25. 11. 2016

 

Plánovaný nedělní koncert RADŮZY v KDK je bohužel z důvodu nemoci ZRUŠEN! Náhradní termín koncertu je 18. 3. 2017. Vstupenky zůstávají v platnosti nebo je možné je vrátit v IC Kopřivnice.

 

Od ledna příštího roku zákazníci Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava (SmVaK) zaplatí za krychlový metr vodného a stočného celkem o 83 haléřů více, než platí letos. Nová cena za odběr pitné vody (vodné) pro zákazníky na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku bude činit 41,41 koruny za metr krychlový, cena za odvádění a čištění odpadních vod (stočné) bude nově 37,32 koruny. U vodného představuje meziroční rozdíl 71 haléřů, u stočného 14 haléřů.

 

Lidé společně zahájí advent. Poslední listopadovou neděli se v Kopřivnici rozsvítí vánoční výzdoba města

a lidé zahájí letošní advent. Společné slavnostní zahájení adventu se odehraje na pěší zóně. Akce, kterou připravilo město Kopřivnice společně s kopřivnickým kulturním domem odstartuje v 15 hodin. „Návštěvníci se mohou těšit na lití olova, tradičního českého zvyku, anebo soutěže s pohádkovou a vánoční tématikou,“ uvedla manažerka volnočasových aktivit Lenka Heráková. Přesně v 16 hodin by se měla ve městě rozzářit letošní vánoční výzdoba. Ta byla doplněna o další světelné komponenty a vyzdobený hlavní tah městem je tak o něco delší. Těsně před rozsvícením výzdoby Kopřivničanům popřeje poklidný advent a krásné svátky starosta města Miroslav Kopečný. Sváteční atmosféru slavnostního zahájení adventu podpoří cimbálová muzika Valašský vojvoda a také starostův punč, který bude od 15:45 ve stánku města k dispozici pro všechny účastníky zdarma.

 

Ondřejská pouť bude poslední akcí letošní sezóny na hradu Hukvaldy. V neděli 27. listopadu se naposledy otevřou hradní brány na hradu Hukvaldy. Tradiční „ONDŘEJSKÁ POUŤ“ přiláká opět spoustu návštěvníků. Hrad bude otevřen od 8.00 hod do 15.00 hod a vstup do hradu v tento den je zdarma. V kapli sv. Ondřeje bude sloužena mše sv. se začátkem v 9.00 hod. Bohoslužbu i celé dopoledne až do 12.00 hod bude doprovázet dechová hudba z Fryčovic. K občerstvení budou připraveny párky s křenem, vařonka, vařené víno, medovina, grilované klobásy a jiné dobroty.

 

Katolická beseda a farnost Kopřivnice pořádá adventní charitativní koncert na podporu Mobilního hospice Strom života v Novém Jičíně: 27. 11. 2016 – Ensemble Frizzante-Rosu dejte, nebesa17:00 – kostel sv. Bartoloměje.

 

SNOW FILM FEST 2016. Art té kafé Mandala zve všechny v pátek 25. listopadu od 18.00 hodin do Katolického domu Kopřivnice na večer plný špičkových filmů! Sníh, led, adrenalin, extrémní lyžování, zimní lezení, snowkiting, skialpinismus a další zimní šílenosti. Festivalová porota pro diváky jako vždy vybrala filmové lahůdky se zimní tematikou – s aktéry jednotlivých snímků zažijete extrémní situace během polárních expedic, neopakovatelné momenty zdolávání těch nejtěžších překážek, které možná odhalí, proč se často vydávají za hranice svých možností, na hranici života a smrti. Stanete se svědky šokujících výkonů sportovců i chvílí, které tráví mimo nedozírné arktické pustiny i na vrcholcích zasněžených hor, když opadne adrenalin a čas tráví se svou rodinou.

 

ZUŠ Zdeňka Buriana zve všechny příznivce výtvarného umění na přednášku HIERONYMUS BOSCH – CESTA DO NEBE A PEKLA, konanou u příležitosti pětistého výročí od úmrtí nejtajuplnějšího malíře všech dob. Poodhalení tajemství díla holandského mistra Hieronyma s obrazovým doprovodem se uskuteční v koncertním sále ZUŠ v pátek 25. listopadu v 17:00. Lektor: Zdeněk Babinec. Vstup zdarma.

 

ADVENT V LUNĚ. SVČ Luna Příbor zve všechny v pátek 25. listopadu od 9.00 hodin na tradiční výrobu adventních věnců. Je možno si přinést vlastní materiál nebo si jej zakoupit z připravené nabídky (polystyrenové věnečky, stuhy, svíčky a další ozdoby).

 

BLEŠÍ TRH. Katolický dům Kopřivnice zve všechny v sobotu 26. listopadu od 8.00 do 16.00 hodin na blešák, kde budete moci pořídit například vánoční dárky jako hračky, knihy, LP, CD, DVD, oblečení, sportovní vybavení, retro věci, domácí potřeby, ozdoby a mnoho dalších.

 

VEČÍREK NEJEN PRO STARŠÍ. Místní komise Lubina, Český svaz žen Lubina a město Kopřivnice zvou všechny v sobotu 26. listopadu od 17.00 hodin na Večírek nejen pro starší. Hudba, program, tombola a občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné.

 

Sobota 26. 11. 2016, VLČOVICE, KULTURNÍ DŮM – TVARŮŽKOVÉ HODY

 

Sobota 26. 11. 2016, 20:00, KOPŘIVNICE, BAR DAYMONN – ROČNÍK MEMORIÁLU RADKA RUSNÁKA

KŘEST PRVNÍ DESKY KAPELY ZAHRADKAŘI

 

Neděle 27. 11. 2016, 14:30, KOPŘIVNICE, KINO – POHÁDKA PRO DĚTI: JAK NA PŘÍŠERY

 

Rovných padesát ročníků má za sebou taneční přehlídka Tatra, která je neodmyslitelně spojena s kulturním životem v Kopřivnici. Významné jubileum oslaví akce bohatým programem a zajímavými hosty. Velký sál kopřivnického kulturního domu roztančí 50. ročník prestižní soutěže párů třídy A ve standardních a latinskoamerických tancích v sobotu 26. listopadu ve 14 hodin, kdy odstartuje základní kolo. Následovat bude galavečer, při kterém se tanečníci utkají v rámci semifinále a následného finále. Vyhlášení a předání cen se pro letošní rok ujme nejen starosta města Kopřivnice Miroslav Kopečný, ale také vzácný host, známý tanečník Vlastimil Harapes.Král českého baletu nebude jediným zajímavým hostem letošního ročníku Tatry.

Doprovodný program:

  • Hana Holišová – držitelka ceny Thálie v kategorii opereta, muzikál
  • Adrienn Banhegyi – mistryně světa v rope skippingu Cirkus trochu jinak – jedinečná a neokoukaná artistická show s obručí cyr wheel
  • Choreocentrum Bratislava – úřadující Mistři střední Evropy kreativních formací
  • Tým HOPsej.cz – mistři ČR na skákacích botách
  • KOLB Dance – taneční a akrobatická rock´n´roll show
  • Step club Happy girls
  • Základní umělecká škola Zdeňka Buriana

 

LADIES NIGHT – GLADIATORS. Restaurace Robinson zve všechny v sobotu 26. listopadu na erotickou show s profesionálními tanečníky legendární striptýzové skupiny Gladiators.

 

KONCERT FILMOVÝCH A MUZIKÁLOVÝCH MELODIÍ. ZUŠ Příbor a Společnost přátel DOM Příbor zvou všechny v sobotu 26. listopadu od 17.00 hodin na koncert Dechového orchestru mladých Příbor. Uslyšíte známé filmové a muzikálové melodie. Vstupné 50 Kč dospělí, 20 Kč děti do 12 let a senioři.

 

ADVENTNÍ KONCERT – Město Příbor zve všechny v neděli 27. listopadu od 17.00 hodin do piaristického kláštera na vystoupení sboru Valentin, MgA. Pavel Rybka, Art. D.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice