16. 11. 2016

 

Fenomén dnešní doby – Nordic Walking si oblíbila již spousta lidí. Přijďte si otestovat svou kondičku na závody v severské chůzi o státním svátku 17. listopadu. Závod se uskuteční v Kopřivnici a start bude u volejbalových kurtů na ul. Pod Stadionem, kde bude zároveň probíhat prezentace. Závodit se bude ve dvou kategoriích – muži a ženy, start bude společný v 10.00 hodin. Trasa bude mít dva okruhy, každý v délce 2530 metrů. Startovné činí 50,-Kč. První tři závodníci v každé kategorii obdrží věcnou cenu.

 

Město Kopřivnice zve na oslavy Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v den tohoto významného státního svátku, ve čtvrtek 17. listopadu. Kromě tradičního vzpomínkového setkání nebude chybět ani oblíbený průvod s lampiony a svíčkami a koncert zpěvačky Lo Hrůzové a horký čaj pro všechny účastníky zdarma.

 

Svoz popelnic připadající na svátek 17. listopadu bude proveden v pátek 18. listopadu. Jedná se o lokality svážené dle harmonogramu v sudý týden ve čtvrtek – tedy místní část Lubina a ulice Obránců míru.

 

Vedení Moravskoslezského kraje jednalo v pondělí 14. listopadu 2016 s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem. Diskutovalo se o aktuálních problémech regionu: OKD, průmyslové zóně Nad Barborou i hrozbám pro ocelářství. “Pokud jde o odstupné zaměstnancům OKD, otázka se určitě nedá zjednodušit na pouhé „vyplatit či nevyplatit,“ sdělil Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje. V současné době probíhají jednání a OKD potvrdilo, že je připraveno podpořit finančně sociální a motivační program pro zaměstnance dolu Paskov. Vedení kraje se přiklání k variantě, kdy OKD nabídne co největšímu počtu horníků, zaměstnaných v dole Paskov, umístění v jiných částech OKD na Karvinsku. I když pochopitelně nemůže zaměstnat všechny, tímto krokem by se minimalizovaly náklady,“ doplnil hejtman Ivo Vondrák. Dodal, že samotné uzavření dolů, resp. technická likvidace, se pravděpodobně bez podpory státu neobejde. Stát je majitelem uhelného ložiska a musí rozhodnout, co s ním udělá. V tento okamžik se těžba ekonomicky nevyplatí, nicméně jde o strategickou surovinu, jejíž využití do budoucna nelze vyloučit. Je tedy nezbytně nutné objektivizovat náklady na veřejné prostředky a vypracovat dvě možné varianty řešení s ohledem na vývoj cen (optimistickou a pesimistickou), které se budou každého půl roku průběžně aktualizovat podle skutečného vývoje. V případě Průmyslové zóny Nad Barborou prověřuje nové vedení kraje možnost přípravy realizace této zóny po etapách. Řešení by umožnilo využít pozemky, které jsou již sceleny a krajem zasmluvněny. Za účelem etapizace průmyslové zóny se již připravuje zadání studie, jejíž výsledky budou následně projednány se zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

 

Vítězem letošního ročníku soutěže „O keramickou popelnici“ v třídění papíru, plastu, skla a nápojového kartónu v Moravskoslezském kraji je Třinec, druhý je Bohumín a třetí Opava. Do soutěže, kterou každoročně pořádá Moravskoslezský kraj s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., bylo zapojeno všech 300 obcí a měst Moravskoslezského kraje. Zástupci těch nejlépe třídících se setkali 8. listopadu v Červeném zámku v Hradci nad Moravicí, aby slavnostně převzali ceny v rámci již 12. ročníku celokrajské soutěže O keramickou popelnici.

V samotné soutěži se hodnotila vykazovaná data v systému EKO-KOM. Šlo především o množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Hodnocena byla navíc i hustota sběrné sítě nebo sběr kovových odpadů.

 

Obce do 2 500 obyvatel

Obce od 2 500 do 15 000 obyvatel

Obce nad 15 000 obyvatel

1. Obec Nová Pláň

 1. Město Vrbno pod Pradědem

1. Město Třinec

2. Obec Roudno

 2. Město Jablunkov

2. Město Bohumín

3. Obec Tvrdkov

 3. Město Hradec nad Moravicí

3. Statutární město Opava

4. Obec Karlova Studánka

 4. Obec Kozlovice

4. Město Český Těšín

5. Obec Trojanovice

 5. Město Budišov nad Budišovkou

5. Město Krnov

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice