8. 6. 2018

 

Řidiči musejí v létě v Moravskoslezském kraji počítat s hromadnými opravami silnic a mostů. Hejtmanství na rekonstrukce dá asi 1,4 miliardy korun. Moravskoslezský kraj na modernizaci mostů a silnic II. a III. tříd oproti loňsku získal víc než trojnásobek. Krajští silničáři se zaměří hlavně na nejkritičtěji poškozené cesty. Jedná se asi o 30 staveb, k tomu 25 staveb mostních objektů. Moravskoslezský kraj chce řidičům nabídnout novinku. Ucelený přehled omezení pošle přímo do jejich aut a navigací. Všechny krajské, městské i celostátní opravy jsou samozřejmě na všech serverech a přes Rádio Dálnice budou tyto informace šířeny po kraji v rámci systému RDS-TMC, což je systém zabudovaný v palubních navigacích. Takže i tam by se řidičům měly objevovat uzavírky, které jsou v tu chvíli aktuální, novinka by měla být v provozu nejpozději do poloviny června. Navíc chce hejtmanství spustit kampaň, která by měla lidem nabídnout informace o opravách i dopravních omezeních.

 

Do neděle 10. 6. 2018 zve katolický dům na putovní výstavu České dějiny v Kopřivnici. Denně od 10.00 do 18.00 si můžete připomenout důležité osobnosti českých dějin s lektorskými přednáškami.

 

Víkend otevřených zahrad. Od pátku 8. černa do neděle 10. června se návštěvníci Piaristických zahrad můžou těšit na řadu koncertů i módní přehlídku. V pátek 8. června od 18.00 hod. vystoupí Beaty Bocek v doprovodu švédského multiinstrumentalisty Christoffera Strandha. V sobotu v městském parku od 8.00 hod. do 12.00 hod. město Příbor pořádá farmářský trh, kde budete mít možnost zakoupit si řadu tradičních i netradičních výrobků. Od 10.00 hod vystoupí Stanley´s Dixie Street Band. V neděli 10. června od 14.00 hod. se uskuteční módní přehlídka modelingové agentury STUDIA 365 – hudební vstupy Skupiny sólistů z 1. ročníku a Seminaristek Masarykova gymnázia Příbor. Jako host módní návrhářka Lada Vyvialová.

  

Přednáška Zuzany Kozákové Buď tichý a vědoucí v rámci Divotvůrny Kopřivnice proběhne v pátek 8. června od 17.30 hod. Dozvíte se co je biodynamická kraniosakrální práce. Seznámíte se s principy této terapie a začněte je využívat pro svou podporu v každodenním životě. V rámci setkání si vyzkoušíte praktická cvičení, která při praktikování přináší více rovnováhy, radosti a živosti do našeho života. Ve 20.00 hod. proběhne beseda Zuzany Kozákové a Romana Michny.

 

Sborový koncert – Festival Leoše Janáčka, Hukvaldy. Sborový zpěv patří neodmyslitelně k historii české hudby a svými tématy a texty i k historii české státnosti. Skladby pro mužské sbory mají své výsadní postavení a pražský Hlahol či brněnský Moravan se staly legendami. Tou největší a stále živou legendou je ale Pěvecké sdružení moravských učitelů, které jako jediný mužský sbor kontinuálně od svého založení interpretuje skladby Leoše Janáčka.

 

Již tento víkend od soboty 9. června do neděle 10. června se uskuteční šestý ročník přehlídky Kopřivnické dny –techniky – více či méně známé techniky na podporu polytechnického vzdělávání v Moravskoslezském kraji. Vystoupí DJ Stoupa, Alfa Orchestra, Capitol Rock Cover, skupina Nevím a Meteor z Prahy. Těšit se můžete na předváděcí jízdy vozidel TATRA, možnost svezení a řízení vozů FERRARI 458 Italia a LAMBORGHINI Gallardo, vyhlídkové lety vrtulníkem, jízdy v obrněném transportéru OT-64 SKOT a mnoho dalšího.

 

Den obce Prchalov. V sobotu 9. června od 14.00 hod. se můžete těšit na oslavu výročí 220 let založení obce Prchalov, která se uskuteční na výletišti obce. Oslava započne mši svatou a následně se přesune na hřiště, kde stoupí Cimbálová muzika Pramínky, módní přehlídka, mažoretky ZUŠ Příbor. Na závěr akce od 19.00 hod. zahraje skupina YPSILON.

 

Kremlfest 2018, Závišice. V sobotu 9. června od 14.00 hod. se můžete těšit na tradiční koncerty skupin v Závišicích, známy jako Kremlfest. Tentokrát na zahradě u Kremlů vstoupí skupina Ogaba, Kondoři, Zahrádkáři, Černá kočka a mnoho dalších.

 

Majáles 2018. Žáci a učitelé Masarykova gymnázia v Příboře pořádají v sobotu 9. června od 14.00 hod. tradiční Majáles. Průvod žáků a učitelů vyjde od budovy školy za doprovodu Dechového orchestru mladých Příbor. Poté se žáci představí v městském amfiteátru v pásmu vystoupení jednotlivých tříd na téma „Průlet časem“. Těšit se můžete na cestu do světa starých řeckých bájí, do období lovců mamutů, ale i do nedávné minulosti 20. století.

 

Extraliga družstev – Kopřivnice. V sobotu 9. června od 15.00 hod. na letním stadionu Kopřivnice se uskuteční závod na ploché dráze extraligových družstev. Na dráhu se postaví řada významných jezdců nejenom z České republiky ale i ze Slovenska.

 

V sobotu 9. června od 15.00 hod. se můžete těšit na Piknik – zábavné odpoledne s agenturou Poznání. Těšit se můžete na vystoupení skupiny POST MORTEM s ukázkami středověkých soubojů, piknik. S sebou deku a občerstvení, soutěže pro děti i dospělé, skákací hrad, malování na tvář. Celým odpolednem v kopřivnickém parku E. Beneše provázejí maskoti Medvěd a Máša.

 

Divadelní představení: Nakoněniny. V sobotu 9. června od 15.30 hod v Kulturním domě Příbor se odehraje divadelní představení příborského divadelního spolku Přídlo. Pohádka o tom jak kůň slavil narozeniny a co ostatní zvířátka pro něj nachystala.

 

Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. V sobotu 9. června od 18.00 hod. se můžete těšit na večerní posezení s cimbálovou muzikou Gajdušek z Hukvald.

 

Italské hudební nokturno – Festival Leoše Janáčka – Hukvaldy. Obliba hudebních nokturn se traduje již několik století. Jejich tradici jsme obnovili před dvěma lety v Hukvaldech a budeme v ní pokračovat letos s vítězkou Interpretační soutěže Pražského jara a skvělým barokním souborem. Hudba italského baroka bude mezi středověkými zdmi hradu Hukvaldy znít jistě krásně. Koncert se uskuteční v sobotu 9. června od 20.00 hod. na hradě Hukvaldy.

 

V neděli 10. června od 10.00 hod. v tělocvičně VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, se uskuteční soutěž tanečních skupin Kopřivnické mecheche. Soutěž je určena pro všechny amatérské skupiny, kolektivy při DDM, SVČ, ZŠ, ZUŠ. Přijďte povzbudit kopřivnické skupiny a shlédnout super taneční show.

 

Nezapomeňte, že tuto neděli 10. června od 14.00 hod. je tu další komentovaná prohlídka města Štramberk. Uvidíte historické roubenky, vystoupáte na majestátní štramberskou Trúbu, ze které uvidíte až daleko za obzor, a nejlepší na konec uvidíte přípravu originálních a nefalšovaných Štramberských uší. Délka trasy 2 hodiny.

 

V neděli 10. června od 14.00 hod. se můžete těšit na Letní den pro Kopřivnici, akci plnou zábavy pro děti a dospělé. Na zahradě za Katolickým domem vystoupí cimbálová muzika Pramínky, folk a country kapela Kondoři. pro děti je připraven skákací hrad, malování na obličej, poníci a pro dospělé grilované speciality. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Katolického domu.

 

Balet: Coppélia: Bolšoj Těatr – Kino Kopřivnice. Komický balet o krásné oživlé mechanické panence, která ohrožuje štěstí dvou milenců, na motivy literární předlohy E. T. A. Hoffmanna je jeden z nejoblíbenějších titulů klasického repertoáru. Coppélia měla v Paříži s obrovským úspěchem premiéru už roku 1870 a od té doby nesmí na velkých scénách provozujících balet chybět.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice