19. 9. 2016

 

SOUTĚŽ KTK S FITCENTREM SPALGYM KOPŘIVNICE, FRANCOUZSKÁ 1198B, 2. PATRO RESTAURACE SEVER

Ceny:

  1. 2 vstupenky na přednášku Filipa Grznára
  2. 1 vstupenka na přednášku Filipa Grznára
  3. volný vstup do fitcentra Spalcgym Kopřivnice

Otázka: POMOCÍ SPECIÁLNÍHO ZAŘÍZENÍ „ABS CORE“ ZPEVNÍTE A POSÍLÍTE:

  1. STŘED TĚLA
  2. DOLNÍ KONČETINY
  3. KRČNÍ PÁTEŘ

Odpovědi nám posílejte ve tvaru, vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím

SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz, uzávěrka je ve středu 21. září ve 12:00.

 

Přednáška: Maminka nejlepší léčitel, úterý 20.9.2016 16:00 – 18:00, Mateřské centrum Klokan (Kopřivnice).

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Záhumení, Kpt. Jaroše a Na Drahách v úterý 20. září od 8:00 – 14:00 hodin. Více informací naleznete na www.smvak.cz nebo na telefonním čísle 840 111 125.

 

Na trati Studénka Veřovice proběhne ve dnech 19. 9. – 25. 9. 2016 a od 4. 10 do 13. 10. Výluka. V tuto dobu bude k dispozici náhradní autobusové doprava. Spoj do Mošnova jede bez omezení.

 

Katolická beseda zve v úterý 20. 9. 2016 na přednášku p. Radomské z novojičínského hospice Strom života – Hospice a umění doprovázet – začátek je v 18:00, celkem se chystá do konce roku 3 přednášky.

 

Ve středu 21. září 2016 přijede do Kopřivnice skupinka ztřeštěných herců s představením Partička. Improvozovat se bude od 20.00 hodin v KDK. Představení budou natáčet televizní kamery.

 

Neformální sdružení Příbor v pohybu zve ve středu 21. 9. 2016 na první pořad z cyklu „Klima se mění a my s ním“, Milanem Hrabánkem v Rodném domě Sigmunda Freuda od 17.00 hodin

 

Celiakie – nesnášenlivost lepku. Co s tím? Jaké jsou příznaky (projevy) celiakie v dětství a jaké v dospělosti? Co všechno může onemocnění zvané celiakie v našem těle ovlivnit a s jakými důsledky? A jak můžeme vyladit svou stravu? Dozvíte se 21. 9. 2016 v centru Balsamina, Přednáší: Mgr. Eva Augste, molekulární biolog a Mgr. Kristýna Malinowská, nutriční specialistka. Čas: 17.30

 

Informace o konání 13. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice ve čtvrtek 22. září 2016, na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084), Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin.

K projednání dílčích bodů programu zasedání jsou navrženy tyto body: Pořízení techniky pro jednotku požární ochrany IZS Kopřivnice, Plán zdraví a kvality života města Kopřivnice, Rozpočtové opatření ORM, Zrušení organizační složky Klub Kamarád, dotace, Základní koncepce činnosti Městské policie Kopřivnice, prodeje, zpráva kontrolního výboru o kontrole vyúčtování sportovních klubů za porušení rozpočtové kázně za rok 2013 a rok 2014 atd.

 

Předvolební kampaň před říjnovými volbami už v našem kraji začala na plno a vrcholí také volební přípravy na jednotlivých obcích a městech. Okrskové komise našeho města se poprvé sešly 14.září v kulturním domě.

Doposud mohou občané žádat o vydání voličských průkazů, jak pro krajské tak senátní volby. Žádá se pouze na obecním úřadu v místě svého trvalého pobytu. Písemně do 30. září a osobně do 5. října do 16 hodin. Volit se bude ve dnech 7. a 8. října ve 21 volebních místnostech stejně jako před dvěma lety.

 

Co zažily tatrovky aneb Autopohádky z Kopřivnice, je nová publikace určená dětem v mladším školním věku, která byla v sobotu 3. září odpoledne pokřtěna před zdejším muzeem. Autorem je Radim Zátopek, kurátor technického muzea Tatra. Kromě osmi příběhů a spousty obrázků jsou v knížce i veselé básničky, omalovánky, spojovačky a hledací obrázky. A pro toho, kdo chce vědět víc, i slovníček zvláštních slov a výrazů, galerii osobností, jejichž jména jsou s Tatrovkami neodmyslitelně spojená.

 

Končí v pořadí čtvrtá kopřivnická sbírka vršků z PET lahví na pomoc konkrétnímu dítěti s těžkým zdravotním postižením – byla zahájena 1. prosince loňského roku. Vršky by měly pomoci nemocnému Jarkovi. Sbírka bude uzavřena posledního září. Prozatím je nasbíráno jen necelých 900 kg plastových vršků. To je zatím nejméně, ze všech dosavadních sbírek, je ale možné, že ještě stále máte ještě v sáčcích přepravenu hromádku vršků, kterou jste nestihli odnést do některé ze škol a školek, Dětského centra Motýlek, do domu dětí a mládeže, městské knihovny, či vestibulu radnice. Zmenšilo se nejen množství, ale i kvalita uzávěrů, pracovníci radnice musí všechny příspěvky pečlivě kontrolovat, a vyházet všechny typy vršků, které nelze prodat zpracovatelské firmě. Cena za kilogram plastových uzávěrů je od 4 do 6 korun. Stejně jako v předchozích sbírkách i v této budou oceněni 3 nejlepší sběratele, jak z řad jednotlivců tak organizací. Jarečkovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou, těžkou vadou zraku a sluchu by mohla sbírka pomoci formou rehabilitace Bobathovou metodou.

 

Oblíbení krysáci Hubert a Hodan, bydlící v zásuvce psacího stroje, opustili své smetiště u Vizovic společně se sádrovým trpaslíkem Ludvíčkem se přestěhovali do kopřivnického muzea na Fojtství a to od 19. září do 22. listopadu. Nechybí ani laboratorní potkan Eda. Nová výstava na Fojtství bude zajímat hlavně rodiny s malými dětmi. Nabízí totiž pohled do zákulisí natáčení úspěšného večerníčku Krysáci, který se odehrává na smetišti nedaleko Vizovic. Animovaný seriál natočil před osmi lety režisér Cyril Podolský a postavičky namluvili herci Boleslav Polívka a Jiří Pecha. V galerii najdou návštěvníci 7 velkých trojrozměrných filmových scén. Každá z nich je jiná a každá představuje filmové prostředí s jinými seriálovými postavami. Každý si může zblízka a na vlastní oči prohlédnout hlavní postavy seriálu. Scény jsou doplněny jedenácti panely s textem a fotografiemi z výroby a natáčení večerníčku. Autorem loutek je výtvarník Noro Držiak, žák legendárního Břetislava Pojara a držitel Českého lva za film Alois Nebel. Smetiště na fojtství je otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 – 17:00 hod. Ve městě se Krysáci zdrží do 2. prosince.

 

S poměrně malým zájmem se setkalo veřejné projednání návrhu na úpravy a doplnění stezek a tras pro cyklisty v Kopřivnici a místních částech. To navázalo na předešlou anketu, ve které sami cyklisté mohli uvést, co jim vyhovuje a co ne. Zásadní připomínky k dokumentu na setkání nezazněly. Zpracovatelská firma se nyní musí vypořádat s náměty, které vzešly z ankety, sčítání cyklistické a pěší dopravy a od občanů, aby mohl být dokument hotov do konce letošního října. Poté bude předložen radě a zastupitelstvu ke schválení. Dokument by měl řešit cyklistickou i pěší dopravu na období patnácti až dvaceti let a mělo by se k němu přihlížet při sestavování akčních plánů na nejbližší období.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice