17. 12. 2012

 

V pondělí 17. prosince v 17 hodin Vánoční čekání – koncert kopřivnických sborů a kapel základních škol  v kulturním domě. 

 

Přednáška: Evropan a moudrost ÁJURVÉDY – 17. 12. 2012. Motto: Každá lidská bytost je jedinečná. Může být prastará védská moudrost o umění života užitečná pro moderního člověka? A jak? Odpověď na přednášce ing. Jany Ježíkové v čajovně Mandala v Kopřivnici od 17:00 hod.

 

 

Motýlek získal cenu Díky. Kopřivnická speciální škola Motýlek získala cenu Díky. Poděkování, které místnímu Dětskému centru udělí ostravský Club Rotary International, je určeno osobnostem či institucím, jež mimo své pracovní úkoly podporují různé veřejné aktivity výchovně-vzdělávacího a volnočasového charakteru. Dřevořezbu znázorňující srdce na dlani a symbolickou finanční podporu letos získaly tři zařízení pečující o handicapované děti. Jedním z nich je ZŠ a MŠ Motýlek (Dětské centrum) v Kopřivnici, které denně navštěvuje přes sto dětí s více vadami. Rotary ceny Díky byly slavnostně předány ve středu 12. prosince 2012 v Ostravě na vánočním koncertu Region pro sebe.

 

 

Kopřivnice

Středa 19. 12. a čtvrtek 20. 12. 2012

Centrum města před KDK

Vánoční jarmark

 

 

Středa 19. 12. 2012

Centrum města před KDK

Charitativní jarmark mateřských škol, vánoční cinkání a koledování na schodech před KDK

 

 

Čtvrtek  20. 12. 2012.

Mateřské centrum KLOKAN

Vánoční klokáneksváteční program s tvořením vánočních ozdob a hodováním.

 

 

Pondělí 24. 12. 2012

Rozdávání Betlémského světla od 9:00 – 11:00 hod. před KDK a chrámem sv. Bartoloměje.

 

 

Závišice

Středa 19. 12. 2012 v 17:00hod.

Zahrada u Kremlů

Živý betlém v podání skautského oddílu Minehawana, jarmark, od 18:00 hod koncert dechové hudby Borovanka

 

 

Štramberk

Čtvrtek 20. 12. 2012 v 18:00 hod.

Kulturní dům

Vánoční koncert dětského pěveckého sboru Ondrášek

 

 

Sobota 22. 12. 2012

Vánoce na hradě

 

 

Mniší

Sobota 22. 12. 2012 v 17:00 hod.

Vedle kulturního domu

Živý betlém, vánoční koncert – dechová hudba Javořina

 

 

Bruslení veřejnosti:

Pondělí                24.12                    ZS  UZAVŘEN    

Úterý    25.12                    BRUSLENÍ  VEŘEJNOSTI                                15,30 – 16,45  hod.

Středa  26.12                    BRUSLENÍ  VEŘEJNOSTI               

Čtvrtek 27.12                    BRUSLENÍ  VEŘEJNOSTI                                17,45 – 19,00  hod.

Pátek    28.12                    BRUSLENÍ  VEŘEJNOSTI                                14,15 – 15,30  hod.                            

Sobota 29.12                    BRUSLENÍ  VEŘEJNOSTI                                14,00 – 15,15  hod.

Neděle 30.12                    BRUSLENÍ  VEŘEJNOSTI                                14,45 – 16,00  hod.

 

 

Neoznačený alkohol je možné otestovat zdarma v Novém Jičíně. V případě pochybností o původu alkoholu, se mohou občané obrátit na jakékoli územní pracoviště krajské hygienické stanice. To zajistí prošetření jejich podnětů včetně bezplatného vyšetření lihovin, které v této souvislosti přinesou. Bezplatná vyšetření přinesených lihovin o obsahu etanolu nejméně 20 objemových procent budou probíhat až do odvolání, avšak netýkají se lihovin nabízených k prodeji. Územní pracoviště Nový Jičín sídlí na adrese Štefánikova 9, 741 01 Nový Jičín, tel.: 556 770 370.

 

 

Ve dnech 1. až 14. ledna 2013 bude probíhat na území Kopřivnice Tříkrálová sbírka. V této době u Vašich dveří zaklepou za zpěvu koledy tři králové, jež se Vám prokážou platnou průkazkou. Peněžité dary, které věnujete do sbírky, budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů. Věříme ve Vaši štědrost a dobrosrdečnost. Děkují pracovníci Charity Kopřivnice.

 

 

Staňte se občanem Valašského království! Valašské království Vám opět otevřelo své hranice, zliberalizovalo svou imigrační politiku a přijímá nové zájemce o občanství!
Království Valachů najdéte na severní a východní Moravě. Stačí vystúpiť na památnú horu Radhošť a uvidíte ho celé. Na slunka východě hraničí se Slovenskem; stačí sa edem přejíť chodníkom po hřebeni Javorníků a Bílých Karpat, to je hranica. Na severu súsedí Valašsko s Lachy a s jejich městy Frýdek a Místek a též s Novým Jičínem, Příborem. Tam, kde zapadá slunko, sa hory nížá; za Hostýnem už přechoďá k bohatému súsedovi, na Hanú. Ešče věcéj na jih, při Zlíně, Vizovicách a miškářských dědinách kolem Slavičína sú súsedy Valachů moravští Slováci a Luhačovské Zálesí.
Práva
Čestní občané Valaského královstvjá majú následujúci neodpiratelná práva:
§1 Když sa Ti neco nelúbí, řekni to na plnú hubu a hlupému příkazu sa vyhni.
§2 Pamatuj na svoju dobrú náladu a pohodu; nedaj sa z ní vyvésť.
§3 Otrapom a žgryjom, co by Ťa nasírali, daj pěsťú mezi oči.
§4 Dřevo a uhlí si móžeš nechať složiť až před chalupu.
§5 Když sa sbírajú trnky a pálí slivovica, móžeš odejíťz práce, od roby aji od děcék, aji z vojny dezertovať.
§6 Móžeš si povykládať o čem chceš, s kým chceš, kde chceš a jak dlúho chceš.
Povinnosti
§7 Všecko móžeš ztratiť, ale humor si uchovaj. Jináč ztratíš všecky
práva, které sú v této listině potvrzené.
§8 Jak vyjdeš do světa, anebo když sa potkáš s cuzozemcem u nás, nezapomeň pověděť o všeckém pěkném na Valachoch, a když si to zaslúži, počastuj ho slivovicú.

 

Sportovní komise při PV OS KOVO Tatra, a. s. Kopřivnice pořádá v sobotu 5. ledna 2013 další ročník turnaje ve futsalu „O putovní pohár Tatra, a. s. Kopřivnice“. Zajímavou účast však tentokrát bude mít tento – v pořadí již XII. ročník, který se opět bude hrát ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici. Mimo loňského vítěze mužstva Getafe a výběru hráčů místního Klubu malé kopané Kopřivnice se představí účastníci, kteří budou reprezentovat svoji firmu. Tatru, a. s. Kopřivnice doprovodí z tohoto areálu Tawesco s.r.o. – dceřiná společnost firmy Promet Group a z průmyslové zóny přijali pozvánku hned tři zástupci. DURA Automotive Systems cz s. r. o., Union Ocel Kopřivnice a BROSE CZ spol. s. r. o. A z nedalekého Mošnova zavítá na tento  turnaj BEHR Ostrava. Začátek této sportovní akce je stanoven na půl devátou ranní a vítěze bychom měli znát po šestnácté hodině.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice