16. 4. 2021

Rozhodněte o letošní Absurditě roku.Anketa Absurdita roku, která je každoročně vyhlašována jako součást podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku, se tentokrát zaměřila na vládní opatření v souvislosti s koronavirovou epidemií. O vítězi hlasujte do 26. dubna na www.firmaroku.cz. Vítězná absurdita bude vyhlášena 28. dubna! Odborným garantem ankety Absurdita roku je Hospodářská komora ČR.
Například:

  • Za hranice vás nepustíme
  • Káva v pytlíku
  • Pomlázky neprodávat
  • Chutná koronaviru více v malých nebo velkých obchodech?
  • Nejistota kompenzací
  • Závodní stravování? Dneska říkáme ano, zítra ne, pozítří ano
  • Nikdo nikam nechoďte, ale nechte si to úředně ověřit
  • www.firmaroku.cz
    www.zivnostnikroku.cz

 

Městská knihovna Kopřivnice obnoví svůj provoz od pondělí 19. dubna při dodržování následujících organizačních a režimových opatření. Provozní doba půjčovny v Kulturním domě Kopřivnice je pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v době 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00. Čítárna se studovnou zůstává uzavřena. Všechny pobočky knihovny zůstávají nadále uzavřeny. Vstup je možný pouze s respirátorem (FFP2, KN95), návštěvníci jsou povinni při vstupu do knihovny použít desinfekci rukou a dodržovat bezpečné rozestupy (2 metry, i v čekací zóně před knihovnou, nevztahuje se na osoby ze společné domácnosti). Do půjčovny knihovny v kulturním domě je možný vstup maximálně desíti návštěvníkům současně (omezení se nevztahuje na děti do 6 let), doporučujeme omezit Váš pobyt v knihovně na nezbytné minimum. Do konce dubna budeme promíjet poplatky za vyřízené rezervace, odložení dokumentů a případné upomínky. Od 3. května budou poplatky vybírány podle platného ceníku. Všechny poplatky je nově možné hradit na místě platbou na bezkontaktním platebním terminálu! Prosíme Vás o vzájemnou ohleduplnost při návštěvě našich knihoven, dodržování stanovených opatření a trpělivost při odbavování.

 

Trhovci, kteří prodávali své výpěstky, zeleninu či ovoce na zelném trhu, mění své prodejní místo. Nyní je lidé najdou naproti Tatrovance, vedle domu podnikatelů. Důvodem stěhování jsou stavební práce na revitalizaci centra města a umístění zařízení staveniště na parkoviště pod Tatrovankou, kde navíc došlo k omezení přístupu a parkování automobilů. Město proto začalo hledat jiné vhodné veřejné prostranství, které by umožnilo zachovat prodej ovoce a zeleniny, sazenic, květin a jiných rostlin, mléčných a masných výrobků a dalších pěstitelských a chovatelských přebytků. „To se nám podařilo díky vstřícnosti Tatra Trucks, který je vlastníkem pozemku i příjezdové komunikace. Drobný prodej se po dobu úprav centra a pěší zóny přesouvá na místo, které bude z pohledu zákazníků viditelnější. Prodejci zde také mohou automobil se zbožím zaparkovat na vyhrazeném parkovacím stání s povolením města. V letošním roce bude na stávajícím zelném trhu otevřen jen stánek s vejci, kolem kterého je zajištěn průchod. Jsme rádi, že tyto služby zůstanou občanům po dobu úpravy centra zachovány,“ uvedla Radomíra Blahutová, pracovnice odboru majetku města, která má na starosti veřejná prostranství.

 

V květnu se začne budovat dálniční úsek mezi Bělotínem a Novým Jičínem. Na řadě je nyní třináct kilometrů, které navážou na již stojící úsek dálnice u Bělotína a skončí u mostu nad Šenovem u Nového Jičína. Dodavatelem je sdružení firem Colas CZ – FirestaFišer. Cena stavby přesahuje tři miliardy korun. V průběhu května má být předáno staveniště. Dokončení stavby je pak plánováno v roce 2024. Práce budou probíhat v rámci celé stavby střídavě na obou dálničních pásech. Omezení ale čekají řidiče už nyní. Stávající úsek dálnice D48 totiž prochází dvouměsíční opravou. tříkilometrového úseku vozovky ve směru na Olomouc. V současné době také pokračují přípravy na výstavbu zbývajícího úseku D48 mezi Šenovem u Nového Jičína a Rybím. Ten je dlouhý necelé 4 kilometry.

 

Beskydy jsou více než fenomén Lysá hora – to je název výstavy, sestavená z fotografií našeho nedalekého okolí. Ty představují vítězné snímky návštěvníků různých koutů Beskyd a mají za cíl ukázat, že Beskydy skýtají spousty krásných míst k objevování a cílem turistiky nemusí být pouze majestátní lysá hora, která se s velkým náporem turistů již dlouhá léta potýká. Pořadatelem je City Gallery Ostrava. Snímky hodnotila nezávislá porota tak, aby expozice nabídla inspiraci pro výlety a podpořila aktivní trávení volného času. Část výstavy je umístěna na dolním nádvoří hradu Štramberk a je k vidění do 25. dubna letošního roku a následně se představí v různých částech moravskoslezského kraje. Kromě výstavy z Beskyd je ve Štramberku stále k vidění okénková výstava s motivem velikonočních svátků, která je rozmístěna ve štramberských oknech a výlohách. Je prodloužena do 30. dubna.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice