16. 6. 2021

 

Noc na hradě. Zažij jedinečnou noc na třetí největší hradní zřícenině v České republice, ve středu 16.6. se chystá nocování v historickém jádru pod širým nebem, v bývalém vězení nebo dělové baště…

Noční pobyt se koná od 18:30 do 7:30 hodin

 

Svátek hudby naživo v parku. Po dlouhých měsících, kdy jsme mohli sledovat hudební produkce pouze online, připravuje Kulturní dům Kopřivnice první živý koncert. V pátek 18. června od 18 hodin se v sadu E. Beneše uskuteční oslava Evropského svátku hudby, na které vystoupí Orchestr NOTA z místní ZUŠ Zdeňka Buriana a písničkář Pavel Helan.

Orchestr NOTA tvoří žáci a učitelé místní umělecké školy, ale také zkušení hudebníci. Pod taktovkou Tomáše Sochy hrají jak tradiční repertoár z oblasti klasické hudby, tak skladby filmové a populární. Spolupráce orchestru s „vlídným písničkářem“ Pavlem Helanem začala před více než rokem, za dob tuhého covidu: „Pokud máte rádi písně, které mají obsah, a chcete si vychutnat souznění zpěvu, kytary a smyčcového orchestru, přijďte si poslechnout, co tato dálková spolupráce zrodila. Přijďte se s námi nadechnout a vrátit život k normálu,“ zve na oslavu Evropského svátku hudby Lucie Krestová z Kulturního domu Kopřivnice.

Žádáme návštěvníky akce, aby dodržovali aktuální protiepidemická opatření, o nichž budou organizátoři informovat na místě.

 

Společnost Brose CZ nabídla svým zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům možnost vakcinace proti Covid-19. V prvním týdnu mobilní očkovací tým nemocnice z Frýdku-Místku proočkoval celkem 600 osob, z toho 527 zaměstnanců a 73 rodinných příslušníků. Očkování pod dozorem lékaře probíhalo v upravených prostorách kantýn v rožnovském i kopřivnickém závodě. I přes drobné obtíže, plynoucí ze směnnosti provozů, našli termíny pro vakcinaci tak, aby byla zajištěna maximální efektivita očkování.

Společnost Brose CZ je držitelem ocenění Podnik podporující zdraví III. Stupně. Přísná protipandemická opatření zavedla již počátkem minulého roku a zůstávají v platnosti až dosud.

 

Odstartovaly registrace na Běh rodným krajem Emila Zátopka. Letos závodníci vyrazí na 22,3km trať vedoucí ze Zátopkovy rodné Kopřivnice k místu jeho posledního odpočinku v Rožnově pod Radhoštěm 18. září. Běžci, kteří se chtějí vydat na náročnou trasu a uctít tak odkaz olympijské legendy, se mohou již nyní registrovat prostřednictvím webového formuláře http://beh-roznov.koprivnice.org/prihlaska-2021/. Kdo si na běh z Kopřivnice do Rožnova netroufá, může zkusit alespoň štafetu, kdy první z týmu běží 10 kilometrů a druhý přebírá štafetu ve Veřovicích. V loňském i předloňském roce se do štafet přihlásilo deset dvojit a na startovní listině hlavního závodu bývá tradičně přes dvě stovky jmen. Běžci hlavního závodu mají možnost soutěžit nejen sami za sebe, ale navíc se mohou po trojicích přihlásit do týmové soutěže družstev. Podmínkou založení týmu je účast minimálně jedné ženy. V roce 2022 oslavíme sté výročí narození Emila Zátopka a zároveň odstartujeme jubilejní 20. ročník Běhu. Pro Kopřivnici to bude velká událost, a proto už nyní plánujeme řadu aktivit, kterými chceme věhlasného běžce uctít. Jednou z nich bude otevření nové muzejní expozice v Šustalově vile, další bude instalace Zátopkovy sochy v rekonstruovaném centru města,“ dodal Břetislav Orlík. Právě v souvislosti s plánovanou instalací sochy, jejímž autorem bude akademický sochař Jaroslav Brož, zřídilo město dvouletou finanční sbírku. Příspěvky na sochu legendárního olympionika je možné zasílat na bankovní účet vedený u České spořitelny 30031-1767241349/0800. Stav sbírky a informace o všech plánovaných aktivitách k 100. výročí narození Emila Zátopka v Kopřivnici lze sledovat na webu www.zatopek100.cz.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice