17. 2. 2014

 

Český snímek Dědictví aneb Kurvaseneříká obsadil plátna kin od 6. února.  Scénář napsal sám Bolek Polívka.  Pozorné diváky možná překvapí známé tváře v komparsu. Coby kopáči ve filmu hrají Lumír Pospěch, Miroslav Kubátko a Pavel Houšťava z t. s. Direkt Kopřivnice. Na zážitky z natáčení, které probíhalo vloni v srpnu, vzpomínali společně s dalšími herci při slavnostní premiéře v Praze. Na úvodní projekci dorazil i Karel Gott a další účinkující. U jeho pokračování již nebyla paní Chytilová,  na režisérkou stoličku usedl režisér Robert Sedláček. První díl Dědictví z roku 1992 se stal za léta kultovním počinem a spousta hlášek z něj za tu dobu zlidověla. Zda se to podaří i druhému dílu, ukáže čas.

 

 

Celníci rozkryli nelegální obchod s tabákem. Dne 11. 2. 2014 bylo ukončeno několikaměsíční šetření trestné činnosti kvalifikované jako zvlášť závažný zločin zkrácení daně. V České republice nelegálně vyrobený tabák byl prostřednictvím černého trhu distribuován konečným spotřebitelům, aniž byla splněna daňová povinnost. Byli zadrženi čtyři pachatelé – občané České republiky, na území Moravskoslezského kraje. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na 14 660 060 korun.

 

 

Na území Novojičínska vyšetřovali kriminalisté v roce 2013 více jak 20 případů týkajících se výroby a distribuce omamných a psychotropních látek. Výrobcům a distributorům zajistili čtyři kompletní zařízení pro výrobu drog a tři důmyslná zařízení pro pěstování marihuany.  Oproti roku 2011 je to 200 procentní nárůst ve vyhledaných a objasněných případech.  Obvinění kriminalisté sdělili třiceti konkrétním osobám. S drogami je bohužel spojena také část majetkové kriminality A tak policisté téměř denně evidují případy krádeží věcí z obchodních center, vykradených sklepů, apod. Na jednotlivých případech policisté spolupracují s odbornou i laickou veřejností a každý z poznatků či získaných informací prověřují.

 

 

Celkem 21 nominací, z toho 19 jednotlivců a 3 kolektivy. Z tohoto počtu dostane jen 10 oceněných titul nejlepšího sportovce Novojičínska za rok 2013. Slavnostní vyhlášení proběhne ve středu 19. února v kopřivnickém kulturním domě a mezi nominovanými sportovci nechybí i Kopřivničtí zástupci.

Kopřivnice má v jednotlivcích nominováno celkem 9 osob a za kolektivy nominoval výkonný výbor okresního sdružení ČSTV házenkářský starší dorost, který získal v uplynulém roce titul mistra ČR v nejvyšší soutěži a vicemistrem z výběrů ČR a Slovenska. Mezi jednotlivci byly nominovány tři krasobruslařky Petra Milčinská, Klára Štěpánová a Nikol Zátopková, dále dva házenkáři Petr Chalupa a Adam Reček. Z florbalistů je to Jiří Bolom, z ASK Tatra kopřivnice, stolní tenista Ota Schwarz a karatista Zdeněk Marek. Plavce reprezentuje Vendula Rakúsová. Mimo dvě hlavní kategorie budou vyhlášeny i nejlepší kolektivy, trenéři a handicapovaní.

 

 

18. 2.2014 začíná  Výstava: Nikol Fendrychová – „Energie“ – malba, volná grafika

Místo: K-Galerie, Kopřivnice.

 

 

Pozvánka především pro seniory, ale samosebou také pro všechny, kteří rádi zpívají a chtějí strávit příjemné odpoledne s harmonikou, do Klubu seniorů, Sokolovská 393, Kopřivnice v úterý 19. února od 14. hodin. Toto setkání je jednou z aktivit celoročního programu města Kopřivnice pro naše seniory – Aktivní senior 2014.

 

 

 Lektorka Irena Štrbová připravila na 19. 2. Seminář na téma  Duše – Co je to DUŠE? Odkud se bere, jaké má části, jak ji v sobě pocítit? čajovna [árt té kafé] Mandala, Kopřivnice  od 17 hodin.

 

 

Centrum Balsamina na ul. Sokolovská chystá Minikurz líčení aneb sama sobě vizážistou – 19. 2. 2014, začátek v 17.30. Kurz vede vizážistka Gabriela Pustějovská.

 

 

V porovnání s předchozím měsícem nezaměstnanost roste a počet volných míst klesá. Aktuálně je počet evidovaných uchazečů o zaměstnání v Moravskoslezském kraji na čísle 93 714. Podíl nezaměstnaných osob vrostl na 10,9 %.

Během letošního ledna se v našem kraji nově zaevidovalo 10 019 osob.  Počet uchazečů o zaměstnání ve věku 15 – 64 let k obyvatelstvu stejného věku se zvýšil téměř o půl procentního bodu na 10,9 %. Nižší podíl nezaměstnaných než v našem kraji má například i novojičínský region a to 8,4 což je mírně pod celorepublikovým průměrem. Z evidence odešlo celkem 6 281 uchazečů o zaměstnání a z nich do zaměstnání ve sledovaném měsíci nastoupilo téměř 60 % konkrétně 3 749 osob. V našem regionu je aktuální počet uchazečů o práci na čísle 9032 a počet volných míst 406. To znamená, že na jedno pracovní místo připadá více než 22 uchazečů. Firmy s více než 25 zaměstnanci, které úřad práce v našem kraji monitoruje, očekávají, že by se u nich během první poloviny letošního roku měla zaměstnanost celkově zvýšit cca o 850 osob, nejvíce se očekávána Bruntálsku a to něco málo přes 300 osob a na Novojičínsku to má být téměř 160 osob. V průběhu ledna 2014 zaměstnavatelé nejčastěji hlásili volná pracovní místa pro pracovníky ostrahy a bezpečnostních agentur, pomocné pracovníky ve výrobě, dále pro seřizovače a obsluhu obráběcích strojů, obchodní zástupce, prodavače, číšníky a servírky, pro svářeče, řezače plamenem a páječe a montážní dělníky výrobků.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice