28. 11. 2016

 

V pondělí 28. listopadu 2016 se od 16 hodin koná v 10. patře radnice 14. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, na programu je pouze projekt „Rekonstrukce letního stadionu v Kopřivnici.

 

Tak jako obvykle před koncem roku budou pro vás připravenu v centru města trhy. Nejprve se na pěší zóně ve dnech 30. 11. a 1. 12. 2016 objeví MIKULÁŠSKÝ JARMARK A poté ve ve středu a čtvrtek 21. – 22. 12. 2016   VÁNOČNÍ JARMARK. Město Kopřivnice zve především rukodělné výrobce a prodejce vánočního zboží coby vystavovatele.

 

Kopřivnice získala Národní cenu za společenskou odpovědnost. Město Kopřivnice se stalo vítězem Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj v kategorii veřejný sektor. Ocenění převzal v úterý 22. listopadu starosta města Miroslav Kopečný ve Španělském sále Pražského hradu. Kopřivnice je držitelem tří cen za společenskou odpovědnost na úrovni kraje. „Po letošním třetím vítězství jsme se rozhodli přihlásit do Národní ceny. Vyplnili jsme poměrně složitou přihlášku, v září absolvovali hodnotitelskou kontrolu a pak už jen čekali na výsledek,“ uvedla vedoucí oddělení strategického plánování Lenka Šimečková. Komise hodnotila mnoho kritérií, mezi nimi například péči úřadu o zaměstnance, komunikaci s veřejností, odpovědnost obce k životnímu prostředí a další.

 

Jubilejní 20. ročník tradičního projektu Daruj hračku chce letos splnit 4 930 vánočních přání ze 70 domovů

I letos se mohou dárci z Čech, Moravy a Slezska podílet na „ježíškování“ a zapojit se tak do tradičního charitativního projektu Daruj hračku. Letošním cílem je splnit 4 930 vánočních přání dětí a klientů s různými handicapy ze 70 dětských domovů a zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Lidé mohou nakupovat dárky ze seznamu přání GLS Česká republika, hlavní přepravní partner projektu, odhaduje, že letos odveze opět plné 2 Jumbo kontejnery vánočních dárků, tj. téměř 100 m3. Jak darovat? Dětská přání jsou už nyní zveřejněna na stránkách www.daruj-hracku.cz. Na nich si každý může najít přání, které chce konkrétnímu dítěti splnit.

 

Internetové služby Googlu a dalších www v úterý 22. 11. 2016 asi hodinu v našem regionu nefungovaly.

Vyhledávač Google, videoslužba Youtube a další služby společnosti Google přestaly večer zhruba před půl osmou fungovat. Problémy s přístupem mohly mít i další weby a služby, které hostují na serverech společnosti.

 

Výpadek se týkal našeho regionu, problémy byly vyřešeny zhruba před půl devátou večer. Někteří uživatelé ale ještě mohou narazit na dočasnou nedostupnost. Kde mohli uživatelé zaznamenat problém, ukazuje server downdetector.com, který zobrazuje oblast, kde k výpadkům došlo. Někteří uživatelé přijali zprávu o výpadku s humorem, jiní nejdříve zkoušeli výpadek překonat například restartování systémů.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu

Charakteristika bytové jednotky: Alšova 1145, 1+3 o celkové ploše 72,93 m2 – 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, balkon, sklep. Minimální nabídka přistoupení k závazku 60 000 Kč. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 7. 12. 2016 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

Rizikový přejezd ve Studénce má nahradit podjezd. Reálnější obraz dostává projekt na odklonění kamionové dopravy od nebezpečného železničního přejezdu ve Studénce. Projekt, na jehož realizaci spolupracují Správa železniční dopravní cesty a město Studénka, s přislíbenou podporou ministerstva dopravy, počítá s novou silnicí pro nákladní kamionovou dopravu a podjezdem pod železničním koridorem. Ten by měl vyrůst v místě samotného přejezdu a sloužil by nejen pěším a cyklistům, ale průjezd by byl umožněn také osobním automobilům do velikosti sanitky.

Nová silnice do výrobních areálů MSV Metal Studénka a AK 1324 by měla vést po původní trase, kterou se dříve zásobovala bývalá vagonka. Jednotlivými kroky obou investičních akcí se nyní zabývají zástupci všech zúčastněných subjektů. realizace projektů bude ještě nějakou dobu trvat. Prvním nezbytným krokem vůbec bude vyřešení majetkového narovnání se společností AK 1324, jejímž areálem by měla objízdná trasa vést. Poté se přistoupí k přípravě projektové dokumentace a po vydání stavebního povolení, včetně výběru vhodného dodavatele, se začne s výstavbou mimoúrovňového křížení. Pokud by šlo všechno hladce, v roce 2019 by mohly být obě investice zrealizovány.

 

Středa 30. 11. 2016, 19:00, KOPŘIVNICE, KDK – KONCERT RECITÁL VOKÁLNÍ SKUPINY STK A HOSTŮ

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice