11. 6. 2018

 

K třem polským programům v základní nabídce –TVP1, tvp 2 a TVP info přibude další – TVP Sport, sportovní kanál polského veřejnoprávního vysílatele TVP (Telewizja Polska), si od 7. června mohou naladit i klienti KTK. Kanál TVP Sport bude po dobu fotbalového šampionátu MS 2018 věnován výhradně fotbalu.

 

Speciálně za Martinem Kolomým a na návštěvu společnosti TATRA TRUCKS a.s. dorazili 18.05.2018

do Kopřivnice šéf týmu Kamaz Master, sedminásobný vítěz rallye Dakar Vladimír Čagin a letošní dakarský šampion Eduard Nikolajev. Přijeli poděkovat Martinu Kolomému za pomoc na posledním ročníku Dakaru, když v páté etapě letošní rallye Dakar jeho posádka postavila zpátky na kola svého konkurenta a jednoho z lídrů Kamaz Master týmu Jakmile Martin Kolomý viděl, že je soupeř v nesnázích, neváhal ani minutu…Co to předal Vladimír Čagin martinovi Kolomému medaili „Za zásluhy o tým“.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem jednoho bytu o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Alšově. Byt je určen pro široký okruh zájemců. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 14. června do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Po dva dny koncem května deset středoškolských studentek zjišťovalo u návštěvníků radnice, jak jsou spokojeni s poskytovanými službami. Tento každoroční průzkum proběhl již po deváté. Dotazníky vyplnilo 135 žen a 88 mužů.

Z výsledků vyplývá, že nejvíce (téměř z 60 %) občané navštěvují odbor správních činností a z 19 % odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Mezi hlavní důvody patří vyřízení dokladů – dále pak žádost o radu či informaci, případně podání žádosti nebo formuláře. V konečném hodnocení dostala radnice známku 1,26. V letošním roce tazatelé nenavrhli žádná konkrétní vylepšení, jako například před pár lety, kdy se na základě výsledků šetření doplnil ve 4. patře automat na kávu. S výsledky bude radnice přesto dále pracovat a za rok opět spokojenost klientů ověří ve stejném šetření.

 

Radnice se rozhodla rozšířit stávající chodníkové těleso vedoucí okolo železniční zastávky na ulici Dělnickou a usnadnit tak cyklistům jejich cestu do práce. Bude vytvořen nový dlážděný cyklopruh a tím stavební práce neskončí. Součástí stavby budou také úpravy dopravních řešení ve vztahu k železničním vlečkám, tedy úpravy dotčených železničních přechodů, uvedla za oddělení technické správy Iva Šumšalová. Stavba bude rozdělena do dvou stavebních objektů. V tom prvním dojde k předláždění stávajícího chodníkového tělesa, protože ten současný je z nevyhovujícího litého asfaltu. Nový povrch bude ze zámkové dlažby. Druhá část se bude týkat vybudování stezky pro cyklisty. Ta bude vystavěna pro obousměrný provoz a bude provedena z betonové zámkové dlažby. Cyklisté by se po cyklopruhu mohli poprvé projet v závěru srpna letošního roku.

 

Akce Léto s KTK – připojení k internetu je určena pro klienty, kteří si aktivují novou smlouvu připojení k internetu prostřednictvím KTK. Tento slevový balíček je možné uplatnit pro nově sepsané smlouvy na dodávku služeb sítě KTKnet a KTKoptic. Akce platí do 13. června 2018 včetně. Klienti, kteří sepíší smlouvu (nebo se zaregistrují k odběru služby) mohou získat slevu 50% na měsíční poplatky po dobu 6-ti měsíců. Tento slevový balíček není určen pro zákazníky, u kterých se mění kabelový modem za optickou jednotku – ( tedy ukončují starou smlouvu na KTKnet a uzavírají novou smlouvu na KTKoptic).

 

Veřejná autobusová doprava za „slušné“ ceny a v nejvyšší dostupné kvalitě až do roku 2028. To je výsledek tendrů na autobusové dopravce, které nyní ukončil Moravskoslezský kraj. O každou dopravní oblast regionu s výjimkou Havířovska se tak od příštího roku bude starat dopravce vzešlý z výběrového řízení. Cestující bude přepravovat nízkopodlažními ekologickými autobusy, v nichž je samozřejmostí klimatizace, wifi, možnost platit kartou a chytrými mobily, a nabídne další služby.

Bruntálsko, Krnovsko, Novojičínsko východ, Novojičínsko západ, Opavsko, Rýmařovsko a Vítkovsko (vše před podpisem smlouvy):

Novojičínsko východ: ČSAD Vsetín a.s., Ohrada 791, 755 01 Vsetín

Novojičínsko západ: Konsorcium Transdev – Novojičínsko západ“ Transdev Česká republika s.r.o. (vedoucí účastník konsorcia), Karlínské náměstí 238/6, Karlín, 186 00 Praha 8, TRANSDEV EUROLINES CZ, a.s., Karlínské náměstí 238/6, Karlín, 186 00 Praha 8, Transdev Rhein-Main GmbH, Flinschstrasse 22, 603 88 Frankfurt am Main

 

Divadlo Kalich přiveze do Kopřivnice v pondělí 11. 6. představení Bez předsudků. Hrají: Pavel Zedníček a Jana Paulová.

 

Divotvůrna zve na setkání na téma porod z cyklu vědomé rodičovství – 11. 6. 2018 v 16:30 hod.

 

Centrum Balsamina a mateřské centrum Klokan zvou na seminář Zdravá záda a správná chůze, koná se 12. června v Klokanovi v prostorách DPS Kopřivnice od 9 do 11 hod.

 

Heidi rodinné centrum zve na Kurz: Šátkování pro začátečníky ve St 13. 6. 2018 od 16 hod.

 

Prožitková přednáška Zdeňka Pícla v rámci Divotvůrny Kopřivnice na téma Sebeláska, Vnitřní rodina, Vztah k rodině se koná ve středu 13. 6. – 18:00 – 20 .00.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice