18. 3. 2016

 

Slumeko, s.r.o. upozorňuje občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací a parkovišť bude na těchto ulicích včetně parkovišť  dočasně zakázáno stání motorových vozidel. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

  1. března – přední a zadní parkoviště u MÚ Kopřivnice, park E. Beneše, H. Ledwinky bez polikliniky.
  2. března – na ulici Štefánikova od Husové po Kpt. Jaroše, Sokolovská, chodníky na ulici Dukelská, Obránců míru, Čs. armády, ZŠ Horákové a Záhumení.

 

PŘEHRADA POMÁHÁ. Občerstvení Na Hrázi plánuje dne 20. 3. 2016 (první jarní den) od 10:00 akci CHARITA PRO ZVÍŘATA. Bude to charitativní akce finanční i materiální pro psí útulek ve Vlčovicích v Kopřivnici. Akce je s hudební produkcí, ukázkou výcviku psů (kynologický klub Kopřivnice), návštěva psů z útulku s možností osvojení pejska a bohaté občerstvení. VSTUP ZDARMA.

 

Druholigový nováček z Kopřivnice pomohl po konci sezony dobré věci. Tým trenérů Slabého a Malíka, který se v letošním ročníku dostal do play-off, kde ve čtvrtfinále vypadl s favorizovaným Frýdkem-Místkem 0:3 na zápasy, totiž daroval krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Všichni zúčastnění byli prvodárci, krec darovalo 20 hráčů.

 

Stanley´s Dixie Street Band – středa 23.3.2016 19:00, Kulturní dům Kopřivnice (Kopřivnice). Jubilejní koncert k 10. výročí založení dixielandové kopřivnické kapely spojené se křtem desátého CD.

 

Setkání divadel – Malé jevištní formy 2016 – pátek 18. 3. 2016 – sobota 19. 3. 2016. M-klub (Valašské Meziříčí). Soutěž amatérských divadelních souborů.

 

V neděli je tady první jarní den. Přivítat jej můžete společně se střediskem volného času Luna v Příboře. V pátek od 16.00 hodin si původní pohanský zvyk připomeneme na Náměstí S. Freuda. Mařeny s sebou!

 

V pátek od 18.00 hodin budou mít všichni milovníci cestovatelských a outdoorových filmů možnost zavítat na festival Expediční kamera 2016. Ten se koná v kopřivnickém katolickém domě a přinese nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Na diváky opět čeká pořádná dávka cestovatelských zážitků, divoké přírody i napětí.  Diváci budou mít možnost zhlédnout ty nejlepší snímky o dobrodružných výpravách za zapomenutými národy a tajuplnými místy, o poznávání starobylých kultur i extrémních expedicích do těch nejnedostupnějších míst Afriky a Asie i neuvěřitelné výkony na hranici lidských možností v Alpách.

 V prvním bloku filmů, který startuje od 18.00 hodin, budou promítány snímky 82 vrcholů, Himalaya, Karun a Srdce Kalahari. Ve druhém bloku od 20.00 hodin budou představeny snímky Mizející Delta, Suri, I-view, Travailen.

 

Nevíte co s knihami? Vyměňte je, prodejte nebo darujte! Příležitost k tomu nabízí Knižní burza u šálku čaje. Ta se koná v sobotu od 13.00 do 16.00 hodin v Lašském muzeu v Kopřivnici. Kromě možnosti získat či se zbavit knih se zde můžete prezentovat se svými rukodělnými výtvory spojenými s knihami či se pochlubit se svými uměleckými počiny – autorské knihy, poezie, ilustrace, recitace, apod. Vstupné na akci je dobrovolné!

 

Velikonoční zdobení – sobota 19. 3. 2016. Pořádá Sbor dobrovolných hasičů Vlčovice ve spolupráci s Osvětovou besedou. Naučíme vás plést pomlázku, malovat vajíčka a vytvářet různé jiné velikonoční dekorace. S sebou si vezměte vyfouklá vajíčka. Občerstvení zajištěno. Čas: 14.00 – 18.00 Místo: Kulturní dům Vlčovice.

 

Velikonoční klub výtvarných činohrátek – Klubovna Pionýrské skupiny Kopřivnice (Francouzská 1197), sobota 19. 3. 2016, 14:00. Přijďte si vyzkoušet výrobu různých velikonočních ozdob, např zvířátka z vajíček. Zveme všechny děti i rodiče. Fantazii se meze nekladou. 

 

Chuck Kudera: Food Against Hunger (vernisáž) – sobota  19. 3. 2016. Zahájení výstavy designéra, grafika a fotografa z Kopřivnice. Čajovna [árt té kafé] Mandala

 

Kopřivnický Plesk se koná v sobotu 19. 3. od 19.00 hodin v prostorách Kulturního domu Kopřivnice. Celovečerním programem provede moderátor Honza Waclav Václavik. Těšit se můžete na kapely Light & Love, Sakumprásk, The Black Tubes, Vivi & Paiky, DJ Fliptyck a spoustu dalších. Součástí akce bude také fotokoutek a tombola.

 

Petr Linhart (landscape folk) – sobota 19. 3. 2016, 20.00. Čajovna [árt té kafé] Mandala.   Petr Linhart je duchovním otcem projektu Majerovy brzdové tabulky, od roku 2007 však vystupuje sólo. Ve svých písních nechává spolu s doprovodnou kapelou 29 Saiten oživovat zapomenuté i snové příběhy ze Sudet, jeho písničkářský status byl stvrzen přijetím do volného sdružení Osamělí písničkáři. V minulém roce se podílel na vzniku desky Michala Horáčka „Český kalendář.“

 

Velikonoční klub výtvarných činohrátek – Klubovna Pionýrské skupiny Kopřivnice (Francouzská 1197), sobota 19. 3. 2016, 14:00. Přijďte si vyzkoušet výrobu různých velikonočních ozdob, např zvířátka z vajíček. Zveme všechny děti i rodiče. Fantazii se meze nekladou.

 

Vítání jara pořádá také BAV klub Příbor v sobotu od 15.30 hodin. Na programu je jarní tvoření – zajíčci, vajíčka, sluníčkové čepice, panenky z vlny, zdobení stromu života či jarní dekorace. Připraveny budou také soutěže a hry motivované jarními tradicemi, hledání pokladu, bubnování, opékání klobás, trampolína, slack-line, stolní tenis a streetball.

 

V podvečer od 18.00 hodin na akci naváže VII. ročník Keltského telegrafu. Budou zapáleny rituální ohně, symbol světla a těšit se můžete také na vystoupení bubeníků. Ze stanoviště BAV klubu bude cca ve 20.00 hodin vyslán světelný signál a ohňostrojem tak dojde k propojení Severní a Jižní Moravy.

 

Náměstí Sigmunda Freuda v Příboře se v sobotu promění ve starodávné tržiště. Konat se zde totiž bude Velikonoční jarmark, a to od 8.00 do 12.00 hodin. Přijďte si zazpívat, občerstvit se, udělat si radost zakoupením kraslic, jarních dekorací i pochutin… Připraveny budou řemeslné stánky s ukázkami velikonočních zvyků a tradiční lidové tvořivosti. V kreativních dílnách Luny Příbor si mohou děti vytvořit vlastní velikonoční dekoraci. V doprovodném programu se od 9.30 hodin představí děti příborských mateřských a základních škol, dětský folklórní soubor Hlubinka.

 

Jarní koncert: Školní sbor při ZŠ E. Zátopka, v pondělí 21. 3. 2016 od 16:00, Sportovní hala při ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice

 

Pokračuje projekt Aktivní senior 2016 – SENIORCOMP – kurz ovládání a zdokonalování se v práci s PC. Úvodní schůzka zájemců o tento kurz  pro začátečníky i pokročilé se koná v pondělí 21. 3. 2016 v 17:00, Skautské centrum VANAIVAN, Kopřivnice. Naučíte se vyhledávat informace na internetu, posílat a číst e-maily, naplánovat výlet, hledat v jízdních řádech a v mapách, telefonovat přes internet, pracovat s fotografiemi… 

 

BOXING ASK Kopřivnice Vás zve na Krajské kolo severomoravské oblasti v BOXU SOBOTA 2016 26. března, ZŠ E. Zátopka KOPŘIVNICE od 10.00 hodin.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice