15. 7. 2022

PÁTEK 15. července 2022-Letní tančírna, Kopřivnice. Taneční centrum Relax si proveřejnost připravilo Letní tančínu, tentokrát v rytmu samby, pro všechny generace. Za nepříznivého počasí se akce koná v sobotu 16. 7. 2022. Začíná se vždy v 18:00 hodin v Sadu Dr. E. Beneše a lekce jsou zdarma.

 

Pátek 15. 7. se ponese v duchu letního kina! V amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku je pro vás připraven český thriller Promlčeno. Šokující živé vysílaní, které během chvíle změní životy několika nevinných lidí. Radek se po téměř dvaceti letech nečekaně vrací do svého rodného města, aby zde nalezl jistou mladou ženu a jednou provždy se vyrovnal se svou minulostí. V pátrání po neznámé ženě mu pomáhá Eva, ambiciózní rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do své živě vysílané noční show. Chtěla mít ve vysílání senzační událost, ale k jejímu zděšení a ke zděšení všech posluchačů začne na povrch vyplouvat něco, s čím nikdo nepočítal. Svůj plán připravoval Radek několik let a během jeho vyprávění je do pochmurného příběhu vtažena nejen ona sama, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. Začíná napínavý boj o čas a o spravedlnost. Opravdu už je vše nenávratně promlčeno? Od 21:30.

 

V městském parku v Příboře v pátek 15. 7. v 21:15 letní kino Známí neznámí: Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Znají se už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby… Kdyby se nenarodil zdánlivě nevinný nápad: dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí. Adaptace světoznámé předlohy Naprostí cizinci z pera scenáristy Petra Jarchovského.

 

Obléhání nedobytné pevnosti Hukvaldy. Bitvy o hrad se uskuteční 16. – 17. července 2022. SOBOTA: 12:30 A 16:00 a NEDĚLE: 11:00 A 14:00. Pátý ročník legendární bitvy o hrad Hukvaldy. Ubrání hrad Hukvaldy své pozice nebo padne? Víkend plný šermu, historických zbraní, bitev a soubojů. Na Bílé hoře to začalo a na Karlově mostě skončilo. Dvě bitvy, které dělilo třicet let nejdelší války v dějinách Evropy. Pojďte se s námi podívat na některé momenty bitev, jenž se během těch třiceti let mezi národy odehrály, trochu jinak. Vybrali jsme z těch skoro padesáti válečných střetů, pět. A zpracovali je do pěti příběhů. Kde nejsou hlavními postavami vojevůdci, ale vojáci. Budete mít možnost prožít historii trochu jinak. Ne očima odborníků, ale vás obyčejných lidí. Těšit se můžete na bohatý dobový doprovodný program pro děti i dospělé v podobě ukázek řemesel a soutěží pro děti. V průběhu celého dne budou k vidění ukázky vojenského ležení, zbraní a zbroje. Vstup na akci je možný za předpokladu splnění podmínek mimořádných opatření. !!!AKCE SE KONÁ ZA KAŽDÉHO POČASÍ!!!

 

SOBOTA 16. července 2022-25. ročník Kopřivnického Drtiče, Kopřivnice. Drtič není závod, Drtič je polorientační nezávodní hobby mtb maratón. Maratón je svou délkou a náročností. Jinak je to vlastně celodenní „pohodová“ vyjížďka ve volné přírodě, nejede se na umístění, hledají se horské hospůdky a tajné kontroly. A přitom budete odkázání jen na mapu, turistické značení a na sebe, popř. na své kamarády. Drtič se pojede tak, jak jej znáte z doby před covidem, s hromadným startem z letního stadionu Emila Zátopka v Kopřivnici. Na webových stránkách se můžete zaregistrovat a pak přihlásit sebe, i své kamarády, tak jak jste zvyklí z minulých let. Start v 7:30 hodin na Stadionu Emila Zátopka v Kopřivnici.

 

SOBOTA 16. července 2022-KOMENTOVA PROHLÍDKA: Městská památková rezervace Příbor. Městská památková rezervace se Sabinou Nedomovou. Sraz u TIC Příbor, Jičínská 54. Začínáme ve 09:00 hodin

 

Tradiční myslivecký večer na Myslivecké chatě v Příboře. K poslechu a tanci bude hrát živá hudba. Bohaté občerstvení zajištěno. Zvěřinová tombola. Od 16:00 hodin.

 

LETNÍ KONCERT: Allskapones, Kopřivnice. Červencové neděle Vám zpříjemní kapely, které jsou místem spojeny se životem a působením Dany a Emila Zátopkových. Třetí neděle bude patřit kapele Allskapones z Karviné. Hrají spolu od roku 2003 a i když mají v názvu slovo „ska“, hrají hudbu, která nezapadá do žádného konkrétního žánru. Doteď vydali 4 CD a odehráli více než 351,5 koncertů po celé České republice, Slovensku a Polsku. Hrají hlavně v klubech a na festivalech. Můžete si je přijít poslechnout od 17:00 hodin do Sadu Dr. E. Beneše v Kopřivnici. Vstupné volné, za nepříznivého počasí se koncert ruší.

 

Retropárty na přehradě – sobota 16. 7. 2022 od 20:00 hodin. DJ Ondřej Dudek, DJ NOXED, DJ HETOM.

 

Spolek Vlčovjané a OB Vlčovice pořádá Letní večer ve Vlčovjanovi, sobota 16. 7. 2022, k tanci a poslechu hraje skupina KOKS. V nabídce budou také grilované speciality. Více informací na www.vlcovjane.cz

 

Letní večer v Harmonii s písničkářem Zdeňkem Sochou, sobota 16. 7. 2022 od 19:00 hodin, vstupné dobrovolné.

 

So 16. července v 17 hodin koncert Letní večer na Trúbě. Pohodový letní večer, k tanci a poslechu hraje country kapela Cizinci.

 

Třetí neděle bude patřit kapele Allskapones z Karviné. 17. července v 17 hodin letní koncert Allskapones. Ačkoliv má tato skupina v názvu “ska”, jež může mnoho napovídat, svou hudbu nezařazují jen do jednoho žánru. Podstatné však je, že vás jistě přinutí si pěkně zaskákat.

 

Tenisový klub Kopřivnice bude i nadále nájemcem budovy s tenisovou halou, která je součástí areálu na ulici Dolní. Radní přitom už v polovině března letošního roku schválili výpověď, která měla nájemní vztah Tenisového klubu vůči městu ukončit. Nakonec však došlo k dohodě a radnice rozhodla o zpětvzetí výpovědi pouhý den před tím, než měla nabýt účinnosti. Nájemní vztah bude pokračovat až do konce roku 2029, kdy stávající smlouva vyprší. Impulzem pro vypovězení dlouholetého nájemního vztahu byla předvídaná potřeba ubytování pro ukrajinské uprchlíky a také údajně chybějící kolaudační rozhodnutí, které umožňuje v objektu poskytovat ubytování. Tenisový klub v případě potřeby poskytne v budově prostor pro ubytování ukrajinských uprchlíků. Dohoda pamatuje i na omezení dlouhodobého pronajímání pokojů u tenisové haly a také městu umožní tyto kapacity využívat například pro ubytování sportovců účastnících se akcí spolupořádaných městem. Po dohodě na dalším uspořádání nájemních vztahů bude pokračovat jednání o postupné rekonstrukci ubytovacích prostor. Na úpravu tohoto ubytování hodlá město využít část finančního daru od společnosti Tawesco. Dva ze čtyř pokojů jsou už podle místostarosty Lakomého částečně zrekonstruovány, další ještě investice potřebují. Tenisté vnímají jako prioritu opravu či výměnu oken v budově, nutné bude také rekonstruovat rozvody vody v objektu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice