23. 11. 2016

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v obci Mniší č.p. 65, 229 a 44 dne 23. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu. Charakteristika bytové jednotky: Alšova 1145, 1+3 o celkové ploše 72,93 m2 – 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, balkon, sklep. Minimální nabídka přistoupení k závazku 60 000 Kč. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 7. 12. 2016 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

V pondělí 28. listopadu 2016 se od 16 hodin koná v 10. patře radnice 14. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, na programu je pouze projekt „Rekonstrukce letního stadionu v Kopřivnici.

 

Bleší trh s podtitulem Pošli to dál! začne v sobotu 26. listopadu v osm hodin ráno. Okamžitá rezervace devadesáti prodejních stolů svědčí o tom, že Blešák je v Kopřivnici velmi oblíbenou akcí. Lidé na ní levně koupí téměř cokoliv. Šedesát prodejců bude nabízet od hraček, oděvů a sportovních potřeb, přes knihy, filmy, hudbu po elektroniku. První bleší trh se v Kopřivnici uskutečnil před čtyřmi lety. Výtěžek z něj každý rok putuje na dobrou věc. Letos peníze přispějí na pomoc lidem bez přístřeší. Všichni, kteří mají chuť se pobavit objevováním pokladů, oživováním starých věcí nebo setkáním s přáteli a známými, jsou v sobotu 26. listopadu od 8 do 16 hodin srdečně zváni do kopřivnického Katolického domu. Další informace k akci je možné najít na Facebooku ve skupině Pošli to dál! Bleší trh v Kopřivnici.

 

Moravskoslezský kraj se potýká se silným větrem, hasiči museli vyjíždět k více než třiceti zásahům.

 

Sportovec roku 2016 Moravskoslezského kraje. Moravskoslezský kraj každoročně vyhodnocuje a oceňuje nejúspěšnější sportovce, sportovní družstva, trenéry a cvičitele Moravskoslezského kraje za vynikající sportovní výkony a výchovu sportovců. Oceněním nejúspěšnějších sportovců kraje je zvýrazněn společenský význam sportu a zvýší se zájem mládeže o aktivní sport jako jedna z účinných forem prevence rizikového chování. Sportovec MS kraje za rok 2016 – podmínky pro nahlášení sportovce a kolektivů MS kraje za rok 2016 vč. formuláře pro nahlášení návrhů jsou přiloženy níže. Návrhy na ocenění nejúspěšnějších sportovců, kolektivů Moravskoslezského kraje za rok 2016 zasílejte nejpozději do 30. listopadu 2016 na emailovou adresu   mskraj.cus@volny.cz (Jiří Vlček, manažer MS KO ČUS).

 

Venkovní posilování je hitem. Workoutové hřiště vyrostlo po téměř třech měsících poblíž řeky Lubiny ve Frenštátě pod Radhoštěm. Takováto specializovaná sportoviště či jiná přírodní cvičiště mohou již nyní využívat sportovci například v Mořkově, Šenově u Nového Jičína či Bílovci, přičemž od konce července je v provozu také v Příboře. V minulých dnech se prvního workoutového hřiště dočkali také lidé ve Frenštátě pod Radhoštěm. Venkovní posilovnu s celkem třinácti cvičebními prvky nechalo město vybudovat na travnaté ploše o rozloze 60 metrů čtverečních ve sportovním areálu pod Horečkami, nacházejícím se poblíž řeky Lubiny. Sportovci si tak budou moci pro zlepšení fyzické kondice zacvičit například na bradlech, žebřinách, hrazdách, otočné a stupňové lavici, i dalších prvcích, a to vše zdarma a na čerstvém vzduchu. Výstavba nové sportovní atrakce ve městě pod Radhoštěm, jež je určena především zájemcům o silové cvičení, při němž je využívána vlastní váha těla, vyšla na zhruba 300 tisíc korun.

 

Při požáru v pečovatelském domě ve Studénce zemřela žena (68 let), 18 lidí hasiči vyvedli. Hasiči oheň likvidovali hodinu. K požáru hasiči vyjížděli okolo půl osmé večer. Oheň v jednom menším bytě uhasili zasahující hasiči během hodiny. Ze dvou zakouřených pater evakuovali celkem 18 osob, další uživatelé bytů ze dvou nižších pater domu s pečovatelskou službou vyšli ven do bezpečí sami. Nejsou evidována žádná další zranění. Příčina požáru se zatím vyšetřuje, oheň způsobil škodu za zhruba 130 tisíc korun. Záchranáři vyslali na místo požáru posádky ze Studénky, Fulneku a Bílovce.

 

Extraligoví házenkáři se propadli pro prohře s týmem Zubří na deváté místo v tabulce.

 

Na svazích pod Pustevnami začali lesníci kácet stromy pro nový Libušín. Celkem vytěží 360 kubíků převážně jedlového a smrkového dřeva. Stavba bude hotová v roce 2019, tedy 120 let poté, co otevřela původní chata od slavného architekta Jurkoviče, kterou předloni na jaře nenávratně zničil požár. Kdyby měly stromy v lese rodný list, ty nad Kněhyní, částí Prostřední Bečvy, by v něm měly zapsaný přibližně rok 1890. V době, kdy Jurkovič svůj Libušín dostavěl, byly jen málo odrostlými sazenicemi. Stromy na stavbu věnovaly skanzenu Lesy ČR, o těžbu se starají Vojenské lesy a statky. Stromy hledali v nadmořské výšce nad 700 metrů a začali v konkrétní fázi měsíce. Přes zimu ze dřeva místní tesaři udělají trámy. I oni budou pracovat ručně, mají na to stejné nástroje jako jejich předchůdci. V tom je podstata takzvané vědecké rekonstrukce. Libušín postaví stejnými postupy jako Jurkovič a jeho lidé. Alespoň převážně. I při kácení je slyšet motorová pila, udělá ale jen část práce. Odlišností bude víc, stavba třeba nedostane dva roky na sednutí ani se dřevo na ni nebude máčet v Bečvě jako kdysi. Libušín vyhořel na začátku března 2014, vyšetřovatelé pak odhalili chyby v konstrukci komína, za což čelí obžalobě padesátiletý technik z Karvinska. Větší z obou Jurkovičových dominant Pusteven tvořila původní krčma, k níž přistavěl další prostory. Do provozu ji uvedli v roce 1899 a v průběhu let ji několikrát rekonstruovali, ne vždy citlivě. Nyní se jí vrátí podoba přibližně z roku 1925, kdy se na opravách naposledy podílel ještě Jurkovič sám. Stavba má zhruba osmdesátimilionový rozpočet.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice