14. 2. 2014

 

Český rozhlas Ostrava pořádá již třetí ročník výpravy za Yettim s názvem EXPEDICE YETTI 2014. Tým Českého rozhlasu Ostrava navštíví v následujících týdnech známá lyžařská střediska v Beskydech a Jeseníkách. Ve svém stanu pak lyžařům na zahřátí nabídne zdarma teplý nápoj a sladkou svačinku. Ti se mohou na místě zúčastnit i SMS soutěže o zajímavé ceny. První dvě expedice proběhnou již tento víkend.  Pro všechny milovníky zimních sportů, především lyžování a snowboardingu, připravil Český rozhlas Ostrava od soboty 15. února akce s názvem EXPEDICE YETTI 2014. V průběhu následujících týdnů vyrazí tým ČRo Ostrava do čtyř lyžařských středisek. Návštěvníkům ski areálů nabídne ve svém stanu zdarma teplý nápoj a sladkou svačinku. Navíc návštěvníci mohou přímo na místě vyhrát v SMS soutěži zajímavé ceny. Expedice startuje prvním termínem v sobotu 15. února v 9.00 hodin ve Ski areálu Mosty u Jablunkova v Beskydech. Stan Českého rozhlasu Ostrava najdou lyžaři u turniketů pod hlavní sjezdovkou. Následovat budou: Ski areál Kopřivná pod Pradědem v neděli 16. února, Ski areál Bílá v Beskydech v pátek 21. února a HEIpark Tošovice v sobotu 8. března. Začátky akcí jsou vždy od 9.00 hodin.

 

 

Dobový jarmark s generálem Laudonem se chystá v pátek 14.2 února a den poté v Novém Jičíne na náměstí.

 

 

„Psí kroužek bez pejsků“ je hitem letošní nabídky kroužků v kopřivnickém domě dětí a mládeže. Volnočasovou aktivitu určenou milovníkům psů, kteří vlastního pejska doma z nejrůznějších důvodů nemají, totiž nadchla víc jak tři desítky dětí. Členové psího kroužku bez psů se ve dvou skupinkách setkávají dvakrát týdně ve středu a ve čtvrtek. Hlavní náplní kroužku je venčení psů z městského psího útulku ve Vlčovicích. Děti odjedou autobusem na zastávku poblíž útulku a následně mají víc jak hodinu na to, aby vyvenčily psy a hrály si s nimi a pak je čeká opět návrat autobusem do Kopřivnice. Děti z kroužku rozhodně nemají na starosti čištění kotců nebo něco podobného. Děti pejsky pouze venčí a poskytují jim důležitý kontakt s lidmi.

 

 

Big Band Pavla Písteckého se postará o hudební doprovod swingového plesu v pátek 14. února v kopřivnickém katolickém domě.

 

 

SKI klub Kopřivnice Vás zve na veřejné lyžařské závody pro neregistrované závodníky, které se uskuteční v lyžařském areálu Červený kámen v sobotu 15. února od 10 hodin. Bližší informace naleznete na internetových stránkách města v Kalendáři akcí.

 

 

Ples ve stylu Hoří, má panenko se uskuteční v sobotu 15. února od 18 hodin v prostorách kulturního domu.

 

 

Příznivci country hudby pak jistě dají přednost XXIII. ročníku Country bálu. Ten se koná v sobotu od 19:00 hodin v sále Katolického domu v Kopřivnici. K tanci i na přání zahrají Cizinci a Kondoři. V doprovodném programu se představí taneční skupina Bernatský Klondajk z Bernartic nad Odrou, kteří ples zpestří ukázkami a výukou tanců.

 

 

Regionální muzeum v Kopřivnici zve všechny milovníky vepřových hodů na tradiční zabíjačku, která se bude konat v sobotu 15. února v areálu Muzea Fojtství. Od 9 hodin zde bude možné zhlédnout ukázky řeznického řemesla, ochutnat klasické zabíjačkové pochutiny a dobře se pobavit za doprovodu harmoniky. Stejně jako loni bude zabíjačka probíhat pod taktovkou řezníka Milana Žabčíka z Trojanovic, který návštěvníkům předvede výrobu jelit, jitrnic a klobás, odpoledne pak bude následovat bourání prasete.

 

 

Bar Daymoon  naproti městské tržnici zve v sobotu 15. 2. na vystoupení Jiří Schelinger revival bandu z Ostravy.

 

 

Příbor oslavuje sv. Valentina. Město Příbor, jehož patronem je svatý Valentin, si na tento víkend připravilo řadu zajímavých akcí. Páteční Valentýnská párty v prostorách Hospůdky JAAL na Tovární ulici v Příboře je méně formální.  Akce je určena všem zamilovaným, zadaným i nezadaným, vdaným, ženatým, registrovaným i rozvedeným. Bude se soutěžit a hrát o dobré ceny. K poslechu i tanci zahraje DJ Plyšák. Akce začíná ve 20:00 hodin.

 

 

Valentýnské oslavy se budou konat i v sobotu, a to ve formě Valentýnského plesu. Jedná se o již XI. ročník a uskuteční se v Kulturním domě v Příboře od 20:00 hodin. Již od 19:00 hodin vás při příchodu do kulturního domu bude vítat HTK Band. Přesně ve 20:00 hodin pak začne ve velkém sále doprovodný program, který zahájí taneční mistrovský pár Viktorie Kuncová a Petr Kotek s ukázkami standardních tanců. Tanečníci z Tanečního klubu Gradace Kroměříž v průběhu programu vystoupí i s ukázkami latinsko-amerických tanců. Zpestřením programu bude bezesporu vystoupení tanečnic Cirkusu Dance Studia z Nového Jičína s pole dance, tedy akrobatickým tancem u tyče. Žáci tanečního oboru ZUŠ Příbor, pod vedením Světlany Ivasivy, nám předvedou své taneční vystoupení a pak už bude parket patřit hostům plesu. K tanci a poslechu budou hrát skupiny Rivieras Show Band a již zmíněný HTK Band. O půlnoci se můžete těšit na vynikající vystoupení vícemistrů světa a mistrů Evropy v Elektric Boogie Hybrids Crew, finalistů soutěže Talentmanie.

 

 

Hlavní událostí bude Veselení a mše o pousti sv. Valentina. Tato tradiční příborská pouť se po obnovení v roce 2004 uskuteční letos již po jedenácté. Areál za kostelem sv. Valentina a sousedícím objektem TJ Sokol se v neděli od 9:00 hodin zaplní stánky, kde budou prodejci a trhovci nabízet zabijačkové pochoutky všeho druhu, tradiční příborské medové pečivo – šifle. Chybět nebude ani vařonka, svařák, teplá medovina, horký čaj či punč. Nabízeny budou také řemeslné výrobky. V doprovodném programu dobového stylu se představí komedianti, tanečnice, řemeslníci, alchymistická dílna, pastýři s lasy a biči a další. Pro děti i dospělé budou připraveny dobové soutěže a hry. Jako každý rok mohou zamilovaní využít věštírny. V průběhu pouti budou hrát muzikanti dobové kapely Calata. Od 9:30 hodin se bude v kostele sv. Valentina konat poutní mše. Po jejím skončení bude možná, až do 14:00 hodin, prohlídka kostela.

 

 

Dům dětí a mládeže Kopřivnice připravil Maškarní ples pro děti také v Pohostinství U Kremlů v Závišicích. Tento se bude konat v neděli.

  

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice