16. 10. 2020

V pátek se uzavírá hlavní tah z Frýdku-Místku na Příbor, kvůli stavbě mostu obchvatu. Od pondělí projedou jen auta do výšky 4,2 m. Řidiči projíždějící Frýdkem-Místkem by se měli o připravit na pořádné dopravní komplikace. Do konce víkendu bude zcela uzavřen hlavní tah na Příbor, tedy Příborská ulice. Stavbaři totiž potřebují pokročit ve výstavbě mostu, který je součástí budovaného obchvatu. Omezení se dotkne i autobusových linek. Kompletní uzavírka ulice Příborská od pátečních 18 hodin potrvá až do nedělní 24 hodiny. Je nutná z důvodů výstavby podpěrné konstrukce a bednění nosné konstrukce mostu. V podpěrné konstrukci bednění na ulici Příborské bude v té době postaven průjezdný profil o šířce 7 metrů s výškou 4,2 metry. Policisté budou na inkriminovaných místech koordinovat dopravu a směřovat řidiče po objízdných trasách. Proto žádáme řidiče, aby respektovali pokyny policistů řídících provoz a dále, aby respektovali přechodnou úpravu provozu dopravního značení. Autobusové linky mezi Příborem a Frýdkem-Místek budou odkloněny na objízdnou trasu. Od pondělí se ulice Příborská otevře pouze pro auta do výšky 4,2 metru, ty větší, tedy hlavně kamiony budou dál až do 20. listopadu jezdit objížďkou. Druhá kompletní uzavírka bude kvůli demontáži bednění ve stejné časy od pátku 20. do konce neděle 22. listopadu.

 

S ohledem na přerušení školní docházky dojde od pondělí 19. října k omezení veřejné dopravy. Příměstská autobusová doprava bude provozována v rozsahu jízdních řádů platných v období letních školních prázdnin. Drážní doprava bude provozována v režimu nedělních jízdních řádů se zachováním některých spojů do zaměstnání. Jízdní řády budou dostupné na internetových stránkách www.kodis.cz a nejpozději 19. října také na www.portal.idos.cz.

 

Aktuální epidemická situace poznamenala i včerejší 13. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice. Sedm z jednadvaceti zastupitelů využilo možnost účastnit se zasedání dálkově prostřednictvím telekonference, což ovlivnilo způsob hlasování i rozsah projednávaného programu. Dálkově připojení členové zastupitelstva neměli k dispozici elektronické hlasovací zařízení, a proto museli všichni zastupitelé hlasovat ústně. To samozřejmě celý proces komplikovalo a podstatně zdrželo. „Na jednání orgánů samosprávy se aktuální omezení shromažďování nevztahuje, z bezpečnostních důvodů jsme však chtěli dobu zastupitelstva zkrátit. Proto byly z programu staženy všechny body, které snesou odklad a mohou být projednány až na příštím zasedání v prosinci,“ vysvětlil starosta Miroslav Kopečný. Na programu tak zůstalo pouze projednání smlouvy o poskytnutí spoluúčasti města na Kotlíkové dotace, dodatek ke smlouvě se společností Aproreal kupující pozemky v místním průmyslovém parku, financování stavebních úprav domu s pečovatelskou službou na Masarykově náměstí, smlouva s akademickým sochařem Jaroslavem Brožem, který pro Kopřivnici vytvoří sochu Emila Zátopka, a formální úprava smluvního vztahu s organizátorem Kopřivnických dnů techniky. Všech pět bodů bylo schváleno.

Na závěr zasedání čekalo zastupitele i diváky překvapení v podobě rezignace Ladislava Stehlíka na funkci člena Rady města Kopřivnice. „Nastaly skutečnosti, zejména rodinného charakteru, které mi neumožňují se prací v radě dále zabývat. Děkuji za spolupráci a přeji radě mnoho úspěchů,“ uvedl rezignující radní z Pirátské strany. Na fungování stávající koalice se nic nemění, avšak rada města bude minimálně do příštího zastupitelstva pracovat pouze v šestičlenném složení.

 

Opatření ministerstva zdravotnictví zmrazila i fungování kulturního domu, který se měl v tomto týdnu po rekonstrukci sociálních zařízení a šaten znovu otevřít divákům. Ještě během víkendu dohrávalo kino několik plánovaných titulů, sobotní vzpomínka na Karla Gotta byla jako hudební produkce zrušena už dříve. Neuskutečnilo se už ani pondělní představení inscenace Snímek 51 z repertoáru Spolku Kašpar a děti se nedočkají ani nedělní pohádky Káťa a Škubánek. Vstupné za dětské představení a koncert na Gottovu počest se vrací, pro hostování Kašparů se zatím hledá nový termín.  Kulturní dům zůstane uzavřený nejméně do 25. října, ale lze předpokládat, že ohroženy budou i další plánované programy na konci října, tedy Partička na vzduchu a Halloweenská show Míši Růžičkové.

 

Přestože v pondělí a ve středu zůstává městský úřad otevřen veřejnosti, služby hlídání dětí bohužel nebude možné využít. Dětský koutek Žirafka bude od pondělí 12. října až do odvolání uzavřen. Důvodem je aktuálně malý zájem o využití této služby.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice