16. 11. 2020

Studenti posílají seniorům pohlednice a videovamy. Aby je trochu povzbudili a ukázali, že na ně někdo myslí, posílají jim studenti zapojení do projektu Hodinový vnuk Spolku Počteníčko dopisy a videopozdravy. Novou aktivitu nazvanou Mezičasy podporují populární osobnosti, herci a zpěváci, také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Zatímco při Hodinovém vnukovi navštěvují studenti babičky a dědečky v domovech seniorů a povídají si tam s nimi, reagují Mezičasy na situaci, kdy jsou návštěvy zakázány. Proto jim studenti pro povzbuzení, pro radost a také proto, aby babičky a dědečkové věděli, že jsme na ně nezapomněli, píší dopisy, pohlednice a posílají ‚videovamy‘. Jsou to zhruba minutové videopozdravy.  Dopisy a pohlednice například s obrázky zvířat dostanou senioři každý týden. Videovam zhruba jednou za dva týdny.

Mezičasy začaly minulý týden v Domově seniorů Slunečnice v Ostravě, v Domově seniorů Příbor a v Domově Jistoty v Bohumíně, pak se přidaly Domov Vítkov, a Centrum sociálních služeb Jih-Ostrava. Postupně se rozšiřují do dalších zařízení na severní Moravě a ve Slezsku i v dalších krajích.

Na přípravě se podílejí studenti z Ostravy a Bohumína, ale zapojit se do Mezičasů mohou i další zájemci. Dospělí mohou psát, děti kreslit obrázky a poslat je Spolku Počteníčko emailem. Děti i dospělí mohou dopisy nebo naskenované obrázky posílat na: SekaninaIvan@seznam.cz  nebo Sekaninova.Irena@seznam.cz

 

Do 27. listopadu lze podávat návrhy na ocenění pedagogických pracovníků škol a školských zařízení působících na území Moravskoslezského kraje. Ocenění bude možné udělit ve dvou kategoriích a kritéria pro podání návrhů jsou zveřejněny na webových stránkách krajského úřadu. Návrhy následně vyhodnotí pracovní skupina zřízená radou kraje a předloží radě kraje ke schválení. Slavnostní předání ocenění se uskuteční u příležitosti Dne učitelů v roce 2021.

 

Studenti Slezské univerzity nabízejí nezištnou pomoc žákům 2. stupně základních škol a středoškolákům v podobě online doučování ve více než dvou desítkách vyučovacích předmětů. V nabídce najdete matematiku, fyziku, chemii, češtinu i 4 cizí jazyky, dále např. i společenské vědy, ekonomii, daně a účetnictví.  Žák nebo student, který chce nabídku doučování využít, navštíví speciální webovou stránku Slezské univerzity -doucovani.slu.cz, kam vloží svůj požadavek. Slezská univerzita pro distanční výuku používá zpravidla platformu MS Teams, ale v podstatě záleží na dohodě mezi doučujícím studentem a zájemcem.

 

V návaznosti na prodloužení nouzového stavu bude Městský úřad v Kopřivnici i nadále otevřen veřejnosti pouze každé pondělí a středu, a to dopoledne mezi 8. a 10. hodinou a odpoledne v době od 14 do 17 hodin. Prosíme občany o upřednostňování písemné, elektronické či telefonické komunikace. Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

 

Upozorňujeme občany, že svoz popelnic se směsným komunálním odpadem připadající na úterý 17. listopadu bude proveden již v pondělí 16. listopadu. Jedná se o tyto ulice: Štefánikova, Kpt. Jaroše, Sportovní, Jarní, Sadová, Duhová, Štramberská, Na Drahách, Na Vápenkách, Horní, Záhumenní a Květinová. Prosíme, nezapomeňte  přistavit sběrné nádoby pro svozovou techniku.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice