21. 11. 2016

 

Kopřivnice získala svítícího Zátopka z olympiády z Ria. Neonovou postavu Emila Zátopka, která zdobila český olympijský dům v Riu, si již brzy budou moci prohlédnout obyvatelé a návštěvníci Kopřivnice. Radnice v současné době hledá pro siluetu slavného kopřivnického rodáka vhodné umístění. Neonovou postavu běžícího Zátopka, která měří cca čtyři metry a do města automobilů by měla dorazit během příštího týdne, získala Kopřivnice od olympijského výboru. „Když hledal Český olympijský výbor využití pro zmíněnou siluetu z Ria, napadlo jeho členy rodiště Emila Zátopka. Sportovní ředitel výboru Martin Doktor nás vzápětí s touto nabídkou kontaktoval a my jsme ji s velkou radostí přijali,“ okomentoval skutečnost, jak se svítící Zátopek z olympijského domu v Brazílii dostal do Kopřivnice, starosta města Miroslav Kopečný.

 

Akce Díky, trenére má za sebou druhý rok. Celkem jí podpořila přes 30 sportovních svazů a společnost do ní za dva roky nominovala přes 1800 trenérek a trenérů z více než 50 sportů. Vítězem druhého ročníku se stal fotbalista Michal Bíza. Petr Němec, trenér hokejové mládeže v Kopřivnici získal v diváckém hlasování 6 393 hlasů diváckou a cenu „Sympaťák roku 2016“, kterou podporovala televize Nova Sport a zaštiťoval syn slavného hokejového brankáře Jiří Holeček mladší.

 

Zuzana Danihelová z Kopřivnice uspěla v 19. ročníku soutěže Miss aerobic. Se svým číslem 10 se stala druhou vícemiss aerobic a dále převzala titul Miss aerobic sympatie za rok 2016. Finále se konalo 14. listopadu v hotelu Olšanka Praha. Celkově se v soutěži konalo 9 regionálních kol a semifinálové kolo, ze kterého vzešlo 11 půvabných finalistek, ty před finálovým večerem absolvovaly 5 tréninkových soustředění.

 

Snadný a bezpečný přístup k tenisovým kurtům od házenkářského hřiště nabízí nový chodník, který pro město realizovala firma Slumeko. Zhruba 42 metrů dlouhý chodník byl dokončen o měsíc dříve než stanovila smlouva. Je opatřen novým veřejným osvětlením a zbývá dokončit bezpečnostní zábradlí. Celá zakázka vyjde město na zhruba 560 tisíc korun.

 

Na správce místních komunikací na území Kopřivnice přechází nově povinnost nahradit škody vzniklé uživatelům těchto komunikací. Na území našeho města vykonává správu místních komunikací vedených v pasportu a v rozsahu stanoveném zákonem č.13/1997 sb. ve znění pozdějších předpisů včetně zimní údržby firma Slumeko. Proto se v takovýchto případech obracejte přímo na tuto městskou firmu.

 

Nový strategický dokument, který bude určovat rozvoj ploch zeleně na celém území Kopřivnice včetně místních částí má název územní studie sídelní zeleně. Jedná se zároveň o jeden z podkladů pro zpracování nového územního plánu. Dokument byl před svým dokončením prezentován a diskutován s širokou veřejností ve středu 16. listopadu na radnici.

 

V úterý 22. 11. 2016, 16:00, Kopřivnice, Klokan, Seminář v mateřském centru: Maminka nejlepší lečitel

 

Úterý 22. listopadu 2016 – 8.30 hodin – Velký sál KDK – Jiří Kahoun. PŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ

Představení v rámci Kultury školám 2016|2017. Divadlo Krapet (Praha). Brumda a Čmelda jsou malí čmeláci, které většina z nás jistě zná z televizních večerníčků. Jejich dobrodružství ožívají uprostřed rozkvetlé louky, na které se čmeláčci učí nejen létání a sběru sladkého medového prášku, ale také odvaze k překonávání nástrah lučního světa. Díky moudrým radám své maminky a pomoci svých kamarádů Housenky, Motýla a krásné Berušky šťastně překonají nástrahy hladového Pavouka, zachrání malé miminko a stanou se hrdiny celého palouku, když dopadnou strašidelného zloděje Pučmelouda!

 

Úterý 22. listopadu 2016 – 17. hodin – Akademická posluchárna KDK: CHIROMANTIE – CO ŘÍKAJÍ LINIE NA DLANI. Chiromantie neboli čtení z ruky, je jedna z prastarých metod věštění budoucnosti, ale také nám prozrazuje informace o charakteru, o minulých skutcích a potenciálu každého jedince.

 

Projekt Aktivní senior 2016 pokračuje přednáškou Cestou, necestou po naší Zemi kulaté v úterý 22. 11. 2016.

 

V úterý 22. 11. 2016, 18:00, Kopřivnice, Katolický dům: Přednáška Bc. Andrey Radomské z mobilního hospice Strom života – Jak pečovat o své blízké.

 

23. 11. 2016, 18:00, Kopřivnice, čajovna Mandala: Řízená degustace – 6 druhů výběrové kávy. Vede Pavel Obrátil.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice