15. 7. 2011

Kontaktní místo KTK bude od 25. do 2. 8. 2011 uzavřeno.

 

Upozornění na výluky na trati 325 STUDÉNKA  – VEŘOVICE  (A ZPĚT): ve dnech 20. a 21. července 2011 vždy v době od 7.30 do 14.30 hodin bude připravena náhradní autobusová doprava v úseku Studénka  – Sedlnice, ve dnech 22. a 25. července 2011 v úseku SEDLNICE – PŘÍBOR.      

 

V druhém pololetí roku 2011 uskuteční Český statistický úřad výběrové šetření o vzdělávání dospělých v České republice. Cílem je zmapování situace v této oblasti a získání možnosti srovnání s ostatními evropskými zeměmi. Pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem zaměstnance ČSÚ, nebo průkazem tazatele s příslušným pověřením, které je ve spojení s občanským průkazem opravňuje k provedení šetření. Veškerá získaná data budou anonymní a účast v šetření je pro domácnosti dobrovolná.

 

Od čtvrtka 28. července 2011 do neděle 31. července 2011 bude přerušena dodávka horké vody pro město Kopřivnici. Důvodem je provádění plánované údržby na energetickém zdroji a rozvodech tepla.

 

Finance na pokrytí svých podílů investičních nákladů na vybudování nové kanalizační sítě získají obec Mořkov a město Kopřivnice prostřednictvím úvěru u České spořitelny. Smlouva je platná od začátku července 2011. Peníze, které poskytla Česká spořitelna, budou využity na zaplacení části závazků týkajících se projektu „Odkanalizování vybraných měst a obcí regionu Novojičínska“.  Výše úvěru u Mořkova činí 24,2 milionu a u Kopřivnice 18,6 milionu korun. Kopřivnice, která nemusela kvůli úvěru zastavit žádný majetek a má možnost mimořádných splátek bez peněžních sankcí, bude úvěr splácet deset let.

 

Western klub Suchdol zve na „Dostih na čtvrt míle a Westernový den“ v Suchdole nad Odrou u přehrady Kletné v sobotu 23. 7. 2011.

 

15. 7. 2011 městský park Příbor 16.00 koncert skupiny Alfa (diriguje A. Hrnčárek), od 19:00 1. Interaktivní párty v ČR – facebook night.

 

Kopřivnické kino Puls je jedním z biografů, které v těchto dnech soutěží o slavnostní premiéru filmu Alois Nebel. To, zda se první projekce filmové adaptace kultovního komiksu uskuteční v Kopřivnici, můžete svým hlasováním ovlivnit právě Vy! Premiéry s pravým nebelovským rautem se zúčastní tvůrci snímku, zástupci médií a také několik šťastlivců, kteří pro vítězné kino hlasovali. Všichni hlasující budou zároveň zařazeni do slosování o zajímavé ceny.

 

Janáčkovy Hukvaldy jsou v plném proudu. Letošní rok předznamenávají v kulturním světě dvě významná hudební výročí: 100. výročí úmrtí Gustava Mahlera a 200. výročí narození Ferencee Liszta. Vedle tradičně zastoupeného hudebního díla Leoše Janáčka, dramaturgická koncepce festivalu ve své letošní programové náplni reflektuje obě tato významná výročí. Díky bohatému programu, který nabízí návštěvníkům to nejlepší z hudby staré i novější v podání kvalitních hudebních ansámblů nebo sólistů, a to jak z domova, tak ze zahraničí, je tento festival jednou z nejdůležitějších kulturních událostí v kraji. V neděli 24. července tento jedinečný festival končí. Program zde: https://www.janackovyhukvaldy.cz/festival/

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice