12. 12. 2012

 

Prodej vánočních stromků. Město Kopřivnice bude prodávat vánoční stromky ze své plantáže naproti koupaliště. Vzhledem k tomu, že se jedná o doprodej, bude k dispozici jen omezené množství stromků. Samotný prodej se uskuteční v pátek 14. prosince od 12:30 do 15 hodin. Prodejní cena vánočních stromků činí 350 korun

 

 

Motýlek získá cenu Díky. Kopřivnická speciální škola Motýlek získá cenu Díky. Poděkování, které místnímu Dětskému centru udělí ostravský Club Rotary International, je určeno osobnostem či institucím, jež mimo své pracovní úkoly podporují různé veřejné aktivity výchovně-vzdělávacího a volnočasového charakteru. Dřevořezbu znázorňující srdce na dlani a symbolickou finanční podporu letos získají tři zařízení pečující o handicapované děti. Jedním z nich je ZŠ a MŠ Motýlek (Dětské centrum) v Kopřivnici, které denně navštěvuje přes sto dětí s více vadami. „Chceme morálně ocenit ty, kdo nezištně přispívají k realizaci aktivit pro děti a mládež s tělesným i jiným postižením, neboť bez jejich obětavé práce a potřebného nadšení by se řada z těchto aktivit uskutečňovala pouze s obtížemi, nebo vůbec,“ uvedl za Club Rotary International Lumír Kaválek, který Dětské centrum k ocenění navrhl. Rotary ceny Díky budou slavnostně předány ve středu 12. prosince 2012 v Ostravě na vánočním koncertu Region pro sebe.

 

 

Děti napsaly svá přání městu na vánoční strom. Stejně jako v předchozích letech, měly děti jedné  kopřivnických školek za úkol ozdobit vánoční strom u jednací místnosti Rady města Kopřivnice. Letos tato úloha připadla na žáčky z MŠ Záhumenní, kteří se jí zhostili opravdu originálně. Na stromeček pověsili nejen vlastnoručně vyrobené papírové anděly, ale také hvězdičky se svými přáními městu. Kromě stromečku u místnosti rady zkrášluje kopřivnickou radnici také vánoční strom ve vestibulu, který letos nazdobili klienti Denního stacionáře Kopretina. Zajímavé vánoční dekorace i fotografie z činnosti Kopretiny budou na městském úřadě k vidění miminálně do Tří králů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice