16. 9. 2016

 

Dne 17. 9. 16 bude uzavřena od 8:00 do 11:00 část ul. Obránců míru (před ZŠ dr. Milady Horákové, ulice Lidická a parkoviště pod Tatrovankou (zelný trh) pro konání akce „Lidový běh a Běh dětí Kopřivnicí“ v rámci akce Běh rodným krajem Emila Zátopka.

 

Podpořte i vy veřejnou sbírku Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, který pomáhá nevidomým. V naší knihovně můžete do lucerny pro Světlušku darovat libovolnou částku, nebo si zakoupit sbírkový předmět v týdnu od 12. 9. 2016 do pátku 16. 9. 2016. Informace najdete na www.svetluska.net.

 

Na trati Studénka Veřovice proběhne ve dnech 19. 9. – 25. 9. 2016 a od 4. 10 do 13. 10. Výluka. V tuto dobu bude k dispozici náhradní autobusové doprava. Spoj do Mošnova jede bez omezení.

 

Novinkou o minulém víkendu bylmalý charitativní počin, který se odehrál poblíž Pasek. Centrum radosti Ganéša zorganizovalo dobročinný běh spojený se sbírkou na podporu léčby lidí s cystickou fibrózou. Účast nebyla příliš velká, i přesto se podařilo shromáždit na konto nadace přes 6 000 korun.

 

Informace o konání 13. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice ve čtvrtek 22. září 2016, na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084), Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin.

K projednání dílčích bodů programu zasedání jsou navrženy tyto body: Pořízení techniky pro jednotku požární ochrany IZS Kopřivnice, Plán zdraví a kvality života města Kopřivnice, Rozpočtové opatření ORM, Zrušení organizační složky Klub Kamarád, dotace, Základní koncepce činnosti Městské policie Kopřivnice, prodeje, zpráva kontrolního výboru o kontrole vyúčtování sportovních klubů za porušení rozpočtové kázně za rok 2013 a rok 2014 atd.

 

FARMÁŘSKÝ TRH. Město Kopřivnice společně s místními farmáři zvou všechny v pátek 16. září na pěší zónu v centru města od 9.00 do 16.00 hodin na farmářský trh, kde se můžete těšit na nabídku rukodělných a řemeslných regionálních výrobků a dále také na ovoce, zeleninu, brambory, obiloviny, pečivo, těstoviny, maso a uzeniny, mléčné výrobky, sýry, vejce, med a včelí produkty, ryby, byliny a koření a mnoho dalšího.

 

POHÁR VĚTŘKOVSKÉ PŘEHRADY. Sbor dobrovolných hasičů Lubina II-Větřkovice zve všechny v sobotu 17. září od 13.00 hodin do Lubiny na tréninkové hřiště na 22. ročník soutěže O PUTOVNÍ POHÁR VĚTŘKOVSKÉ PŘEHRADY, která je zároveň závěrečným kolem Novojičínské ligy Hasičské vzájemné pojišťovny v požárním útoku 2016.

13:00 až 13:15 – příjezd jednotek, prezentace

13:15 – nástup jednotek, instruktáž

13:30 – zahájení soutěže

 

BĚH RODNÝM KRAJEM EMILA ZÁTOPKA. Město Kopřivnice, město Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Regionální muzeum v Kopřivnici, TJ Rožnov pod Radhoštěm a Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice zvou všechny příznivce a nadšence sportu a manželů Zátopkových v sobotu 17. září od 8.00 hodin na 14. ročník memoriálu olympijského vítěze Emila Zátopka. Projekt „Běh rodným krajem Emila Zátopka“ je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka.

Prezentace účastníků běhu bude probíhat od osmi hodin do půl jedenácté.

Letošní ročník memoriálu nenabídne jen samotný závod, ale také bohatý doprovodný program určený dětem i dospělým. V osm hodin ráno odstartuje oblíbený Běh dětí Kopřivnicí. Letos si děti zaběhají již po sedmé. Prezentace se uskuteční u Základní školy dr. Milady Horákové a na všechny účastníky čeká kromě sladké odměny také tričko. V rámci Běhu dětí Kopřivnicí budou moci letos soutěžit také školy. Město se rozhodlo vyhlásit soutěž o nejpočetnější školní tým. Nejlepší tři družstva obdrží finanční odměnu ve výši deset tisíc korun, určenou na zakoupení sportovních potřeb pro školu. O hodinu později, tedy v devět hodin se tentokrát staršími běžci zaplní centrum Kopřivnice, a to kvůli Lidovému běhu. I pro jeho účastníky připravili pořadatelé drobnou odměnu.

Vrchol dne, věnovaného odkazu legendy, se jako tradičně odehraje před Technickým muzeem Tatra. Přesně v jedenáct hodin tam bude závod odstartován za účasti paní Dany Zátopové. Ta, společně s výpravou olympioniků, ještě před tím položí k pomníku svého manžela kytici.

 

AUTOGRAMIÁDA ŽIVOTOPISNÉHO DÍLA ZÁTOPKOVÝCH. Technické muzeum Tatra zve všechny sportovní příznivce v sobotu 17. září od 9.15 hodin do technického muzea v centru města na utogramiádu knihu s názvem NÁŠ ŽIVOT POD PĚTI KRUHY, která je výsledkem sedmiletého snažení paní Dany Zátopkové, naší olympijské vítězky v hodu oštěpem a zároveň manželky legendárního běžce Emila Zátopka. Svěží, zábavné a především lidsky pravdivé povídání Dany a Emila Zátopkových o jejich dětství, přes všechny sportovní i životní úspěchy a neúspěchy, partnerství až do současnosti, Vám jistě zpříjemní nejeden všední večer. V knize naleznete také fotografie, které nebyly doposud nikde publikovány! Autentičnost vyprávění manželů dokreslují zachované prvky hovorové a obecné češtiny i nářečí.

 

HUKVALDSKÉ HRADNÍ GRILOVÁNÍ. Hrad Hukvaldy zve všechny milovníky dobrého jídla a pití v sobotu 17. září od 9.00 hodin na hradní grilování, kde pro vás budou po celý den připraveny pochoutky v podobě grilovaného pstruha na roštu, grilovaná krkovička a grilovaná šunková kýta, grilovaný kuřecí steak, grilovaný hermelín, kýta na roštu, grilovaná zelenina a další. Pro děti budou připraveny tři pohádky (v 11.00, ve 13.00 a v 15.00) a malování na tvář zdarma.

 

JANÁČKOVY CHODNÍČKY. Klub českých turistů Příbor zve všechny příznivce turistiky na 40. ročník turistického pochodu Janáčkovy chodníčky. Pochod okolím města Příbora a Hukvald. Start všech tras na nádraží ČD Příbor v 6.30 – 9.00 hod. Cíl všech tras je v restauraci u Čechů. Vstupné: členové KČT 30 Kč, ostatní 35 Kč, v cíli čaj, guláš, button a další v ceně startovného. Trasy: pěší – 10 km – 15 km A – 15 km B – 25km – 50 km; cyklo – 30 kn – 60 km.

 

DEN SPORTU POD TRÚBOU. Město Štramberk zve všechny – malé, velké, sportovce i nesportovce v neděli 18. září od 10.00 hodin na Den sportu pod Trúbou. Program: 10.00-14.00 – tělocvična u ZŠ Štramberk – přehlídka sportovních aktivit ve městě; 15.00 – Kulturní dům – beseda se známými sportovci. Vstupné zdarma.

 

Skautská pouť – sobota 17. 9. 2016, Kopřivnice – Skautské centrum VANAIVAN

 

Unikátní dokumenty z těch nejznámějších uměleckých galerií, muzeí a měst můžete vidět v kopřivnickém kině v neděli 18. září od 15.30 hodin, v rámci uvedení  dokumentu Papežské baziliky z cyklu SVĚTOVÉ UMĚNÍ NA PLÁTNECH KIN.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice