14. 12. 2012

 

Prodej vánočních stromků. Město Kopřivnice bude prodávat vánoční stromky ze své plantáže naproti koupaliště. Vzhledem k tomu, že se jedná o doprodej, bude k dispozici jen omezené množství stromků. Samotný prodej se uskuteční v pátek 14. prosince od 12:30 do 15 hodin. Prodejní cena vánočních stromků činí 350 korun.

 

 

Kopřivničané opět dostanou městské kalendáře. Již sedmým rokem vydává město Kopřivnice vlastní stolní kalendář, který Kopřivničané získají jako dárek. Distribuce zhruba desíti tisíc výtisků začne příští týden a všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech by měly kalendář nalézt ve svých schránkách nejpozději v prvním lednovém týdnu. Kalendář na rok 2013 je věnován 115. výročí výroby prvního nákladního automobilu v Kopřivnici a lidé v něm tentokrát naleznou obrázky vytvořené v rámci soutěže Tatrovky očima dětí. Tento soutěžní projekt vyhlásilo koncem roku 2011 Technické muzeum Tatra s cílem vzbudit v dětech zájem o automobilovou minulost i současnost našeho města a také o technické obory, které mají ve zdejším regionu dlouholetou tradici. Do projektu se zapojilo 18 mateřských a základních škol z Kopřivnice i okolí, jejichž žáci vytvořili celkem 216 unikátních výtvarných prací. Všechna soutěžní díla byla téměř tři měsíce vystavena ve stálé expozici Technického muzea, kde mohli návštěvníci svým hlasováním vybírat ta nejpovedenější. V únoru 2012 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů, na němž byli odměněni autoři obrázků s největším počtem hlasů.

Kalendář bude mimo jiné opět upozorňovat na zajímavé kulturní a sportovní akce, dny otevřených dveří, aktivity města atd. Kopřivničané, kterým městský kalendář nebude doručen nejpozději v prvním týdnu roku 2013, si jej budou moci během ledna vyzvednout na Informacích ve vestibulu radnice.

 

 

19. 12. 2012, od 17.00, Závišice, živý Betlém, od 18.00 hodin Borovanka.

19. – 20. 12.2012, Kopřivnice, Vánoční jarmarky, centrum města před KDK

20. 12. 2012, od 18.00, Štramberk, KD – vánoční koncert dětského pěveckého sboru Ondrášek

 

 

Konec světa v prosinci 2012 – skutečnost, nebo poplašná zpráva: Podle nedávného průzkumu National Geographic je přesvědčeno 61 procent lidí o tom, že se 21. prosince něco stane. Radek Kantor připravil na toto téma tři přednášky ve společenském sále Venezia, Štefánikova 1158, Kopřivnice.

V pátek 14. 12. v 18h.- Konec světa – realita nebo fikce?                           

Ve středu 19. 12. v 18h. – Kdy bude konec světa?                                     

V pátek 21. 12. v 18h. – Mohu se ještě na konec světa nějak připravit?

 

 

Alkohol je možné otestovat zdarma v Novém Jičíně. Ministerstvo zdravotnictví opětovně varuje občany před konzumací alkoholu neznámého původu a neoznačených lihovin. V souvislosti s trvajícím výskytem otrav metylalkoholem a nedohledáním všech kontaminovaných potravin v distribuční síti vyzývá občany, aby v případě pochybností o původu alkoholu, obsah lahví zlikvidovali, nebo se obrátili na jakékoli územní pracoviště krajské hygienické stanice. To zajistí prošetření jejich podnětů včetně bezplatného vyšetření lihovin, které v této souvislosti přinesou. Bezplatná vyšetření přinesených lihovin o obsahu etanolu nejméně 20 objemových procent budou probíhat až do odvolání, avšak netýkají se lihovin nabízených k prodeji. Územní pracoviště Nový Jičín sídlí na adrese Štefánikova 9, 741 01 Nový Jičín, tel.: 556 770 370.

 

 

Otevírací doba Štramberské Trúby o svátcích: od 24.12. do 2. ledna 2013 bude Trúba i chata Dr. Hrstky otevřena každý den. Pouze na Štědrý den Trúba bude otevřena od 10 do 12 hodin a chata Dr. Hrstky se otevře až po 18. hodině večer.

 

 

 Právě v těchto dnech se rozbíhají práce na Regeneraci zeleně na sídliště Korej. Projekt řeší obnovu vegetace na jednom z nejstarších kopřivnických sídlišť. Konkrétně se jedná o prostor ohraničený ulicemi Obránců míru, Školní, Pod Bílou horou a Zdeňka Buriana. Přípravné práce byly zahájeny 12. prosince2012 a do konce letošního roku by mělo být pokáceno 80 nejproblematičtějších stromů, které by brzy mohly začít ohrožovat kolemjdoucí. Kácení dalších 118 poškozených či nevhodně umístěných stromů bude následovat během února a března. Do konce června bude vysazeno 202 nových stromů, 781 keřů a téměř 2000 trvalek, na podzim k nim přibudou také cibuloviny, s tím, že návrh kácení i výsadeb byl projednán s lidmi, kteří v dané lokalitě žijí. Celkové náklady projektu činí 2,5 milionů korun, přičemž 1,5 milionu z této částky pokryje dotace z Operačního programu Životní prostředí. V ceně je také následná péče o nově vysázenou zeleň, kterou bude realizační firma Gripsa zabezpečovat po dobu tří let.

 

 

Také v letošním roce daruje společnost Brose CZ kopřivnickým školákům předvánoční dárek v podobě filmových představení v kině Puls. Dopolední projekce do Vánoc navštíví zhruba dva tisíce žáků mateřských a základních škol. Promítání probíhá již od minulého týdne a je naplánováno až do 20. prosince 2012. Na výběr je přitom sedm titulů odpovídajících věku návštěvníků. Mladší děti uvidí animované snímky Doba ledová 4 či Madagaskar 3, pro starší je připravena například filmová adaptace bestselleru J. R. R. Tolkiena Hobit nebo drama Anna Karenina. Celková hodnota daru činí téměř 5 tisíc EUR.

 

 

Upozornění: dne 31. prosince 2012 bude Městský úřad v Kopřivnici uzavřen.

 

 

FARNÍ SBOR ČESKOBRATRSKÉ CÍRKVE EVANGELICKÉ VE ŠTRAMBERKU, (modlitebna na Zauličí 473) zve k těmto adventním shromážděním s hosty:

Středa 19. prosince v  17.30 hod, Mária Jenčová, farářka v Hodslavicích.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice