16. 3. 2016

 

Kopřivnická radnice hledá ředitele či ředitelku Mateřských škol Kopřivnice. Základní předpoklady pro výkon dané funkce stanovuje zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Zájemci musejí své přihlášky na radnici doručit poštou nebo osobně nejpozději do 23. března.

 

Aktuální informace pro ty, kteří žádají o kotlíkovou dotaci pro rok 2016: termín pro předložení závěrečného vyúčtování v rámci dotačního programu Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji byl prodloužen z 15. 9. 2016 do 31. 12. 2016. Počet přijatých žádostí k 14. 3. 2016 v 7:00 h je 4 507 ks v částce 590.120.867,60 Kč. K dispozici má kraj 490 mil. Kč, ale vedení kraje jedná v současné době s MŽP a SFŽP o navýšení alokace. Zájemci mohou dál podávat žádosti o kotlíkové dotace až do 29. 4. 2016.

 

Největší světová výstava zaměřená na těžební stroje a stavební techniku BAUMA 2016 se uskuteční ve dnech 11. – 17. dubna na mnichovském výstavišti. TATRA TRUCKS představí ve světové premiéře speciál TATRA PHOENIX Euro 6 ve verzi 10×10 „pracovní stroj“. Druhým exponátem na stánku společnosti TATRA TRUCKS bude mobilní míchač betonu TATRA PHOENIX Euro 6 s pohonem všech kol 6×6 a nástavbou LIEBHERR HTM 604. Návštěvníci veletrhu BAUMA si mohou také vyzkoušet vozidla TATRA přímo v terénních podmínkách.

 

Po roce byli opět oceněni nejúspěšnější sportovci Novojičínska. V úterý 8. března se všichni nominovaní sešli v Beskydském divadle v Novém Jičíně, aby zjistili, kdo z nich si ocenění za svou celoroční píli odnese. Výkonný výbor ČSTV nominoval na titul sportovec okresu dvaadvacet jednotlivců, ze kterých byla nakonec vybrána desítka nejlepších, včetně celkového vítěze. Ocenění, podobně jako v předchozích letech, získaly také kolektivy, trenéři a reprezentant z řad handicapovaných sportovců. Mezi letošními nejúspěšnějšími sportovci nechyběli ani zástupci z Kopřivnice. Svou nominaci v úterý večer proměnila krasobruslařka Klára Štěpánová, házenkář Jiří Gřes a také zástupce judistického oddílu TJ Závišice pocházející z Kopřivnice Radek Rýpar. Ocenění své dlouholeté trenérské činnosti se dočkala Jana Feilhauerová z Atletického klubu E. Zátopka společně s trenérem extraligových házenkářů Ivo Vávrou. Zatímco v kategorii kolektivy letos město Kopřivnice zastoupení nemělo, v kategorii nazvané Sportovní hvězda Deníku, o které rozhodli sami čtenáři, naše město uspělo, a to opět díky krasobruslařce Kláře Štěpánové.

 

Ministerstvo spravedlnosti přiznalo písemnou omluvu a 180.000 korun exministru obrany Martinu Bartákovi za trestní stíhání v kauze nákupu aut Tatra pro českou armádu, uvedla ČTK. Stejnou částku dostane i druhý obžalovaný v kauze údajné korupce, zbrojař Michal Smrž, uvedlo tiskové oddělení ministerstva. Podle dřívějšího vyjádření úřadu žádal Smrž zadostiučinění přes 31 milionů, Barták 200.000 korun. Soud je pravomocně osvobodil v prosinci 2014. Barták a Smrž byli stíháni zhruba čtyři roky. Soudy nakonec rozhodly, že se ani jeden z mužů nedopustil trestného činu. Obžaloba tvrdila, že Barták se Smržem chtěli od představitelů Tatry úplatky za vyřešení problémů se zatěžkávacími zkouškami, které firma měla při dodávce několika stovek terénních aut. Tehdejší první náměstek ministryně obrany Barták prý při návštěvě amerického Centreville, kam odjel v únoru 2008 jako člen delegace premiéra Mirka Topolánka (ODS), neúspěšně požadoval po předsedovi dozorčí rady automobilky Tatra Williamu Cabanissovi úplatek ve výši přes 80 milionů korun. Penězi si firma měla zajistit hladký průběh zakázek vypisovaných ministerstvem. Bartákův známý a majitel zbrojařské firmy MPI Group Smrž se podle obžaloby snažil vylákat z představitelů Tatry peníze tím, že před nimi předstíral vliv na představitele českého ministerstva obrany i vlády. Podle názoru pražského vrchního soudu ale měli zájem na korupčním jednání spíše představitelé Tatry. Smrž v minulosti poukázal na to, že mu kvůli trestnímu stíhání vznikla v souvislosti s jeho podnikáním ve zbrojním průmyslu škoda okolo 100 milionů korun. Po pravomocném zprošťujícím verdiktu řekl novinářům, že náhradu této škody nebude požadovat po státu, ale po konkrétních lidech, kteří mu ublížili. V případech, kdy ministerstvo spravedlnosti zcela nevyhoví vznesenému požadavku na náhradu škody, mohou žadatelé podat žalobu na stát. Jejich nároky pak podle sídla ministerstva posuzuje Obvodní soud pro Prahu 2.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice