16. 7. 2021

Proběhlo první ze čtyř semifinálových kol Miss České republiky, ze kterého do finále postoupily Sarah Horáková z Velkých Pavlovic, Valerie Váňová z Lomu a Nikol Fiedlerová z Kopřivnice. Organizátoři národní soutěže krásy o víkendu pohotově zareagovali na čtvrteční katastrofu na Jižní Moravě, kdy během přímých přenosů podpořili sbírku pro oběti přírodní katastrofy. Zároveň ředitel soutěže Miss České republiky Robert Novotný ve spolupráci s projektem Počítače dětem zajistil všem postiženým rodinám počítačové vybavení pro studující děti.

 

Český atletický svaz zveřejnil nominaci na mistrovství Evropy do 20 let, v níž figuruje v běhu na 100 m a ve štafetě na 4 × 100 m také kopřivnická atletka Adéla Tkáčová! Šampionát se uskuteční v estonském Tallinnu od 15. do 18. července, jestli však zůstane Adéla v pozici náhradnice nebo zažije atmosféru závodu, nejspíše rozhodnou reprezentační trenéři v místě konání. Ale už samotná nominace je pro teprve šestnáctiletou atletku velkým úspěchem.

 

Na Větřkovické přehradě se na sobotu 17. 7. 2021 chystá retro párty. Proběhne ale pouze za příznivého počasí, pokud nebude pršet. Začátek je plánován na 20:00 hod. Bude-li pršet, dojde k posunu termínu.

 

PRO DĚTI v pátek 16. července 2021: Koprčtení do ouška: Paleček Kopřivnice. Další pohádka z pravidelného cyklu čtených pohádek Koprčtení do ouška se uskuteční v pátek 16. července. Čtení pohádky Paleček od bratří Grimmů pro Vás připravil Kulturní dům Kopřivnice a Městská knihovna Kopřivnice. Všechny pohádky z cyklu Koprčtení do ouška najdete na Youtube kanálu knihovny Kopřivnice.  

 

Letní TANČÍRNA v parku Kopřivnice. První akce z cyklu Letní tančírny v parku se uskuteční v pátek 16. července v 18:30 hod. v Sadu Dr. Eduarda Beneše. Páteční tančírny se uskuteční za příznivého počasí. Vstup na akci je zdarma.

 

Letní kino – BÁBOVKY Štramberk. Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. Čtvrtý film v rámci letního kina Štramberk se odehraje v pátek 16. července v 21:30 hod. v Amfiteátru pod Starou věží. Vstupné 60 Kč.

 

Obléhaní nedobytné pevnosti Hukvaldy. Když už vůbec nic nemáš, můžeš ještě něco ztratit? Peníze nejsou všechno, nebo ano? Nepřítel mého nepřítele je můj přítel? Pro hrst plnou zlata uděláš cokoli? Věrný přítel je víc než kopa diamantů? Chcete vědět, jestli je to pravda? Přijďte se podívat na bitvu, která vám to všechno potvrdí anebo vyvrátí. Ubrání hrad Hukvaldy své pozice nebo padne? To se dozvíte v sobotu 17. července a v neděli 18. července vždy od 11:00 hod. Těšit se můžete na bohatý dobový doprovodný program pro děti i dospělé. Více na Hrad Hukvaldy.

 

Komentované prohlídky města Příbora. V sobotu 17. července se uskuteční další ze série komentovaných prohlídek města Příbora. Tentokrát procházka městskou památkovou rezervací se Sabinou Máchovou. Sraz v 9:00 u TIC Příbor.  Vstupenky je nutné zakoupit předem v TIC Příbor.

 

PRO DĚTI: Čert a Káča, Štramberk. Hubaté Káči se každý raději vyhne, a ona by si tak chtěla zatancovat! A na truc všem klidně i se samotným čertem! A to budete koukat, jak s ním Káča pěkně zatočí! A jak to všechno dopadne? To se dozvíte v sobotu 17. července v 15:00 hod. Pohádka se odehraje v Amfiteátru pod Starou věží.

 

V sobotu 17. července v 19:00 hod. v Piaristických zahradách se uskuteční módní přehlídka.   Večerem vás provede Ivo Saniter. Vstupné dobrovolné.

 

Na Pasekách vzniká nová cyklostezka, zhruba 140metrový úsek společné stezky pro chodce a cyklisty je budován v místech bývalého vyšlapaného chodníku. Zhotovitelem je společnost Kámenbau z Vidče a stavba má být dokončena má být v průběhu září. Na cyklostezku naváže rekonstrukce cca 280 metrů poškozené místní komunikace včetně sjezdů k jednotlivým domům a zároveň bude vybudováno odpočinkové místo pro uživatele cyklostezky. To vše ve vysoutěžené ceně za bezmála 2,37 mil. korun.

 

Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín se specializuje na diagnostiku vrozených vývojových vad ve 2. trimestru těhotenství. V uplynulých letech investovala porodnice do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří například nové porodní lůžka nebo kojící polštáře. Pro ženy před porodem pořádá porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy. V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu. Novojičínská nemocnice také od 1. července nabízí maminkám vyšetření, které může včas odhalit u miminka závažné vrozené poruchy imunity.

 

Od září bude spuštěn zkušební provoz nové autobusové linky, která bude sloužit jako návazný spoj k vlakům v Hranicích na Moravě. „Evidujeme problémy s návazností vlakových spojů ve Studénce. Dochází tam k situacím, že když do Studénky přijede rychlík, osobní vlak do Kopřivnice na jeho pasažéry nečeká. Nebo naopak rychlík odjede pár minut před příjezdem cestujících z Kopřivnice. Je to způsobeno nesouladem mezi jízdními řády různých železničních dopravců. Mnoho rychlíků navíc ve Studénce vůbec nestaví a lidé se musejí komplikovaně přepravovat až do Hranic na Moravě. Z toho důvodu jsme se rozhodli podpořit zavedení nové autobusové linky Kopřivnice – Příbor – Nový Jičín – Hranice na Moravě, která chybějící návazné spoje nahradí,“ řekl starosta Miroslav Kopečný. Nebude se však jednat o pravidelnou linku, nýbrž o revoluční SMART řešení. Půjde o poptávkový systém, kdy si cestující budou objednávat jízdy přes speciální aplikaci nebo telefonicky. Autobus tak bude stavět pouze na zastávkách, kde bude evidována objednávka, byť by to bylo pouze od jediného cestujícího.. V současné době se pracuje na jízdním řádu, s nímž budou cestující seznámeni v průběhu prázdnin. Nová služba bude fungovat od 1. září do 28. února příštího roku, cestování by měla ulehčit například vysokoškolským studentům. Šest měsíců zkušebního povozu vyjde na 4 miliony korun, přičemž většinu uhradí Moravskoslezský kraj. Patnácti procenty, tedy asi 600 tisíci korunami, se budou na provozu podílet také zapojená města Kopřivnice, Nový Jičín a Příbor, a to v poměru podle počtu obyvatel. Kopřivnice tak zaplatí zhruba 245 tisíc. Po zkušebním provozu dojde k vyhodnocení vytíženosti nové linky a k případnému prodloužení služby na další období.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice