16. 6. 2017

 

Přehlídka různých tanečních forem KARNEVAL ANEB V KOPŘIVNICI JAKO V RIU, která se měla konat 16. 6.v centru, je z důvodu nepříznivého počasí zrušena! Náhradní termín akce je 22. září 2017.

 

Změny v jízdních řádech od 11. 6. 2017 – více informací na stránkách Moravskoslezského kraje www.msk.cz

Změny v jízdních řádech od 11. 6. 2017 (formát pdf, velikost 52 kB)

 

 

Kardinál Dominik Duka před Pražským hradem ve středu 14. června slavnostně požehnal automobilu TATRA PHOENIX PRÄSIDENT. Při slavnostním aktu byli přítomni i zástupci automobilky. Celkem bude vyrobeno symbolických 120 kusů automobilů TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT, tento počet odkazuje na 120 let trvající tradici výroby automobilů v kopřivnické továrně.

 

Město Kopřivnice pořádá v pátek 16. června farmářský trh. V době od 9 do 16 hodin budou mít lidé možnost v centru města opět zakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, pečivo, maso a uzeniny, včelí produkty a mnoho dalšího z bohatého sortimentu místních farmářů a prodejců.

 

Od 17. června odstartují atraktivní výstupy na Lysou horu (1 323 m), která je nejvyšším bodem v pohoří Moravskoslezských Beskyd. Jde o komentované turistické výšlapy s názvem „Lysohorská nej“, které pořádá Beskydské informační centrum Frýdek-Místek (BIC). Jsou vhodné pro celé rodiny a lidé si na nich užijí nejen krásné výhledy na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru či na vzdálené tatranské štíty, ale i zábavu v podobě povídání o Ondrášovi – pánovi Lysé hory, představení jeskyní na Lukšinci, pověstí o Lysé hoře i v podobě vyprávění o současné architektuře na samotném vrcholu.

Začátek trasy je vždy v 8:30 u Lanového bludiště Opičárna v Ostravici a na turisty čeká celkem sedm komentovaných zastavení. Díky nim je jinak poměrně náročná trasa s převýšením 700 m vhodná i pro méně zdatné zájemce a děti. Specialitou, kterou BIC připravil pro fajnšmekry, je pak výstup, kdy turisty doprovází kromě průvodce také Lašský král s ozbrojeným doprovodem a cestou se všichni setkají i se zbojníkem Ondrášem a jeho družinou. Pro širokou veřejnost proběhne ukázkový výstup jen jednou v sezoně, a to 18. 7., kdy se mohou zúčastnit i jednotlivci. O atraktivitě programu svědčí fakt, že získal Cenu cestovního ruchu v turistické oblasti Beskydy–Valašsko za rok 2016.

Termíny výstupů pro rok 2017: 17. 6., 1. 7., 11. 7., 29. 7., 5. 8., 15. 8., 26. 8., 9. 9., 23. 9. 2017.

 

V sobotu 17. června budou Horečky plné adrenalinu, férového zápolení a rodinných aktivit. Letos poprvé se Horečky zařadily do kalendáře slaňovacích aktivit v rámci republikové akce SLAŇTO. Čeká Vás jedinečný adrenalinový zážitek a pohled na Horečky z vertikální výšky. Na své si přijdou nejen milovníci adrenalinu, ale všichni sportovní nadšenci. Bude pro Vás připraveno slaňování skokanského můstku, slaňování stezky Beskydské nebe, slaňovací trenažér, intervalový závod na singletrailu na horských kolech, Discgolfový turnaj, kendama – japonská motorická aktivita, raritní kola a další aktivity. V rámci této akce je připravena i exhibice ve skocích na lyžích. Na této akci si přijde na své opravdu každý. Bližší informace o rezervaci míst pro slaňovaní a registraci na intervalový závod na sigletrailu na horských kolech naleznete na www.slanto.eu.

 

Tradiční akci Den policie 2017 se uskuteční v prostorách  Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 17. 6. 2017. Připraven je pestrý program pro širokou veřejnost, letos i aktivity pro seniory. Výjimečné bude i slavnostní složení služebního slibu novými policisty. Den policie 2017 je výjimečným spektrem ukázek všech policejních služeb, včetně speciálních jednotek. Jen jednou v roce tak mohou diváci zhlédnout na jediném místě prezentaci všech složek. Letošní ročník DNE POLICIE 2017 jsme věnovali seniorům. Senioři mohou v soutěži získat knihu moravskoslezské policie „Černá kronika aneb ze soudních síní,“ kterou zatím nelze koupit v žádném knihkupectví a jde o výjimečnou možnost, jak publikaci opatřit. V „senior koutku“ je připravena soutěž, zahrnující čtení z této knihy ve 12.00 hodin, 14.00 hodin a 16.00 hodin. Kromě poslechu četby jsou pro seniory připraveny křížovky, kvízy a dopravní testy. Pro zrakově handicapované seniory je připraven formát audioknihy „Černá kronika aneb ze soudních síní.“ 

Pro děti jsou připraveny různé testy a kvízy na stanovišti oddělení tisku a prevence. Po splnění soutěžních úkolů mohou děti získat drobné dárky. Den policie_program_aktual

Den policie přinese divácky oblíbené akční ukázky speciálních jednotek (zásahové i pořádkové) v podobě zákroků pronásledování ozbrojených pachatelů či proti skupině výtržníků. Návštěvníci však mohou sledovat také akci prvosledových hlídek oddělení hlídkové služby nebo zákrok proti vězňům, který provedou příslušníci Vazební věznice Ostrava.

 

Hrad Hukvaldy zve v sobotu 17. 6. 2017 na akci s názvem Run Castle.

 

Obec Kunín zve na 19. zámeckou slavnost do zámeckého parku v Kuníně, která se koná v sobotu 17. června. Od 13 hodin je připraven pestrý hudební program (Legendy, MIRAI, INFLAGRANTI), jarmark, občerstvení a také kolotoče. K večernímu tanci zahraje VIZE. Nebude chybět také program pro děti.

 

Youtuber show. Město Příbor zve všechny v pátek 16. 6. v 17.00 hod. na zábavný pořad s youtubery House, Verča Spurná, Filmar, David Mrázek, Pjay. Akce se pořádá v Kulturním domě Příbor.

 

Folkování na Dallase. Restaurace Dallas zve všechny v sobotu 17. 6. od 17.00 hod. na odpoledne na zahrádce, kde vám zahraje Štrambersko kopřivnická formace hrající ukulele folk punk ZdendaLeLe band a Jan Hlucháň, který k nám zavítá z Valašského Meziříčí se svou kytarou.

 

Smítko mezi loupežníky. Město Příbor a amatérské příborské divadlo zvou všechny v sobotu 17. 6. v 15.00 hod. do Kulturního domu Příbor na premiéru pohádky „Smítko mezi loupežníky“.

 

PÁTÝ MOTOSRAZ. Spolek Forvers zve v sobotu 17. 6. od 11.00 hod. na 5. ročník motorkářského srazu. Akce se pořádá na parkovišti pod Větřkovickou přehradou v Lubině. Od 13.00 hod. Celým dnem Vás bude provádět DJ Stoupa a o večerní zábavu se postará DJ Tygr. Občerstvení zajištěno. V případě zájmu o přespaní, si nezapomeňte vzít s sebou stany. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.

 

Kovovýroba Kovok Kopřivnice s. r. o. zve širokou veřejnost a obchodní partnery v sobotu 17. 6. od 9.00 hod. na den otevřených dveří. Těšit se můžete na prohlídku areálu, strojního vybavení a ukázky technologií. Pro děti budou připraveny skákací atrakce, aquazorbing, RC modely, možnost řízení RC aut. K poslechu zahrají kapely HTK Band a CIMBALICA. Připraveno bude také bohaté občerstvení v podobě grilovaných specialit. Celým dnem vás provede moderátor DJ-A.

 

FC Kopřivnice vs. TJ Sokol Kateřinice. FC Kopřivnice zve v sobotu 17. 6. od 17.00 hod. všechny fotbalové nadšence na mistrovské utkání mužů 1. B třídy SK ,,D´´ proti TJ Sokol Kateřinice. Občerstvení v klubové restauraci zajištěno.

 

Letní den pro Kopřivnici. Katolická beseda v Kopřivnici zve v neděli 18. 6. od 14.00 hod. rodiny s dětmi na letní den, kde zahraje k poslechu cimbálová muzika Pramínky, skupina Kondoři a pro děti bude připraven skákací hrad, malování na obličej a jízda na ponících. Připraveno bude také občerstvení v podobě grilovaných specialit.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice