17. 10. 2022

Vydejte se s námi za významnými stromy Kopřivnice. Na 20. října připadá Den stromů. Při této příležitosti připravuje kopřivnický odbor životního prostředí komentovanou procházku Za významnými stromy Kopřivnice. Účastníky provede arborista Lukáš Oliva, který bude mít připraveno povídání nejen o historii vybraných stromů ve městě, ale také zájemcům poradí s péčí o dřeviny. „Na procházce Za významnými stromy Kopřivnice se lidé dozvědí například to, jaký je význam stromů ve městě, jak se jim v městském prostředí daří či nedaří, jak specifická je péče o starší stromy nebo jak poznat, že je strom nemocný. Lukáš Oliva je zkušený arborista a věříme, že zhruba dvouhodinová procházka s ním bude nabitá zajímavými a užitečnými informacemi,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Veronika Červeňová. Sraz účastníků komentované procházky bude ve čtvrtek 20. října v 16 hodin před Ringhofferovou vilou. Svátek oslavující stromy si připomínají lidé ve zhruba čtyřiceti zemích světa, avšak jednotné datum určeno není a většinou závisí na klimatických podmínkách. V České republice připadá Den stromů na 20. října, neboť právě na podzim jsou stromy nádherně zbarvené a navíc je vhodná doba pro jejich sázení. Města a další organizace pořádají u této příležitosti různé akce, které upozorňují na to, jak jsou pro nás stromy důležité. V Kopřivnici tento svátek připomene nejen procházka s arboristou, ale také aktuální výstava ve vestibulu radnice, která představuje letošní finalisty celorepublikové ankety Strom roku. Procházka Za významnými stromy Kopřivnice je součástí projektu Kopřivnická trvalka, který je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

 

PŘEDNÁŠKA OCHRANA SPOTŘEBITELE PŘED ENERGOŠMEJDY-ÚTERÝ 18. 10. 2022, KOPŘIVNICE, KLUB SENIORŮ, UL. SOKOLOVSKÁ, 14:00 HODIN, RADÍ PRACOVNICE OBČANSKÉ PORADNY

 

RECITÁL ZLATÉ SLAVICE LUCIE BÍLÉ S DĚTSKÝM SBOREM BONI PUERI-ÚTERÝ 18. 10. 2022, KOPŘIVNICE, KDK, 19:00 HODIN ZA KLAVÍRNÍHO DOPROVODU PETRA MALÁSKA

 

ROZEHRANÝ PODZIM V PŘÍBOŘE-TOM STROM & VAŠEK NEVRLÝ-ČTVRTEK 20. 10. 202, PŘÍBOR, NÁMĚSTÍ, VIKTORINA LOCA, 17:00 HODIN

 

Komise pro strategický rozvoj Vás zve k diskuzi o novém strategickém plánu. Přijďte ovlivnit budoucnost Kopřivnice a staňte se spolutvůrci strategie, podle níž se bude ubírat rozvoj našeho města v následujících letech! V úterý 18. října v 15:30 se sejde pracovní skupina Přitažlivost města a veřejný život, ve středu 19. října v 10:00 pracovní skupina Ekonomika a podnikání a v 15:30 pracovní skupina Vyvážený rozvoj. Pokud Vás jakékoliv z těchto témat zajímá, přijměte pozvání a přijďte se podělit o své nápady. Všechna jednání se uskuteční ve velkém sále Interhotelu Tatra (vstup přes recepci).

 

Kopřivnice spouští další aukci majetku. Konvektomat, průtokový ohřívač, chladící skříň, lehátko či chodítko. To jsou některé z šestatřiceti položek, které lze zakoupit v aktuální aukci nevyužitého majetku města Kopřivnice. Dražba startuje dnes a poslední příhozy bude možné učinit v pondělí 24. října.  Aukce pořádá Kopřivnice zpravidla dvakrát ročně a většinou se v nich objevují i položky, které by za městský majetek považoval málokdo. Jedná se totiž nejen o nevyužívané věci města, ale také jeho příspěvkových organizací. Tentokrát mezi položkami dominuje nábytek a gastro vybavení z jídelny a kuchyně ZŠ Alšovy, která prošla rekonstrukcí. Přestože škola nahradila nabízené věci modernějšími, všechny jsou stále funkční a ještě mohou někomu posloužit. Kuchyňské zařízení v aukci doplňuje několik předmětů ze Střediska sociálních služeb. Bližší informace získají zájemci na telefonních číslech uvedených u jednotlivých položek. Aukce končí 24. října v 15 hodin. Výherci, kteří podají nejvyšší nabídky, budou následně kontaktováni přímo pracovníky školy a střediska, s nimiž se budou moci domluvit na převzetí.

 

Dvěma případy zpochybnění výsledku komunálních voleb v okrese Nový Jičín se zabýval Krajský soud v Ostravě. V obou případech, v Kopřivnici I ve Fulneku, senát krajského soudu návrhy zamítl. Návrh v Kopřivnici podal Václav Sogel. „Navrhovatel namítá, že každý den slýchá z volebních komisí, jak moc se pletli, navíc někteří nechtěli moc počítat. Jelikož se navrhovatel stavěl proti vedení města i proti vlastní straně, je docela možný i úmysl, aby se neprosadil. Osobně slyšel jednoho člena, když říkal, jak se dá podvádět. Navrhovateli nejde o jeho osobní prospěch, ale o voliče, kteří mu dali svou důvěru, a o voliče,“ popisuje tvrzení navrhovatele krajský soud.

V rozhodnutí senát soudu konstatuje, že navrhovatel neuvádí žádná relevantní ověřitelná tvrzení o skutečnostech, které by měly mít vliv na rozložení mandátů v zastupitelstvu Kopřivnice. „Jeho návrh je vystavěn toliko na dohadech založených na doslechu od nekonkrétních osob,“ uvádí soud důvody, proč návrh Václava Sogela zamítl.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice