15. 9. 2011

Sobota bude patřit běžcům, pěším i cyklistům, 17. září v 11 hodin odstartuje před Technickým muzeem Tatra v Kopřivnici 9. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. O startovní výstřel se již tradičně postará Emilova neméně známá žena, skvělá oštěpařka a čestná občanka města Kopřivnice Dana Zátopková. Jako každý rok, i letos bude memoriál několikanásobného olympijského vítěze a slavného kopřivnického rodáka doprovázet řada akcí pro veřejnost. Tisková zpráva

 

V úterý 20. září čeká Kopřivnici Den jako vymodelovaný! Po pozitivních ohlasech z loňského roku se totiž na dětském dopravním hřišti uskuteční 2. ročník speciálního soutěžního odpoledne pro všechny milovníky modelů na dálkové ovládání.

 

Provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že dne 21. září 2011 v době od 7.30  do 15.25 hod.proběhne výluka na železniční trati Studénka –  Příbor.  Dopravce České dráhy a.s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením: všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

Ve středu 21. září od 14:30 hodin se bude v centru města Kopřivnice konat každoroční informačně-plánovací akce s názvem  Město je naše společné hřiště aneb Kopřivnice 20?? . Přijďte se zeptat představitelů města, na jakých projektech (nejen) radnice v současné době pracuje, co se plánuje a proč?

 

DDM chystá v září: CARCASSONNE TOUR – v sobotu 24.9.2011 od 9,30 h. v DDM KOPŘIVNICE.  Prezence 9,00 – 9,15 h. 

 

Kopřivnice získala uznání za nejvyšší investice.Minulý týden byly vyhlášeny krajské výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys, jehož cílem je nalézt město s nejlepšími podmínkami pro podnikání. Ačkoliv celkově si Kopřivnice oproti loňskému roku pohoršila, byla oceněna za nejvyšší investice z městského rozpočtu. Tisková zpráva

 

Kurzy sebeobrany pro seniory začnou už v září! Kopřivničtí senioři se mohou hlásit do kurzů sebeobrany, které pro ně město připravilo v rámci Programu prevence kriminality a protidrogové prevence. Náplní desíti lekcí bude nejen výuka praktických obranných technik, ale také rady, jak předcházet nebezpečným a krizovým situacím.

 

Kopřivnice udělala další krok k maximální transparentnosti hospodaření s veřejnými prostředky a při výběru poskytovatele pojistných služeb využila poprvé elektronickou aukci. Ukázalo se, že kromě výhody nezpochybnitelných výsledků soutěže jde také o cestu, jak při veřejných zakázkách ušetřit.

 

 

Ekologickou stopu přibližuje nová výstava ve vestibulu radnice. Před nedávnem se Kopřivnice připojila k iniciativě, která se zabývá výpočtem ekologických stop českých měst. Od 15. 9. je v přízemí radnice k vidění výstava, která má tento pojem přiblížit široké veřejnosti.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice