13. 6. 2018

 

Kontaktní místo Kabelové televize Kopřivnice, s.r.o. bude z provozních důvodů v pátek 15. 6. 2018 UZAVŘENO.

 

Dne 14. 6. 2018, při příležitosti Mezinárodního dne dárců krve, proběhne v novojičínské nemocnici odběr, po kterém dostane každý dárce malý dárek.

  • Dárci nezapomeňte se předem elektronicky objednat.
  • Každý z nás se může dostat do situace, kdy bude potřebovat krev nebo plazmu.
  • V průměru dostane každý občan České republiky během svého života 5 krát transfuzi.
  • Bez dárců krve a plazmy se nikdo z nás neobejde

Více informací: tel.: 556 773 471

 

Na veřejné diskuzi s názvem Plánujme společně lidé spolu s vedením města a zástupci jednotlivých odborů během dvou hodin vybÍrali takzvaných 10 P. Výsledkem je tak nakonec 14 priorit a příležitostí města Kopřivnice.

Prioritou číslo jedna, která získala největší podporu od účastníků, je vybudování dětského hřiště na sídlišti Korej s herními prvky pro děti do šesti let, včetně mobilního WC, pítka a oplocení.

Druhé místo získala úprava a modernizace interiéru Domu dětí a mládeže Kopřivnice, který v loňském roce prošel rekonstrukcí. Práce se týkaly pouze venkovních prostor a exteriéru.

Na třetím místě účastníci fóra svým hlasováním umístili přemístění městské knihovny ze stávajících prostor kulturního domu do budovy bývalé Základní školy Náměstí.

Jedna z priorit, kterou vybrali mladí Kopřivničané na svém fóru a to obnovení hromadného posledního zvonění pro všechny školy, obsadila 7. až 8. místo.

Zajímavostí byl i podnět uzavírající desítku priorit, aby byla větší účast zastupitelů na veřejných akcí města.

 

Podobně jako v předchozích letech výsledné pořadí hlasování následně ověří sociologický průzkum, který pořadí jednotlivých priorit opět jako každý rok promíchá. Průzkum by se měl uskutečnit v průběhu měsíce června. V závěru akce nechybělo předání dvou hodnotných šeků. Desetitisícová si odnesli členové dětského zastupitelstva na podporu celoročních projektů např. bingo pro seniory, akce pro děti ze ZŠ a MŠ v Kopřivnici. Druhý šek v hodnotě 5 tisíc převzala ředitelka DDM Eva Mullerová, jako příspěvek na nákup dataprojektoru.

 

Třinecké železárny miliardáře Chrenka daly nabídku za ArcelorMittal. Třinecké železárny jsou mezi firmami, které podaly nabídku na koupi ArcelorMittalu Ostrava. ArcelorMittal chce ostravskou huť prodat do konce roku. Jména ani počty dalších zájemců nejsou známa. Skupina ArcelorMittal chce koupit italskou ocelárnu Ilva a prodej ostravské huti je součástí kompenzačního balíčku. Koupi ArcelorMittalu Ostrava doporučoval Třineckým železárnám také prezident Miloš Zeman, podle kterého by podniky měly pokud možno zůstat ve vlastnictví domácího kapitálu. Skupina ArcelorMittal jedná se zájemci o koupi ostravské hutě, k počtu zájemců nebo jejich jménům se nebude vyjadřovat. Prodej by měl být uzavřen do konce roku 2018, sdělila mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

 

Uzdravení & obnovení – Příbor. Trápí Vás zdravotní nebo jiné problémy? Schází Vám vnitřní pokoj? Přijďte ve středu 13. června od 17.00 hod. do Kulturního domu Příbor zakusit nadpřirozený dotek. Více na tel. čísle 603 463 974.

 

Sebeláska, Vnitřní rodina, Vztah k rodině. Ve středu 13. června od 20.00 hod. v rámci Divotvůrné Kopřivnice se můžete těšit na další přednášku, tentokrát se Zdeňkem Píclem. Zdeňek Pícl pracuje přes 4 roky s Čakrovým systémem, používá jednoduché symboly a příměry v rovině indiánských linií. Dovíte se, jak funguje systém čaker, jaké techniky se používají, a získáte ucelené informace, s jakými tématy a postojem v životě souvisí. Divotvůrnu naleznete na ulici Kadláčková 553.

 

Poslechový večer s Martinem a Vaškem. Další tradiční poslechový večer se uskuteční ve středu 13. června od 19.30 v baru Fifty-Fifty s živou hudbou v podání místních populárních hudebníků Martin Galia & Václav Kocián. Doporučují se rezervace na tel. čísle 722 227 346.

 

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 Městská knihovna Kopřivnice zve na tvůrčí dílnu Odpoledne s tatínkem- 15:00 – 18:00.

 

Pohádkový les, Kopřivnice ve čtvrtek 14. června od 16.00 hod., pravidelná červnová akce pro nejmenší děti s rodiči v lesíku na Závišických pasekách. Sraz před školou 17. listopadu.

 

Premiéru divadelní hry G. B. shawa Pygmalion v podání Divadla Pod věží Štramberksi nenechte ujít v pátek 15. 6. 2018 v KD Štramberk od 19:30.

 

A vila Machů zve v pátek na Hudební večer skupiny Proměny ve společenském sále vily, tentokrát bude vystoupení na téma Čaj o šesté.

 

Trojjediná – Projekci filmu Pavly Sobotové a workshop v rámci Divotvůrny Kopřivnicesee koná v pátek 15. 6. 2018 od 19: hod.

 

Vyrazte s rodinou na Pustevny a navštivte nově vzniklou 1,5 km dlouhou zábavně-naučnou stezku Pustevenská ZOO, která je plná dřevěných ručně vyřezávaných soch nejrůznějších zvířat v životní velikosti, jako zajíců, rysa, jezevce, prasat či medvěda. Na každé zastávce najdete ceduli se zajímavostmi o daném zvířeti a úkoly pro děti, při jejichž plnění si porovnají své síly či schopnosti se zvířaty. Stezka je z bezpečnostních důvodů otevřená pouze mimo zimní sezónu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice