme řadu zajímavých vesmírných objektů, podíváme se na planety (Jupiter, Saturn), hvězdy (Capella, Betelgeuse, Castor, Pollux, Regulus, Arcturus, Vega), hvězdokupy (M45, M44, M13), mlhoviny (M42, M57), galaxie (M51, M101), kometu Tuttle-Giacobini-Kresák a Měsíc. Sraz u Jaroňkovy útulny.

 

DEN POLICIE 2018. Jedenkrát v roce můžete na jediném místě zhlédnout nejen akční ukázky speciálních jednotek, ale také divácky oblíbené ukázky služební kynologie a hipologie nebo speciální výstroj a výzbroj jednotlivých složek. Den policie 2018 je připraven v prostorách Slezskoostravského hradu 16. června 2018. Program začíná již v deset hodin dopoledne. Slavnostní složení služebního slibu desítek nových policistů a ocenění policistů započne ve čtrnáct hodin přinesením praporu na nádvoří hradu. V průběhu Dne policie prezentují v dynamických či statických ukázkách svůj profesní um také ostravští strážníci, moravskoslezští záchranáři či hasiči, vojáci nebo příslušníci vězeňské služby. Ani tentokrát nebudou chybět statické prezentace speciální pořádkové jednotky, zásahové jednotky, dopravní i pyrotechnické služby, oddělení hlídkové služby, cizinecké policie, oddělení kriminalistické techniky a mnohé další. Návštěvníci si mohou prohlédnout také policejní vrtulník. Pro děti jsou připraveny různé testy a kvízy na stanovišti oddělení tisku a prevence, po splnění soutěžních úkolů mohou soutěžící získat drobné dárky. Zájemci o službu v řadách Policie České republiky získají kýžené informace v sekci personálního odboru moravskoslezské policie.

 

Hudební představení Janáčkův rodný kraj Janáčkovy konzervatoře v Ostravě k výročí 90. let od úmrtí světoznámého skladatele Leoše Janáčka se odehraje v neděli 17. června od 10.00 hod. na hradě Hukvaldy. Hradem zaznějí tóny Janáčkových děl. Připraven bude doprovodný program pro děti i dospělé. Hudební tvorbou Leoše Janáčka provede Lašská divadelní a koncertní společnost GIGULA. Zazní Ukvaldská i Moravská poezie v písních a Slezské písně.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice