18. 11. 2016

 

DDM i v letošním školním roce nabízí řadu zajímavých a kreativních kroužků – naprostou novinkou je letos Nerf liga – a ta zaujala hned na první pokus. Kroužek má za sebou první měsíc činnosti – a nikdo se tu nenudí – přihlásilo se hned 62 dětí. Nerf liga nabízí tradiční sportovní hru s netradičním zaměřením a s možností využití populárních a dnes trendových pistolek a pušek. Soutěž cílí na skupinu dětí, zejména chlapců, které je těžké zaujmou pro standardní sporty či jiné volnočasové aktivity. NERF zbraně jsou levné dětské hračky vystřelující pěnové projektily (šipky) do vzdálenosti několika metrů – cca od 7 do 14 m dle druhu zbraně a šipky. Hlavním organizátorem NERFLigy je Česká pedagogická komora. Jeto postupová soutěž tříčlenných družstev. Soutěží se ve třech kategoriích – děti do 12 let, mládež do 15 let a dospělí. DDm má zatím proškoleny 3 trenéry. Úkol je zdánlivě jednoduchý – trefit se v daném čase co nejvíce náboji do terče soupeře. Zároveň je však třeba bránit vlastní terč a nedat se soupeřem zasáhnout, protože zásah hráče znamená jeho vyřazení ze hry. První turnaj v Kopřivnici se koná v neděli 20. 11. v tělocvičně ZŠ Milady Horákové, začíná se v 8:30.

 

Rybáři vylovili v Jistebníku rybník Bezruč, kapři jsou letos menší. Kilogram kapra přijde na 77 korun, což je o dvě koruny více, než vloni. Rybník Bezruč je se 75 hektary největším v jistebnické rybniční soustavě a lidé k němu zamířili nejen kvůli nákupu na Štědrý večer. Stále větší škody rybářům  v Poodří způsobují bobři, pytláci, kormoráni a vydry.

 

Krajský soud v Ostravě zrušil příkaz k demolici více než padesáti staveb v areálu Dolu Frenštát a sporem se opět bude zabývat krajský úřad. Zatím se tak zdaleka nenaplňují slova prezidenta Miloše Zemana o definitivním konci zakonzervovaného dolu v Beskydech. Soud rozhodl tak, že rozhodnutí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje o demolici staveb zrušil a věc mu vrátil k dalšímu řízení.

Důl Frenštát

1976 na základě průzkumných vrtů rozhodnuto o výstavbě dolu

1981 zahájení výstavby

1989 stanoven a schválen dobývací prostor

1991 ukončení rozvoje dolu

1995 rozhodnuto o konzervačním provozu

Předpokládané zásoby černého uhlí: asi 1,5 miliardy tun

Velikost dobývacího prostoru: 63 kilometrů čtverečních

Podrobnosti zatím nejsou známy, protože soud jednal neveřejně.„Rozsudek včetně odůvodnění ještě není vyhotoven a poté musí být nejdříve doručen zúčastněným stranám.

 

ASPV při TJ SOKOL Hukvaldy zve všechny v pátek 18. listopadu od 19.30 hodin do sálu ZŠ Leoše Janáčka na Mikulášský večírek. Těšit se můžete na andělské vystoupení skupiny HTK BAND, mikulášskou tombolu, čertovské občerstvení. Motto večírku: Kdo v pytli nechce být, symbol Mikuláše, anděla a čerta musí mít. Předprodej vstupenek 12. 11. od 10.00 hodin v hospodě U Vajta.

 

Obec Hukvaldy zve všechny milovníky Vánoc v sobotu 19. listopadu od 9.00 do 16.00 hodin do Horního Sklenova na točně a u roubenky č. p. 80 na V. ročník Vánočního jarmarku pro dobrou věc, který letos bude v atmosféře lašských Vánoc. Těšit se můžete na krásné rukodělné zboží – keramiku, dekorační textil, háčkované ozdoby, věnce, bižuterii, kovářské výrobky, baňky, tkané koberce, keramické hřiby a šité dětské stany. Pro děti bude připraven program v podobě tvořivé dílny pod vedením uměleckého kováře Jindřicha Veselého, kde budou mít možnost vlastnoručně si vyrobit drobné dárky. Mohou se také svézt na starodávném kolotoči, vyzkoušet si střelbu kuší, projet se na koni a prohlédnout si toulavou pekárnu.

 

V sobotu 19. 11. ve 14 : 00 uvádí K Galerie novou výstavu  – Kresba, malba, keramika, textil  – pod názvem 65/66 – najdete společnou výstavu, která bude poslední v letošním roce. 

 

Obecní hospůdka Štramberk zve všechny v sobotu 19. listopadu v 19.30 hodin na posezení u harmoniky. Hrát bude Zdenek Sklenovský.

 

MOJE TRDLOVÁNÍ. Moje školka zve všechny v sobotu 19. listopadu v 15.00 hodin do Kulturního domu v Kopřivnici (velký sál) na 4. ročník taneční přehlídky dětí předškolního a mladšího školního věku.

 

Město Štramberk a Divadlo v batohu z Trojanovic zve všechny v neděli 20. listopadu v 10.15 hodin do Jaroňkovy útulny na loutkové divadlo s názvem Africká pohádka.

 

Město Příbor zve všechny v neděli 20. listopadu v 18.00 hodin na písňový a dramatický pořad o světcích ZA NEBESKOU BRANOU II. OD SVATÉ MÁŘÍ DO TŘÍ KRÁLŮ.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice