16. 5. 2022

V okolí radnice a sadu E. Beneše bylo instalováno pět výstavních stojanů s komiksovým zpracováním významné části života Emila Zátopka. Výstava navazuje na knižní zpracování, jehož autory jsou Jan Novák a Jaromír Švejdík, známý spíše jako Jaromír 99. Na přípravě se podílel rovněž Český olympijský výbor. Výstava v ulicích města bude k vidění do 19. září, kdy budou oslavy Zátopkova výročí narození končit.

 

Pozvánka do úterního filmového klubu na nový časosběrný dokumentární film režisérky Heleny Třeštíkové RENÉ – VĚZEŇ SVOBODY. Po syrově autentickém portrétu RENÉ z roku 2008, přichází Helena Třeštíková s dalším svědectvím o životě nenapravitelného delikventa i bystrého glosátora v jednom. Otisk doby, milostné vztahy i naděje na řádný život zůstávají hlavními tématy dalšího z unikátních časosběrných projektů přední české dokumentaristky, kterou proslavily snímky MARCELA, KATKA, SOUKROMÝ VESMÍR, ŽIVOT S KAŠPAREM, MALLORY, ZKÁZA KRÁSOU, STRNADOVI a FORMAN VS. FORMAN.

Nenapravitelný recidivista René s blednoucím tetováním „Fuck of people“ na krku s příchodem padesátky tak trochu dospívá a bilancuje. V prvním dokumentu RENÉ diváci sledovali Reného od jeho sedmnácti do sedmatřiceti let, nyní byl v hledáčku kamery dalších třináct, dohromady neuvěřitelných třicet tři roků. Více informací o filmu najdete zde: https://www.csfd.cz/film/1104041-rene-vezen-svobody/prehled/

 

Akademie věd ČR provádí výzkum ohledně postoje obyvatel ke zdraví, zdravotnickému systému, rodině a kvalitě života. Data poslouží k rozvoji poznání české společnosti a ke srovnání s dalšími z více než 40 zapojených zemí. K dotazování jsou oslovovány náhodně vybrané domácnosti, některé z nich jsou z Kopřivnice. Tazatelé Vás mohou kontaktovat až do poloviny července. Odpovědi jsou anonymní.

 

Speciální program na měsíc květen připravila televizní stanice National geografic. Tento měsíc se vydáme po stopách starověkého Říma. Nový seriál Ztracené poklady Říma má premiéru 22. května. V 6 dílech seriálu budete sledovat odborníky, kteří dělají vše pro to, aby objevili poklady, které po sobě mocná říše zanechala. Mezinárodní týmy archeologů se pouští do odhalování tajů života za dob Římské říše. Vykopávky je zavedou do podzemí Pompejí, umožní odhalení dosud neznámého kolosea a také vyzvednutí klounu z bitevní lodi, jenž 2000 let dlel na dně oceánu. Vždy v neděli v 10 hodin večer.

 

Soutěž o 2×2 jízdenky na raft Bystřička. Je to nabídka především pro ty, kteří mají rádi adrenalin a nové výzvy. Nabízíme originální jízdenky – a to do raftu, na akci Vodácký den na Bystřičce v sobotu 28. května. Stovky vodáků si pravidelně koncem května dávají dostaveníčko u přehrady na Bystřičce. Oddíl vodních sportů TJ Sokol Bystřička zde pravidelně pořádá akci sjíždění přibližně šestikilometrového úseku. Říčka Bystřička je splavná v úseku od přehrady po ústí do řeky Bečvy (cca 5 km) pouze při nadlepšení průtoku odpouštěním z vodního díla Bystřička. Myšlenka organizovaného splouvání toku pro veřejnost vznikla v devadesátých letech v návaznosti na rozmach nafukovacích lodí ve spolupráci s Povodím Moravy. Vodáci sjíždějí tok na vlastních lodích. Pro zájemce bez lodí připravují pořadatelé vlastní lodě – rafty s vybavením (což je pádlo, vesta, a přilba). Tyto jízdy je třeba si objednat vždy předem z důvodu omezené kapacity materiálu. Raft řídí vždy zkušený kormidelník. A zatímco zájemci o splutí, kteří nemají vlastní vodní výstroj a lodě, musí shánět výbavu v půjčovnách, naši výherci mají zajištěn výlet na raftu, pokud správně odpoví na otázku, který ročník Vodáckého víkendu Bystřička 2022 se letos koná? Odpovědi posílejte prostřednictvím formuláře na  www.ktkstudio.cz/soutez Uzávěrka je ve středu 18. 5. 2022 v 10:00 hodin.

 

Do 22.5. je v kopřivnickém kostele sv. Bartoloměje výstava velkoformátových fotografií společenství Člověk a víra, které se zaměřuje na dokumentaci života církve v České republice. Fotky na výstavě jsou převážně z Ostravsko-Opavské diecéze

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice