15. 9. 2023

Dny NATO: Program je letos bohatý. Bude i bojový dron, který používají Ukrajinci

Bojový dron Bayraktar TB2, jedny z nejlepších bojových tanků současnosti K2 Black Panther a Leopard 2A7V, letouny F-16, F-35A, vrtulníky AH-1Z Viper a UH-1Y Venom a řada další vojenské techniky čeká na návštěvníky Dnů NATO, které se o víkendu uskuteční na mošnovském letišti u Ostravy. Představí se na nich více než 90 letounů a na tisíc kusů pozemní techniky z bezmála dvaceti zemí světa.

 

Pátý ročník Rodinného festivalu-kulturně zábavného odpoledne pro celou rodinu. Neděle 17. 9. 2023 od 14.30 na zahradě u Katolického domu v Kopřivnici. Jako každoročně se můžete těšit na koncert. Tentokrát nám zahrají mladí, talentovaní kopřivničtí muzikanti-kapela UNOMÁS. Letos pro Vás připravujeme také jednu novinku-herní festivalový park plný zábavných herních prvků! Koukněte zde: https://www.youtube.com/watch?v=c8UR5Lv5gRA. Nebudou chybět ani doprovodné dětské atrakce – skákací hrad, malování na obličej, třpytivé tetování…. a o festivalové občerstvení se postará restaurace U Bartoloměje,

 

PÁTEK 15. září 2023-PŘEDNÁŠKA: Orel skalní, Hukvaldy. Přednáška s ornitologem, ekologem a bývalým senátorem Petrem Orlem. Ochraně životního prostředí se Petr Orel věnuje více než 40 let. Inicioval vznik Národní sítě záchranných stanic pro živočichy a sám je dlouholetým vedoucím Záchranné stanice v  Bartošovicích na Novojičínsku. Léta se věnuje projektu Návrat orla skalního do české přírody, za jehož úspěšnou realizaci získal Cenu Ivana Dejmala. Ekocentrum Hubert,18:00. Vstupné dobrovolné.

 

PÁTEK 15. září 2023-KONCERT: Tom Strom, Příbor. Páteční Marmeláda v Bistru Viktorina LOCA. Užijme si léto společně a s hudbou! Připravujeme pro vás pravidelné muzicírování, v létě opět pod podloubím před Bistrem Viktorina. Tom Strom je skotnický písničkář, který vás svými texty a podmanivou kytarou provede hlubinami duše a pohladí laskavým humorem. Aby radost nezmizela…Na náměstí před Bistrem Viktorina, 18:00, vstupné dobrovolné.

 

SOBOTA 15. a 16. září 2023 Dny evropského dědictví, Příbor

Program:

Pátek 15. 9. 2023-17:00 Koncert All Brass v piaristických zahradách.

Sobota 16. 9. 2023

    8:00 Muzejní ráno: Violoncello s Juditou Šprochovou (refektář piaristického kláštera)

    10:00 Předávání ocenění města (piaristický klášter)

    11:00 Komentovaná prohlídka s kronikářkou Irenou Nedomovou (sraz u kostela sv. Valentina)

    13:00 – 15:00 komentované prohlídky funkcionalistické sýpky s raritní sbírkou motorek

    Výstava v panelech u KD „A. C. Stojan ve službách národní emancipace v Příboře“

 

 

Sobota 16. 9. 2023 Běh rodným krajem Emila Zátopka, Kopřivnice. 21. ročník závodu, který je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Start je v rodném městě a cíl běhu je ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je ve Valašském Slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka a jeho manželky Dany Zátopkové. Venkovní prostor před Technickým muzeem Tatra 8:00.

 

Den města Štramberk-Náměstí, sobota 16. 9. 2023 10:00

 

Příborské muzejní ráno, sobota 16. 9. 2023 (8:00-9:00). Srdečně vás zveme do refektáře piaristického kláštera na Příborské muzejní ráno. Centrum tradičních technologií zahajuje každoročně Dny evropského dědictví v Příboře Muzejním ránem. To je pokaždé věnováno konkrétnímu zajímavému hudebnímu nástroji. Tentokrát to bude violoncello, které představí Judita Šprochová.

 

Galiovci opět rozezpívají Kopřivnici při nedělním posezení s hudbou ve Vile Machů. 17. 9. 2023 od 15:00 hodin.

 

Den rodin v Muzeu nákladních automobilů Tatra. V neděli 17. září se v Muzeu nákladních automobilů Tatra uskuteční jeden ze Dnů rodin. Při této příležitosti budou mít návštěvníci možnost navštívit expozici nákladních vozů zdarma, a to vždy v celou hodinu od 10 do 16 hodin s kapacitou 200 osob na každý vstup. Vstupenky budou k dispozici ve stánku před muzeem. Délka prohlídek bude omezena na 50 minut a v tento den se nebudou půjčovat tablety ani odrážedla. Odpoledne od 13 do 17 hodin bude před muzeem připraven pro rodiny s dětmi zábavný a edukační program zaměřený na podporu propagace náhradní rodinné péče zajištěný ve spolupráci s organizacemi působícími v této oblasti. Nebude chybět stánek ke kampani Dejme dětem rodinu, kde fundovaní pracovníci poskytnou vyčerpávající informace k náhradní rodinné péči a odpoví na případné dotazy.

Primárním cílem akcí pořádaných pod společným názvem Dny rodin 2023 je přiblížit široké veřejnosti problematiku různých forem péče o potřebné děti či blízké rodinné osoby. Pořadateli jsou Centrum psychologické pomoci a Moravskoslezský kraj, záštitu převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil. Pozvání směřuje obecně na celou veřejnost, především pak na rodiny s dětmi, neformální pečující a náhradní rodiče. Snahou organizátorů je šířit povědomí o náhradní rodinné péči a umožnit rodinám strávit příjemné odpoledne plné her a zábavy. V sobotu 23. září se uskuteční Den rodin také v Trojhalí Karolina, kde mimo jiné vystoupí Ewa Farna.

 

 
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice